Προς το περιεχόμενο

Ποιοί μουσικοί μας ενέπνευσαν;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 74
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ο Ρον ήταν Ουαλός ,ήρθε στην Ελλάδα το 79 σαν καθηγητής στο Βρετανικό συμβούλιο μαζί με τη φιλενάδα του τη Ρόουζ,αυτή δούλευε στου Χαμπάκη . Ο Ρον έπασχε από βαριάς μορφής άσθμα και τότε το κλίμα της Ελλάδας προσφερόταν .

Ολίγον χιπυλαίος μεν ,αλλά έξω καρδιά ,αυτή η βλαμμένη ήταν μια τυπική αγγλιδούλα της σειράς .

Νοίκιαζαν 4 χρόνια το ισόγειο του σπιτιού μου,ο Ρον γρατζούναγε μια κιθαρούλα και σιγοτργουδούσε ,απ αυτόν κόλλησα στα ξσύλα  ;D

Η άλλη η κακούργα τον παράτησε,λίγο πριν παντρευτούν, για έναν έλληνα εργολάβο οικοδομών-τους γνωστούς αυτούς μεγαλοεπιχειρηματίες που ανέπτυξαν την οικονομία της Ελλάδας με τις ευλογίες του εθνάρχη. Μετά από 4 χρόνια στην Ελλάδα ο Ρον έφυγε διαλυμένος ψυχολογικά για τη πατρίδα του ,όπου και επανήλθε το άσθμα σε καλπάζουσα μορφή ,μετά από 3 χρόνια νοσηλείας πέθανε στα 32 του .

Το πρώτο τραγουδάκι που μου έμαθε -καθότι εύκολο ,ήταν η Λόλα ,των Κινκς .

Ο θείος Κιθ ,πάντα ένοιωθε περηφάνια για το πρώτο μου δάσκαλο και τον ευγνωμονεί που με έβαλε στο σουστό δρόμο . Κάποια μέρα ,άμα μεγαλώσω θα γίνω καλύτερος κι απ τον θείο Κιθ  ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια μέρα ,άμα μεγαλώσω θα γίνω καλύτερος κι απ τον θείο Κιθ  ;D

Nαι, θα ανεβαίνεις στα δένδρα να κόψεις καρύδες και...δεν θα πέφτεις με το κεφάλι!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι, θα ανεβαίνεις στα δένδρα να κόψεις καρύδες και...δεν θα πέφτεις με το κεφάλι!

 

Α να χαθείς ζουλιάρη ,θα σκαρφαλώνω στα τσαρτς ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απαντώ στο ερώτημα του νήματος ρωτώντας. ;D ;D ;D ;D

Μπορεί ένα post να είναι πάνω από 100 σελίδες? :D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολα ξεκινησαν απο τη παρεα που ειχα ως φοιτητης! εκει ειδα καποιους να παιζουν κιθαρα! αμεσως καταλαβα οτι θα ταιριαξω πολυ ωραια μ' αυτο το κ@@@@οργανο! να πω οτι πριν παω φοιτητης δεν ακουγα καν τετοια μουσικη! ημουν των house, club, αλλα και ελληνικη εμπορικη μουσικη!!! τωρα απο μουσικους ειναι πααααρα πολλοι!ολοι οι μουσικοι που "δημιουργουν" εχουν κατι να δωσουν!ειμαι ετοιμος να εμπνευστω απο ολους!χαρακτηριστικα αναφερω τον Satriani που μου ειχε κανει τεραστια εντυπωση και εκει καταλαβα γιατι τη κιθαρα την λενε εξαχορδη θεα!

*sÞea®head™³ '00

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετά από 8 (οκτώ) χρόνια ερώτησης δεν ντρέπομαι να απαντήσω :

 

Οι αδερφοί  Σένκερ Ροδόλφος και Μιχάλης

 

 

 

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ABBA

 

Πάντα ήθελα να παίζω χορευτική μουσική που θα ξετρελλαίνει τον κόσμο παρέα με έναν φίλο και δυο Σουηδέζες (που με θέλουν) στο γκρουπ.

 

Μερικοί λένε ότι κοντεύω να το πετύχω.

Εγώ, ως ταλαντούχος μετριόφρων λέω ότι έχω λίγο δρόμο ακόμα.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου