Προς το περιεχόμενο

Μα, που πάνε τα προηγούμενα μοντέλα;


Holystone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα!

 

Εδώ και καιρό αναρωτιόμουν ΤΙ γίνονται, κάθε φορά που βγαίνουν καινούργια μοντέλα υπολογιστών (π.χ. notebooks/ PC's/ macbooks/ iMac's κτλ), τα προηγούμενα...

 

Ένας γνωστός μου, μου είχε π.χ. πει πως στα μεγάλα καταστήματα, όταν υπάρχουν συσκευές που έχει καταστραφεί το κουτί τους (χωρίς να έχει πάθει βλάβη κτλ) ή για παράδειγμα λείπει το control από μια τηλεόραση κτλ, τις δίνουν κοψοχρονιάς  ???

 

Συγκεκριμένα, (και thank god που δεν έχω προβεί σε αγορά ακόμα)

με το θέμα των καινούργιων iMac/ Macbook και το firewire chipset τους (που βέβαια έχουμε αναλύσει σε άλλο thread), πού θα μπορούσα να βρω προηγούμενα μοντέλα που έχουν και το TI fw;

Σίγουρα αυτά που έχουν περισσέψει, ΔΕΝ τα στέλνουν στην ΠΥΡΑ!

 

Thnx ;)

 

 

 

 

 

ΥΓ.: Αααα, για την αποφυγή παρεξηγήσεων, δεν εννοώ αυτά: ;D ;D ;D

 

 

Ultimate_Body_models.jpg

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή τα πετάνε απλά στα σκουπίδια.

Ή τα συλλέγουν σε ειδικούς χώρους όπου και γίνεται η καταστοφή τους, με ταυτόχρονη διάσωση και ανακύκλωση όσων υλικών μπορούν.

Ή τα δίνουν σε μαγαζιά με μεταχειρισμένα.

 

Συνήθως στην Ελλάδα συμβαίνει το πρώτο. Αν εννοείς τις εταιρίες, τότε κάνουν το δεύτερο.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή τα πετάνε απλά στα σκουπίδια.

Ή τα συλλέγουν σε ειδικούς χώρους όπου και γίνεται η καταστοφή τους, με ταυτόχρονη διάσωση και ανακύκλωση όσων υλικών μπορούν.

Ή τα δίνουν σε μαγαζιά με μεταχειρισμένα.

 

Συνήθως στην Ελλάδα συμβαίνει το πρώτο. Αν εννοείς τις εταιρίες, τότε κάνουν το δεύτερο.

 

Η επιλογή για stock sales κτλ, δεν υπάρχει;  ???

Δεν μπορώ να φανταστώ πως δεν τα εκμεταλεύονται περεταίρω...

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από όσο ξέρω, τα μεγάλα καταστήματα κάνουν ξεστοκάρισμα κάθε τόσο και δίνουν ότι έχει απομείνει σε εξεφτελιστικές τιμές. Το θέμα είναι να προλάβεις ;)

Peace, Love, death metal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικότερα κάποια μαγαζιά βγάζουν stock σε τιμές πολύ χαμηλόρτερες από την αρχική τους όταν δεν είναι ολοκληρομένο το προιόν (συσκευασία,manual, κάποια μικρή γρατζουνιά κτλ).Τώρα για το συγκεκριμένο που ζητάς (ΤΙ chipset΄)δε γνωρίζω ούτε έχω ακούσει ποτέ κάτι ανάλογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Stock βγάζουν μόνο αν τα μαγαζιά έχουν απόθεμα. Η apple απλώς τα ανακυκλώνει για άλλα, αξιοποιώντας έτσι τα παλιοτέρα που σταμάτησαν να κυκλοφορούν. Και μου φαίνεται δύσκολο να βρεις κάποιον παλιό μακ με το ti σε μαγαζί. Ψάξε ή σε αγγελίες ή σε κάποιο στοκατζίδικο φάση cosmodata μπας και βρεις κάτι

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου