Προς το περιεχόμενο

ενα mail που μου ηρθε...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

φιλε alderbody

 

οταν ποσταρεις κατι και γενικως οταν διαβαζεις ενα κειμενο θα πρεπει να ξερεις απο που προερχεται και τι αλλο εννοει ο ποιητης πισω απο τις λεξεις.

 

δες λοιπον και τι λενε οι επικριτες του για να παιρνεις ολες τις αποψεις οπως λες οτι θες

 

http://jungle-report.blogspot.com/2008/03/blog-post_22.html

Presets Suck!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 103
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

οταν ποσταρεις κατι και γενικως οταν διαβαζεις ενα κειμενο θα πρεπει να ξερεις απο που προερχεται και τι αλλο εννοει ο ποιητης πισω απο τις λεξεις.

 

ok, θα το εχω υπ'οψιν μου.  :)

 

 

προσεχε γιατι το λινκ ειναι πολιτικου περιεχομενου... :o και εχεις δηλωσει απο που προερχεσαι "πολιτικα".... 

 

;D

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο αντιφασισμος και ο αντιρατσισμος πιστευεις οτι  ειναι πιο πολυ κοινωνικο ή πολιτικο θεμα?

 

προσεχε γιατι το λινκ ειναι πολιτικου περιεχομενου... :o και εχεις δηλωσει απο που προερχεσαι "πολιτικα".... 

 

;D

 

φυσικα και εχω δηλωσει ωστε να ξερεις απο ποια σκοπια λεω οτι λεω και να μη σε κοροιδευω. το site παντως δεν εχει καθαρη πολιτικη κατευθυνση οσο καταγγελτικη

Presets Suck!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο αντιφασισμος και ο αντιρατσισμος πιστευεις οτι  ειναι πιο πολυ κοινωνικο ή πολιτικο θεμα?

 

is that a tricky question?...  ;D

 

 

φυσικα και εχω δηλωσει ωστε να ξερεις απο ποια σκοπια λεω οτι λεω και να μη σε κοροιδευω. το site παντως δεν εχει καθαρη πολιτικη κατευθυνση οσο καταγγελτικη

 

 

αντε φτανει πια μ' αυτο. Ακρη δεν βγαζουμε. Εισαι αρκετα φανατισμενος και ψαχνεσαι. Εγω οχι. Τελος. Γεια.  :-*

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

is that a tricky question?...  ;D

 

πιο πολυ δικαιολογια για να μη θεωρηθει το ποστ μου πολιτικο αλλα σκεψου και το και λιγο....

 

αντε φτανει πια μ' αυτο. Ακρη δεν βγαζουμε. Εισαι αρκετα φανατισμενος και ψαχνεσαι. Εγω οχι. Τελος. Γεια.  :-*

 

οπως ειδες και απο αλλα μελη του φορουμ, δεν ηταν μονο δικια μου εντυπωση.

 

οσο για το φανατισμενος το προτιμω απο το να ειμαι απαθης σε ιδεες επικινδυνες οπως ο ρατσισμος. 

 

αθελα σου ή μη προμοταρεις εμεσως τετοιες ιδεες βγαζοντας ενα φαινομενικα απολιτικ και καταγγελτικο κειμενο κοτσαρωντας απο κατω και την ατακα "Δυστυχως, δεν βρισκω κανενα αδικο σ' αυτα που λεει..." παραπεμπτωντας παραλληλα ομως και στην αντιστοιχη σελιδα που δεν ειναι καθολου απολιτικ. το οτι εσυ λες οτι δεν το ηξερες αυτο γιατι δε χαραμιζες bandwidth, ξερεις μπορει να χαρακτηριστει με δυο τροπους, και οι δυο αρκετα σκληροι για να ανοιξω εναν τετοιο καυγα σε δημοσιο φορουμ.

 

καταλαβαινεις λοιπον γιατι σπαζομαι?

 

αντι λοιπον να ειρωνευεσαι λοιπον νομιζω οτι θα επρεπε να ειχες ζητησει συγνωμη για το λαθος που οπως ειπες και εσυ οτι εκανες(αλλα κανονικη συγνωμη οχι του στυλ συγνωμη που ασχοληθηκα)

Presets Suck!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Alderbody, δεν είχα σκοπό να επανέρθω, αλλά με ενόχλησε αυτός ο υπαινιγμός ότι κράζουμε εκ' του ασφαλούς. Δηλαδή, επειδή ειμαι και λίγο βλάχος, τι σημαίνει αυτό; Αν κάποιος (προσπαθεί να) κάνει κάτι εκ' του ασφαλούς, είναι ο συγγραφέας του συγκεκριμένου μηνύματος, όχι εμείς ή εγώ.

 

Παρότι επιχειρείς να αποποιηθείς κάθε ευθύνη, ξέρουμε (και παραδέχεσαι) ότι συμφωνεις με αυτά που λέει, γι' αυτό και το προωθείς άλλωστε. Ε, πες και ένα "ευχαριστώ" που σε ενημερώνουμε ότι (εν' αγνοία σου ίσως) συμφωνείς με φασιστικές, ανιστόρητες και ανεύθυνες φυγόπονες απόψεις!

 

Σημαίνει αυτό ότι είσαι φασίστας; Όχι !

Σημαίνει ότι είσαι ανιστόρητος; Όχι !

Σημαίνει ότι είσαι ανεύθυνος ή φυγόπονος; Όχι !

 

Σημαίνει όμως ότι στο μέλλον θα πρέπει (κατά τη γνώμη μου, αν την θέλεις) να είσαι πιο προσεκτικός όσον αφορά το πως αξιολογείς αυτά που διαβάζεις και λιγότερο πρόθυμος να τα προωθήσεις σε ένα δημόσιο βήμα, από το οποίο εκ' των πραγμάτων θα έχουν προβολή που δεν δικαιούνται.

 

Δεν επιτίθεται κανείς σε εσένα λοιπόν, αλλά μόνο στην προσωρινή επιπολαιότητα που επέδειξες αναβαθμίζοντας τις δυνατότητες προβολής αυτού του απαράδεκτου γραπτού.

 

 

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρότι επιχειρείς να αποποιηθείς κάθε ευθύνη, ξέρουμε (και παραδέχεσαι) ότι συμφωνεις με αυτά που λέει, γι' αυτό και το προωθείς άλλωστε. Ε, πες και ένα "ευχαριστώ" που σε ενημερώνουμε ότι (εν' αγνοία σου ίσως) συμφωνείς με φασιστικές, ανιστόρητες και ανεύθυνες φυγόπονες απόψεις!

 

παραδεχομαι οτι συμφωνω με το χαλι της χωρας και οχι με τις οποιες ιδεες πουλανε οι τυποι απο το λινκ...

 

Σημαίνει όμως ότι στο μέλλον θα πρέπει (κατά τη γνώμη μου, αν την θέλεις) να είσαι πιο προσεκτικός όσον αφορά το πως αξιολογείς αυτά που διαβάζεις και λιγότερο πρόθυμος να τα προωθήσεις σε ένα δημόσιο βήμα, από το οποίο εκ' των πραγμάτων θα έχουν προβολή που δεν δικαιούνται.

 

αξιολογω μια χαρα αγαπητε eye. Ξερεις και ξερω οτι αν δεν εβαζα το λινκ δεν θα γινοταν τιποτα. Θα ηταν ενα ακομα θεμα για την κατασταση που επικρατει. Απλα πατωντας στην προελευση καποιοι το τραβηξαν πολυ μακρια και μου "φορεσαν" πολλες ταμπελες. Μεγα λαθος τελικα που εβαλα το λινκ χωρις να δω που βγαζει. Γι' αυτο ομως νομιζω οτι ηδη απολογηθηκα πολλες φορες...

 

Δεν επιτίθεται κανείς σε εσένα λοιπόν, αλλά μόνο στην προσωρινή επιπολαιότητα που επέδειξες αναβαθμίζοντας τις δυνατότητες προβολής αυτού του απαράδεκτου γραπτού.

 

Δεν θα το ΄λεγα...  ειδα αρκετες "προσωπικες" επιθεσεις... 

Αν ειδες με ...ξεκινησαν ως αριστερο και μετα κατεληξα ακροδεξιος και προπαγανδιστης και χιλια δυο αλλα κουλα...

 

Και στην τελικη, με το πολυ το νταβαντουρι χαθηκε η ουσια η οποια ειναι μια, ειτε η πηγη του κειμενου ειναι δεξια ειτε αριστερη ειτε οτι στο διαολο θελει. Οτι η νεοΕλλας ειναι μπουρδελο που το ξερουμε και το ζουμε καθε μερα.

 

Αυτο ηταν το point στο αρχικο ποστ και αυτο ηθελα να συζητησουμε αλλα τα πραματα ξεφυγαν.

 

Ειλικρινα βαρεθηκα να ασχολουμαι μ'αυτη τη μ@λαk1a. Φτανει ρε παιδια...  :-X

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

alderbody, εγώ γιατί δεν χρειάστηκε καν να δω το λινκ που έβαλες, για να καταλάβω από ποιον χώρο έρχεται αυτό το "κείμενο"?

 

Αυτό μου θυμίζει το κλασσικό νεο-ελληνα, ο οποίος δεν καταννοεί πλήρως αυτά που διαβάσει, βλέπει κράξιμο και είναι μέσα. Δεν μπορώ να δικαιολογήσω διαφορετικά το ότι δεν πήρες χαμπάρι ότι δεν είναι από κάποιο συγκεκριμένο χώρο. Καλό θα είναι λοιπόν, όταν πας να συζητήσεις(γιατι και αυτό που κάνουμε είναι συζήτηση) ένα θέμα, να  εχεις γνώση για το τι έχεις να πεις. Απο την στιγμή λοιπόν, που δηλώνεις απολιτικ (ένας παραπάνω λόγος που είμαστε αυτό το μπουρδέλο που εχεις πει 800 φορές-δεν κατηγορώ εσένα για αυτή σου την στάση, αλλα το ότι εχει περάσει πλέον, το να υποστηρίζεις μια ιδεολογία, καμία σχέση με κομματα, είναι καρκίνος ξερω γω ή κάτι τέτοιο) και ως μη γνώστης τέτοιων θεμάτων(εσύ είπες ότι δεν ασχολείσαι με την πολιτική), καλό θα είναι να ξανασκέφτεσαι τι θα ποστάρεις σε ένα τέτοιο θέμα. Να ξέρεις από πριν τι θα υποστηρίξεις.

 

Γιατί ο τύπος που τα έγραψε, ναι μεν σε κάποια σημεία λέει αλήθειες, αλλα σε άλλα είναι για σφαλιάρες. Υπάρχουν άπειρα πιο καλά κείμενα για αυτές τις καταστάσεις(χωρίς βέβαια να παρουσιάζουν και αυτοί την όλη αλήθεια) τα οποία αξίζουν συζήτησης. Αυτό όχι.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου