Προς το περιεχόμενο

Σοφά λόγια Ροκ ανδρών


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οριστε αλλα 2 του Zappa:

 

1) "I wrote a song about dental floss but did anyone's teeth get cleaner?"

(Έχω γράψει ένα τραγούδι για το οδοντικό νήμα, αλλά καθάρισαν τα δόντια κανενός; Από μια ακρόαση στη Γερουσία για το «πορνο-ροκ». Απαντώντας στους ισχυρισμούς της Τίπερ Γκορ ότι η μουσική ωθεί τους ανθρώπους σε παρεκκλίνουσα συμπεριφορά, ή τους επηρεάζει γενικότερα)

 

2)"There are more love songs than anything else. If songs could make you do something we'd all love one another. "

(Υπάρχουν περισσότερα τραγούδια αγάπης από ο,τιδήποτε άλλο. Αν τα τραγούδια μπορούσαν να σε επηρεάσουν να κάνεις κάτι, τότε όλοι θα αγαπιόμασταν μεταξύ μας)

 

enjoy  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

χαχαχαχα  :)

απίστευτος τύπος.

Κάπου λίγο μετά τα μέσα της δεκαετίας του 60 είχε κατέβει στις αμερικάνικες εκλογές.Νομίζω γιά κυβερνήτης της Καλιφόρνια.Με πολλούς άλλους yippies (κάτι σαν πιό ακτιβιστές χίπιδες,Jerry Roobin,John Sinclair κ.λ.π.) και βασικό υποψήφιο ένα αληθινο γουρούνι (όπως το παρουσίαζε).

Από τα βασικά του προεκλογικά επιχειρήματα :

Ψηφίστε ένα ΑΛΗΘΙΝΟ γουρούνι

Και ΕΜΕΙΣ θα σας κλέβουμε αλλά έχουμε την τιμιότητα να σας το λέμε απο τώρα

Το αντίπαλο δέος στις εκλογές ήταν ο Ροναλντ Ρήγκαν

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημητρης Πουλικακος. Σε συνεντευξη στην τηλεοραση.  ΕΡΩΤ: "Θεωρητε τον εαυτο σας περιθωριακο;"  ΑΠ: "Οι μπατσοι εναι περιθωριακοι. Συναναστρεφονται μεταξυ τους, εχουν τα στεκια τους ... Ξερετε κανενα μπατσο να συστηνεται και να λεει: "Γεια σας ,ειμαι μπατσος";"  ;D

Μην παιζεις πιο γρηγορα απ`οσο σκεφτεσαι!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημητρης Πουλικακος. Σε συνεντευξη στην τηλεοραση.  ΕΡΩΤ: "Θεωρητε τον εαυτο σας περιθωριακο;"  ΑΠ: "Οι μπατσοι εναι περιθωριακοι. Συναναστρεφονται μεταξυ τους, εχουν τα στεκια τους ... Ξερετε κανενα μπατσο να συστηνεται και να λεει: "Γεια σας ,ειμαι μπατσος";"  ;D

 

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

...Saw my reflection and cried...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου