Προς το περιεχόμενο

Ποια θεωρείτε εσείς καλή μουσική?


ninja

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 114
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σύμφωνα με το ρητό:

 

"δίκιο είναι το δίκιο το δικό μου"

 

ΚΑΛΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΜΟΥΣΙΚΗ.  ;D ;D ;D

 

 

Στην αρχή δεν μου πολυάρεσε το thread, αλλά αφού περιορίζεται στα γούστα του καθενός, είναι μια ευκαιρία να γνωριστούμε μουσικά.

 

Εγώ ακούω τα πάντα, εκτός Jazz.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα θελα να είχα την δισκογραφία Vartanis για να νιώσω λίγο φριτέζα στο μεγαλείο της.Τι να μου πει το τηγανάκι το σάπιο με την ορυκτελαιοπατάτα.....κλάιν ναούμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εγώ λέω να κάνουμε ένα διαγωνισμό και όποιος έχει τη μεγαλυτερη μουσική (αυτός ή το είδωλό του), να κερδίσει ένα διήμερο στην ΤΗΝΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλή μουσική είναι αυτή που όταν γυρνάς στο σπίτι,θα σε κάνει να ξεχάσεις όλη την κούραση της ημέρας,τους μ@#@$ε$ που σε έπρηξαν στον δρόμο,τα προβλήματα στην δουλειά κλπ κλπ.......Μπορεί να μην σου αρέσει καν ένα είδος μουσικής αλλά ένα συγκεκριμένο κομμάτι να σε κάνει να ξεχάσεις όλα τα παραπάνω και να χαλαρώσεις................

Δεν μπαίνω καν στο θέμα του προσωπικού γούστου γιατί........ακριβώς.....είναι προσωπικό γούστο και δεν θα βγάλουμε άκρη ποτέ!!! ;D

...Saw my reflection and cried...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ λέω να κάνουμε ένα διαγωνισμό και όποιος έχει τη μεγαλυτερη μουσική (αυτός ή το είδωλό του), να κερδίσει ένα διήμερο στην ΤΗΝΟ.

 

Εγώ έχω 90000 πειρατικά mp3 ποιότητας 56Kbps με ΚΑΛΗ ΜΟΥΣΙΚΗ.

 

Όποιος έχει κάτι καλύτερο να μιλήσει, αν και δεν νομίζω. Τήνε σού ρχομαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρώντας τη μουσική οικουμενική, δεν τη διαχωρίζω βάσει ύφους. Καλά τραγούδια υπάρχουν και θα υπάρχουν και στη ροκ και στη λαϊκή και στη τζαζ και στην βυζαντινή και στην ποπ και στην δημοτική και στην έθνικ και στη μέταλ και στην κάουντρι.

Ξεχωρίζω όμως ρητά και αυστηρά τη μουσική σε ποιοτική και σε ευτελή:

- Ως ποιοτική μουσική ορίζω αυτή που παράγεται με σκοπό τη γνήσια καλλιτεχνική έκφραση του δημιουργού και την ανάδειξη της μουσικής τέχνης.

- Ως μη ποιοτική μουσική ορίζω αυτή που παράγεται με σκοπό την κονόμα (ενσυνείδητο κέρδος).

Αυτή είναι η προσωπική μου αντίληψη και ο καθένας μπορεί βεβαίως να διαφωνήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδιά, ειλικρινά τώρα:

τι πιστεύετε ότι μπορεί να βγει από αυτό το thread?

 

Μια λίστα με καλές και κακές μουσικές;

 

Αυτό που μπορεί να λατρεύει κάποιος και να θεωρεί ως "απόλυτα" καλό, ο δίπλα μπορεί να το μισεί και να βγάζει σπυράκια.

 

Δε νομίζω ότι θα βγάλουμε άκρη προσπαθώντας να εξυμνήσουμε ή (αντίστροφα) αφορίσουμε μουσικά είδη ή/και καλλιτέχνες.

 

Μόνο σε εντάσεις μπορούμε να οδηγηθούμε και να χαλάσουμε τις καρδιές μας.

 

 

Αντ' αυτού, σας παραπέμπω σε ένα καλοκαιρινό (και θεωρώ all-time classic) παλιό μου thread, το οποίο μπορεί να μας "ξεστραβώσει" λιγάκι και να μας βοηθήσει να ακούσουμε και ... 2 νότες παραπάνω από αυτές που συνηθίζουμε να ακούμε και που μπορεί ποτέ στη ζωή μας να μην είχαμε διαφορετικά την τύχη να τις ακούσουμε:

 

Ένα και μόνο CD

 

8) 8) 8)

 

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου