Προς το περιεχόμενο

Κλιπάκηηηηηηηη, όχι στα βαθιά παιδί μουυυυυυυυυ


pascal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πήρα τις πρώτες 4-5 νότες του Blue Bossa και μετά έκανα ότι μου κατέβασε η κούτρα μου εκείνη την ώρα. Έφτιαξα τρία- τέσσερα διαφορετικά takes, με επίσης ό,τι κατέβαζε η κούτρα μου κάθε φορά. Ετούτο, το πρώτο, αν και με τα περισσότερα λάθη, μου άρεσε περισσότερο μελωδικώς.

Τούτη τη φορά ηχογράφηση με το direct out του koch, τo οποίο direct out σου επιτρέπει (για κάποιο λόγο) να ανεβάσεις πολύ περισσότερο και το gain και το volume σε σχέση από το να έγραφες από το ηχείο (δεν σου κάνουν έξωση δηλαδή). Έτσι μπόρεσα να "παίξω" πολύ περισσότερο με τον ήχο. 

 

Το backing παταtrack είναι μια λούπα που έγραψα στο Boss DD20

 

Σχολιάστε. Όχι. Σχολιάστε. Πληζ. Σχολιάστεεεεεεεεεεε

 

;D

 

ΥΓ. Καλάς διακοπάς σε όλους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[move]Γιωργάκηηη...όχι τόσο βαθιά με τη Goldtop...[/move]

 

Όχι δεν εννοώ κάτι κακό για τα reverb σου  :D, το clip είναι μια χαρά. Και ο τίτλος του μου έβγαλε τον καφέ απ'τη μύτη, πανάθεμα σε. ;D

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια το πας διατονικα συνεχεια.Στην αρχη ειναι ωραιο.Στην μεση κουραζει λίγο.Μετα το πλακωνεις στα Lord of Pentatonics :P κ στο τελος πρασινίζεις σαν πασόκος.

 

Μεχρι την μεση εχει ενδιαφερον.Μετα λίγο το χανεις......αλλα οκ.Προσπαθησε σιγα σιγα αφου το τζαζοπαλεύεις να κανεις σόλο πανω στα αρπέζ των συγχορδιων που εχεις κ ας ειναι και 1-3-5 χωρις το 7 αν δεν το χεις.Προσεγγισε τα με slide ημιτονίου-τόνου ή φτιαξε φρασούλες που να καταλήγουν στο target note του αρπέζ.Τα target notes να τα παίζεις σε θεσεις 1-3.Ακούγονται πιο στάνταρ.Επίσης στα out παιξίματα καλα είναι να καταλήγεις ή να παιρνάς παλι target notes σε θέσεις.Εχεις μεσα κατι φράσεις που κολλάς κ τις παιζεις ωρα....ειναι πολύ καλο αυτο ειδικά αν την μεγαλώσεις κιολας ή βάλεις να παιζεις σε αυτη φραση η οποία θα χει νοτες που περιέχονται σε ολα τα ακόρντα σου.Δεν θυμαμαι τπτ αλλο τωρα να σε πω αλλα αν τα κανεις σαν ασκήσεις αυτα με το band in a box ή οποιο άλλο θα αρχίσεις να σκεφτεσαι πιο σωστα σε ενα σολο κ στο τι πρεπει να τονισεις ωστε να ψιλοακολουθεις την αρμονία.Αυτα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@earendil: [move]Δεν είναι με τη goldtop το κλιπάκιιιιιιιιι ;D[/move]

 

@trigga: Θενκς και θενκς και θενκς και θενκς για τις παρατηρήσεις και τις συμβουλές! Υπόσχομαι ότι θα ψαχουλεύομαι όσο μπορώ. Εκτός από κόπο θέλει και τρόπο, αυτό το έχω καταλάβει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@earendil: [move]Δεν είναι με τη goldtop το κλιπάκιιιιιιιιι ;D[/move]

 

??? :o

 

Αν είναι η Strat...να μας πεις και πώς το κάνεις... :D

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@earendil: Είναι μια Heritage h575. Τη βρήκα πρόσφατα σε τιμή- ξεφτίλα από έναν Γάλλο, ο οποίος την έφερε (μεταχειρισμένη) από Αμερική και μου την πούλησε γιατί ήθελε να πάρει σκάφος με έναν floating neck μαγνήτη. Btw, για όποιον καταλαβαίνει λίγα γαλλικά, το www.zikinf.com έχει πολλές, πάρα πολλές, αγγελίες για μεταχειρισμένα.

 

Μοιάζει με τούτη:

u02y5y6ay856nn3fusum.jpg

 

@alderbody: Μέλι και καρύδια ;) Καλησπέρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου