Προς το περιεχόμενο

Service Nακα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σήμερα είναι 20/7/08,εεε...δεν αντέχω άλλο.

Στις 17/3 έστειλα στο στο σέρβις του Νακα(ο Θεός να το πει σερβις)

Ενα voiceworks harmonizer της tc helicon,το οποίο το καλύπτει

η εγγύηση για ένα χρόνο ακόμα περίπου.

Aπο τότε άρχισε ο Γολγοθάς των ταλαιπωριών μου(κι ακόμα κάτσε...).

Μέσα σε 4 μήνες το μηχάνημα 3 φορές έχει πάει και έρθει χωρίς κανένα αποτέλεσμα(σημειωτέο  ότι μένω Καβάλα).

Το αρχικό πρόβλημα του ήταν πως:;;όταν περνούσε midi σήμα έσβησε και έκανε

restart απο μόνο του.οταν μου το έστειλαν πίσω ''επισκευασμένο'',παρατήρησα

οτι απο τα analog outputs έβγαζε(και βγάζει ακόμα :'() ένα ψηφιακό θόρυβο (κατι σαν ηηηηη....)και οτιδήποτε πατήσω επάνω στο μηχάνημα το ακούω από τις εξόδους.Οι κύριοι κύριοι θέλουν να με βγάλουν τρελό λέγοντάς μου πως έτσι ακούγεται και ότι είναι πολύ φυσιολογικό .Μου είπαν επίσης πως έβγαλαν τα ''σωθικά'' απο ενα καινούργιο μηχάνημα το οποίο όταν μου το έστειλαν για 2η φορά ''επισκευασμένο,δεν δούλευαν τα digital outputs.Καταλαβαίνετε πόσο καινούργιο ήταν και ποιος καημένος θα το αγόραζε μιας και δεν υπάρχει άλλο

voiceworks στην εταιρία,αλλά και ούτε αναμένεται.Τελικά πρέπει να συμβιβαστώ

και να το δουλεύω από τα digital outputs,γιατί δεν βγάζω άκρη με τους κυρίους.

έστειλα email στην Tc Helicon,θα απευθυνθώ σίγουρα στη γραμμή καταναλωτή και στο noiz.gr ;D, μήπως και γίνει κάτι... ::)

Σίγουρα αυτά που καταγγέλλω είναι σοβαρά,αλλά δεν αντέχω άλλη κοροϊδία.Αυτά τα ολίγα για να έχετε υπ'όψην σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αφού έχει εγγύηση και δε φτιάχνεται δε γίνεται να ζητήσεις αντικατάσταση με καινούριο;

 

Υποθέτω ότι θα το χεις σκεφτεί ήδη βέβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σερβις? Ποιος ηρθε?  ;D

 

Στειλε mail στην εταιρεια απ'ευθειας και πες τα καθεκαστα με το service της αντιπροσωπιας, μη ξεχασεις να δωσεις το μοντελο και το serial number του μηχανηματος και απαιτησε αντικατασταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντικατάσταση...Αχ!

ένα και μοναδικό κομμάτι υπάρχει κι αυτό είναι Refurbished.

όσο για το email στην εταιρία,το έκανα και μου έγραψαν κατευθείαν οι άνθρωποι

για να τους δώσω περισσότερες  λεπτομέρειες.(serial number,item number κ.τ.λ.)

Αύριο πιστεύω να έχω νέα τους.

Ξέχασα να αναφέρω πως το voiceworks το αγόρασα πέρυσι για δεύτερη φορά αφού

το είχα αγοράσει (και μάλιστα το είχα χρυσοπληρώσει  800€) για πρώτη φορά το

2004.

Μη μου λένε τα παιδάκια πως είναι φυσιολογικός ο θόρυβος(εφόσον το μηχάνημα το γνωρίζω πολύ καλά )και μάλιστα με όλα τα gains στο off.Απο τα digital out γιατί δεν το παρουσιάζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κανα δυο εβδομάδες όπου θα ξαναπαραλαβω το voiceworks,θα

ανεβάσω mp3 αρχειάκι για για να το ακούσετε κι εσείς αλλα και για του λόγου  το αληθές.

Πάντως σ'αυτη την ελληνική πραγματικότητα που δεν δε σέβεται τον καταναλωτή και την αγοραστική του δυνατότητα, υπάρχουν και εξαιρέσεις.

Θα ήθελα πραγματικά να ευχαριστήσω τον πωλητή του καταστήματος Νακα  στην Καβάλα,τον Κώστα που μου στάθηκε αλλά και ακόμα συνεχίζει προσπαθεί για την αντικατάσταση του voiceworks.

Το ωραίο της υπόθεσης είναι πως  ενώ τον άκουσε και ο πωλητής

τον θόρυβο και συμφώνησε πως δεν μπορεί να γίνει studio εγγραφή,

αυτοί επιμένουν πως είναι φυ-σι-ο-λο-γι-κό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου καλημερα,

 

καλη τυχη με το προβλημα σου. Ειδα οτι εισαι απο Καβαλα. Ξερεις τον Sany X? Αν ναι πες του πολλους χιαρετισμους απο τον Τακη στη Ροδο.

Και παλι καλη τυχη

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν απο 2 χρονια ειχα ταλαιπωρηθει παρα πολυ με το σερβις του Νακα. Τετοιο πραγμα δεν μου ειχε ξανατυχει. Με το που διαβασα τι περνας μου ξυπνησαν μνημες πολυ ασχημες. Εγω στο τελος απαιτησα αντικατασταση καθοτι οι τεχνικοι τους προφανως ηταν ασχετοι και δεν βρισκαν το προβλημα με αποτελεσμα να παω 5-6 φορες στην Παιανια για το ιδιο προβλημα. Σε καταλαβαινω απολυτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου καλημερα,

 

καλη τυχη με το προβλημα σου. Ειδα οτι εισαι απο Καβαλα. Ξερεις τον Sany X? Αν ναι πες του πολλους χιαρετισμους απο τον Τακη στη Ροδο.

Και παλι καλη τυχη

 

Toν φίλο μου τον Sanny; :D

Bεβαίως και θα του δώσω και πιστεύω πως θα χαρεί πολύ.

Ευχαριστώ φίλε Τάκη.

 

Πάρτε ενα Link για να δείτε για ποιον μιλάμε.

http://www.sannyx.com/News.php

Δείτε και λίγακι στο ''discography''

 

φίλε nexis72 πιστευω εσυ να καταλαβαίνεις την κατάσταση που επικρατεί εκεί μέσα.Το ασχετοι είναι λίαν επιεικής χαρακτηρισμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου