Προς το περιεχόμενο

Ποια θεωρείτε εσείς καλή μουσική?


ninja

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 114
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ελπίζω να μην είναι κατεβασμένα μόνο από το NTUA...

 

Σε παρακαλω... Το Metsovion Institute of Technology δεν ανεβάζει κακοmp3, αλλα πολυκάναλα wav στα 192000Hz και 32 Bit.

 

 

Ο σκοπός του thread για μένα είναι "τί στυλ μουσικής ακούει ο καθένας" και δεν βλέπω πουθενά την αχρηστότητα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο σκοπός του thread για μένα είναι "τί στυλ μουσικής ακούει ο καθένας" και δεν βλέπω πουθενά την αχρηστότητα του.

 

Ναι αλλά αν πω εγώ πχ "μου αρέσει η rock και δε μου αρέσουν τα λαϊκά", τι συμπέρασμα βγαίνει;

Ο,ΤΙ είναι ροκ είναι ωραίο, και Ο,ΤΙ είναι λαϊκό είναι άσχημο;

Προφανώς όχι...

 

Μπορούμε να βγάλουμε άκρη;

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο σκοπός του thread για μένα είναι "τί στυλ μουσικής ακούει ο καθένας" και δεν βλέπω πουθενά την αχρηστότητα του.

 

Ο σκοπός του thread είναι -δεδηλωμένα-να ανιχνεύσει ποιά εμείς θεωρούμε "καλή μουσική". Σε καμία περίπτωση αυτό δεν διασταυρώνεται de facto με τη μουσική που ακούμε εμείς.

 

Εγώ φέρ'ειπείν δεν ακούω κυκλοφορίες της ECM αν και θεωρώ πολύ καλή τη μουσική που κυκλοφορεί. Το ότι δεν είμαι ιδιαίτερα πρόθυμος να αφοσιωθώ σε αυτή τη πτυχή της μουσικής δεν την καθιστά κακή. Ούτε απ'την άλλη το πάθος μου για τους Rage Against The Machine τους καθιστά, γενικά, αόριστα και πανανθρώπινα, "καλούς".

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά αν πω εγώ πχ "μου αρέσει η rock και δε μου αρέσουν τα λαϊκά", τι συμπέρασμα βγαίνει;

Ο,ΤΙ είναι ροκ είναι ωραίο, και Ο,ΤΙ είναι λαϊκό είναι άσχημο;

Προφανώς όχι...

 

Μπορούμε να βγάλουμε άκρη;

 

Αφού είπε το παιδί:

 

Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ! Φυσικά αμα σου αρέσει η ροκ και όχι τα λαικά, θεωρείς ότι το ροκ είναι ωραίο, ενώ το λαικό άσχημο.

 

Δεν σημαίνει ότι είναι για όλους έτσι...

 

 

 

Δεν το καταλαβαίνω αυτό. Γιατί ΠΑΝΤΑ, μα ΠΑΝΤΑ απο τα threads του noiz πρέπει να βγαίνει μια κοσμοθεωρία? Η γενική ΑΠΟΨΗ και ΓΝΩΜΗ και τίποτα πέρα απο αυτή.

Κουβέντα κάνουμε για να γνωριστούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο σκοπός του thread είναι -δεδηλωμένα-να ανιχνεύσει ποιά εμείς θεωρούμε "καλή μουσική". Σε καμία περίπτωση αυτό δεν διασταυρώνεται de facto με τη μουσική που ακούμε εμείς.

 

πάνω που θα έλεγα ακριβώς τα ίδια.....το οτι ίσως μας αρέσουν κάποια κομμάτια δεν νομίζω να σημαίνει οτι ακούμε όοοολη μέρα την συγκεκριμένη μουσικη!!!!!

είναι κρίμα να ξεφύγει ακόμα ένα topic τελείως απο το θέμα.......

...Saw my reflection and cried...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να μην είναι κατεβασμένα μόνο από το NTUA...

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D Αααααααααααααααααχαχαχαχαχαχα έγραψες, πού το θυμήθηκες πάλι αυτό ;D ;D ;D ;D ;D Θα τον κυνηγάς ως την τελευταία μέρα, όπου τελευταία μέρα = min (τελευταία μέρα ελαβντ, τελευταία μέρα τζιτζιλάμπρου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον πρεπει να ξεχωρησουμε την καλη απο την ωραια μουσικη !

 

καλη μουσικη ειναι η κλασσικη ή η τζαζ πχ,μπορουμε να το αποδειξουμε ανοιγοντας μια παρτιτουρα

αλλα για καποιους δεν ειναι ωραια !

 

κακη μουσικη ειναι τα σκυλοσουξεδακια ας πουμε, γιατι ειναι 2λεπτα κομματια βασησμενα σε 3 ακορντα

αλλα για καποιους ειναι ωραια !

 

φυσικα παντα υπαρχουν και οι εξαιρεσης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον πρεπει να ξεχωρησουμε την καλη απο την ωραια μουσικη !

 

καλη μουσικη ειναι η κλασσικη ή η τζαζ πχ,μπορουμε να το αποδειξουμε ανοιγοντας μια παρτιτουρα

αλλα για καποιους δεν ειναι ωραια !

 

κακη μουσικη ειναι τα σκυλοσουξεδακια ας πουμε, γιατι ειναι 2λεπτα κομματια βασησμενα σε 3 ακορντα

αλλα για καποιους ειναι ωραια !

 

φυσικα παντα υπαρχουν και οι εξαιρεσης

 

σωστος

 

αυτο εννοουσα κι εγω

Presets Suck!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου