Προς το περιεχόμενο

ενα mail που μου ηρθε...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

με ενοχλει η διαφημηση ενος πολιτικου χωρου(κυριως επειδη ειμαι αντιθετος με τον συγκεκριμενο οφειλω να παραδεχτω) και απο την αλλη μου φαινεται περιεργο γιατι απο καπου εχουν τη δικια σου διευθυνση και οχι εμενα ή καποιου αλλου στο noiz(δεν ακουσα πουθενα να λεει κανεις και μενα μου ηρθε).

 

anyway....

Presets Suck!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 103
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Γιατί όμως έχει καταντήσει έτσι? Ποιοι οι λόγοι? Εμεις τι κάνουμε για να μην είναι έτσι?

 

μεγαλη και σοφη κουβεντα, φιλε...

 

εγω παντως οσο μπορω αποφευγω να γινομαι another brick in the wall...

 

προσπαθω να αποφευγω οτιδηποτε με βαζει στη μαζα και με κραταει εκει.

 

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου φαίνεται το κείμενο το λιγότερο υπερβολικό, κακιασμένο, άστοχο ως προς τα πραγματικά προβλήματα και τις πραγματικές αιτίες και ως συνήθως δεν είναι σε θέση να προτείνει απολύτως καμία λύση. Τζίφος.

 

+100.

 

Alderbody, επίτρεψε μου να σου πω πως, κατά τη γνώμη μου, το κείμενο αυτό είναι γραμμένο με την ίδια προσοχή που οι παντός είδους "εχθροί-προπαγανδιστές" επιδεικνύουν στα δικά τους κείμενα, στη δική τους προπαγάνδα.

 

Δεν γνωρίζω το περιοδικό "Ρεσάλτο", δεν συνάντησα ποτέ στα χρόνια της ακαδημαϊκής μου περαντζάδας τον όρο..."πατριωτική αριστερά" που ορισμένοι χρησιμοποιούν για να το...κατατάξουν (με το ζόρι; ) κάπου...

 

Αλλά αυτό το κείμενο το φοβάμαι όσο θα φοβόμουν κι ένα κείμενο του Απολλώνειου Φωτός. Διότι, ακριβώς όπως και η ο,ποιαδήποτε προπαγάνδα, δεν λέει ψέματα, αλλά επιλέγει μέσω της συνισταμένης ορισμένων χειροπιαστών, καθημερινών (και αληθινών βέβαια) παραδειγμάτων, να καταδείξει ως μόνη διέξοδο τον ΦΟΒΟ.

 

Δεν θα πάρω, και να με συμπαθάτε.

 

+1000.

 

Να'ξερες alderbody πόσα τέτοια κείμενα από γνωστά και καλά "σκεπτόμενα" άτομα του πολιτικού (ή μαλλον α-πολιτικού) περιθωρίου έχουν δει τα μάτια μου...

 

ΚΛΑΣΣΙΚΗ περίπτωση κακογραμμένης προκήρυξης με σύνταξη στο Β' πληθυντικό ("εσείς") κι όχι στο Α' πληθυντικό ("εμείς"), που παίρνει ορισμένα σωστά και με άτεχνη προσπάθεια απομίμησης πολύ καλύτερων κειμένων προπαγάνδας καταλήγει στο μάταιο της σημερινής κατάστασης σε όλους τους τομείς...

 

Λέει ορισμένα σωστά, αλλά με την ηλίθια υπερβολή που το χαρακτηρίζει αποκτά την ίδια αξία με το σπρέι "ο πολιτισμός ΤΟΥΣ τελειώνει μόλις πέσει το ρεύμα". Και σε πληροφορώ ότι αν το έβλεπα κολλημένο σε μια κολόνα στα Εξάρχεια, δεν θα του έριχνα ούτε δεύτερη ματιά.

 

Επίσης alderbody, γνωρίζεις ότι το θέμα ισορροπεί επικίνδυνα στην άκρη των κανονισμών του φόρουμ, ειδικά μάλιστα και με τη δημοσιοποίηση του λινκ στο πρώτο σου ποστ. Τώρα, αν βρίσκεσαι σε δύσκολη θέση με αυτά που σου λένε, θα έπρεπε να ήσουν προετοιμασμένος να θερίσεις ότι έσπειρες...  ;)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρκετα ασχοληθηκαμε με δαυτους και ξεφυγαμε απο την ουσια που ειναι οτι η ΝεοΕλλας ειναι ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ.

 

διαφωνουμε κι εδω?...

 

οχι συμφωνουμε απολυτα.

Εκει που υπαρχει προβλημα ειναι στο γιατι ειναι μπουρδελο.Υποστηριζω οτι η επινοηση εχθρων/υπευθυνων με καρατζαφερικη επιχειρηματολογια ενισχυει την μπουρδελοποιηση.

 

ΥΓ.Ας μην επεκταθουμε περισσοτερο πολιτικα κ ας μην προσαπτουμε στα μελη κακες προθεσεις :)

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εγω ξερω ΑΚΡΙΒΩΣ ποιοι οδηγησαν την Ελλαδα στα μαυρα χαλια στα οποια βρισκεται,μαλιστα ΕΝΑΝ απο αυτους τον βλεπω καθε πρωϊ στον καθρεπτη με τη μουρη του πασαλημενη με σαπουναδα την ωρα που ξυριζομαι... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με ενοχλει η διαφημηση ενος πολιτικου χωρου(κυριως επειδη ειμαι αντιθετος με τον συγκεκριμενο οφειλω να παραδεχτω) και απο την αλλη μου φαινεται περιεργο γιατι απο καπου εχουν τη δικια σου διευθυνση και οχι εμενα ή καποιου αλλου στο noiz(δεν ακουσα πουθενα να λεει κανεις και μενα μου ηρθε).

 

anyway....

 

το μειλ μου ηρθε απο forward του forward, ώ forward...

 

οπως ακριβως ερχεται ενα φειγ βολαν απο το αερα στα ποδια. Κοντοστεκεσαι, το διαβαζεις και συνεχιζεις το δρομο σου... Ενιοτε το αγνοεις παντελως και συνεχιζεις.

Επειδη ομως παντου και παντα υπαρχει εστω και ενα μοριο αληθειας καλο ειναι να κοιταμε ολες τις οψεις της οποιας πραγματικοτητας.

κατι το οποιο πολλοι δεν το κανουν.   ...καταλαβες Shadowalker?  ;)

 

αν νομιζεις οτι εγω σου εθιξα τον πολιτικο χωρο, λυπαμαι.  

 

σε παρακαλω ομως μην συνεχιζεις με την εμμονη οτι εγω προωθω τετοια πραματα. Δεν θα μπω στη δινη που προσπαθεις να με βαλεις....

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης alderbody, γνωρίζεις ότι το θέμα ισορροπεί επικίνδυνα στην άκρη των κανονισμών του φόρουμ, ειδικά μάλιστα και με τη δημοσιοποίηση του λινκ στο πρώτο σου ποστ. Τώρα, αν βρίσκεσαι σε δύσκολη θέση με αυτά που σου λένε, θα έπρεπε να ήσουν προετοιμασμένος να θερίσεις ότι έσπειρες...  ;)

 

bloody πολυ καλα τα λες, αλλα αν δεν εβαζα το λινκ θα θεωρουμουν εγω ως πηγη του κειμενου...

 

απλα συμφωνω με το χαλι της καταστασης μας. ΤΙΠΟΤΕ παραπανω...

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εγω ξερω ΑΚΡΙΒΩΣ ποιοι οδηγησαν την Ελλαδα στα μαυρα χαλια στα οποια βρισκεται,μαλιστα ΕΝΑΝ απο αυτους τον βλεπω καθε πρωϊ στον καθρεπτη με τη μουρη του πασαλημενη με σαπουναδα την ωρα που ξυριζομαι... ;D

 

+10000000000000000

 

Eίμαστε άξιοι της μοίρας μας,για αυτό ας μην κλαιγόμαστε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εγω ξερω ΑΚΡΙΒΩΣ ποιοι οδηγησαν την Ελλαδα στα μαυρα χαλια στα οποια βρισκεται,μαλιστα ΕΝΑΝ απο αυτους τον βλεπω καθε πρωϊ στον καθρεπτη με τη μουρη του πασαλημενη με σαπουναδα την ωρα που ξυριζομαι... ;D

 

ετσι...  τεραστιο μεριδιο ευθυνης φερουμε εμεις ΟΛΟΙ.

 

αυτοι που λειτουργουν "οπως" λειτουργουν, και απ' την αλλη αυτοι που τους ανεχονται...

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτοι ειναι δυστυχως η μεγαλυτερη αληθεια (και δεν ειναι οι μισοι ειναι το 75%) και βεβαια ο σημαντικοτερος λογος που η μετριοτης ενθουσιαζει τους Ελληνες σε ολα τα επιπεδα ( ο καταθλιπτικος δεν μπορει να ενθουσιαστει και να εκτιμησει κατι/καποιον πραγματικα υψηλου επιπεδου σε ολα τα επιπεδα (τεχνη,ζωη,σχεσεις,παιδεια κτλ) γιατι απλα τον ενοχλει ή δεν το αντιλαμβανεται...)

 

1. Βγάζετε νούμερα απ το μυαλό σας (ειδικά το 50% που στην πραγαμτικότητα είναι 75 με έστειλε)

2. Σιγά μη φταίει η κατάθλιψη για τα χάλια μας. Πολύ επιδερμική προσέγγιση και τελείως αστήριχτη

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου