Προς το περιεχόμενο

"Θολούρα" και λεμονέλαιο


RaDiKaL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Gibson fretboard cleaner ε? Μαλιστα, το σημειωσα!  ;D Αυτες οι μπιχλες παντως στους πορους του rw ειναι πολυ ενοχλητικες... Φωτια σε ολα τα rosewood, αμαν πια. Maple και παλι maple που δε χρειαζεται και τιποτα.

Τρολολολολολολολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αυτες οι μπιχλες παντως στους πορους του rw ειναι πολυ ενοχλητικες... Φωτια σε ολα τα rosewood, αμαν πια. Maple και παλι maple που δε χρειαζεται και τιποτα.

;D +1000!

Κάτι ήξερε ο Leonaidas ο μπαρμπα-Φέντερ τελικά...  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμάζοντας με καρφίτσα να ξύσω το ραδιενεργό λεκέ από τους πόρους διαπίστωσα ότι όντος βγαίνει, άρα, πιθανόν, είναι υπόλειμμα του λαδολέμονου...

 

Μη το ξύνεις  ;D ;D ;D θα φύγει μόνο του. Είναι σαν τα μπιμπίκια, αν το ξύνεις αφήνει σημάδι ...

 

Πάρε το Gibson Fretboard Cleaner ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν ευχαριστώ όσους μέχρι στιγμής συμπαρίστανται σ' αυτό το "δράμα" και δεν με έχουν ξεφτιλίσει... ακόμη...  ;D

 

Δοκιμάζοντας με καρφίτσα να ξύσω το ραδιενεργό λεκέ από τους πόρους διαπίστωσα ότι όντος βγαίνει, άρα, πιθανόν, είναι υπόλειμμα του λαδολέμονου... Τώρα γιατί μου εμφανίστηκε έτσι στη συγκεκριμένη κιθάρα δε ξέρω...

 

Οπότε θα δοκιμάσω μέσα στο ΣΚ το final solution του καθαρίσματος και ή θα ακούσετε νεώτερα ή θα ακούσετε για κάποιον στη Θεσσαλονίκη που βρέθηκε καρφωμένος πάνω σε μια κιθάρα  :o ;D

 

Τώρα αν μόνο μπορούσα να βρω τη σωβρακοφανέλα που μας δώσανε στο στρατό...  ;D

 

απο τη στιγμη που ειναι βρωμα δυο ειναι μονο τα καθαριστικα που μπορεις να χρησιμοποιησεις

 

το καλυτερο απο ολα ειναι βεβαια λιγο...αηδιαστικο και ειναι το ΣΑΛΙΟ σου. :o :o

 

το αμεσως καλυτερο ειναι η ναφθα (το επιλεγομενο ΖΙΠΕΛΑΙΟ) το οποιο και ηπιο καθαριστικο ειναι και δουλεια κανει.

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζιπέλαιο!;

 

Θες να πυρποληθώ έτσι δεν είναι; ;D

 

Λέτε να χρησιμοποιήσω καμιά οδοντόβουρτσα για να το "ξύσω" απαλά;

Δε ξέρω αν ένα τρίψιμο με πανάκια κάνει πάλι μια τρύπα στο νερό, καθώς φαίνεται ότι η εξωγήινη μπίχλα έχει εγκατασταθεί στους πόρους του ξύλου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η οδοντοβουρτσα ειναι μια χαρα και ετσι κι αλλοιως την χρειαζεσαι για να καθαριζεις γυρω γυρω απο τα ταστα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνέχεια της εποποιίας  ;D

 

Πήρα χθες τα 01/02  του Μήτσου Ντάνλοπ και σηκώθηκα πρωί πρωί [μην γελάτε] για την τελική αναμέτρηση.

 

Αυτό το 01 είναι sprey και βασικά εξατμίζεται αμέσως, τεσπα έτριψα τα τάστα και ο Superfunk είχε δίκιο καταρχήν. Δείτε το πανάκι. Αν αυτό δεν είναι stain τότε τα χέρια μου βγάζουν χρωστική και είμαι ντοπέ.  ;D Για να είμαι ειλικρινής σε αυτή τη φάση τα έκανα πάνω μου γιατί πίστεψα ότι ναι επιτέλους ξεπάστρεψα το ξύλο  ;D

 

Με το 02 όμως και το απλικατέρ (με διπλό φλικ και τρεις περιστροφές  :P) αυτή τη στιγμή το ξύλο είναι σαν καινούργιο! Είμαι σίγουρος ότι μόλις στεγνώσει/απορροφηθεί τελείως θα γίνει μ**νί, αλλά δεν ξανασχολούμαι!

 

Ηθικόν δίδαγμα, εεεαν δεν είναι χαλασμένο μην πας να το φτιάξεις!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως προτείνω να την κάψεις με τελετουργικό τρόπο, μπας και φύγει η γκίνια με τέτοιο κακό που σε βρήκε... ;D

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν καθαρίζεις την ταστίερα δεν χάνεται το mojo; :)

 

Πάντως το 02 του Dunlop εμένα μου αφήνει ασπράκια... Αλλά who cares...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου