Προς το περιεχόμενο

Θέλω να φτιάξω περίεργη κιθάρα! πάρτε μάτι..


Saitek

Προτεινόμενες αναρτήσεις

να βαλεις και κανενα συρταρι να γινει πορτμαντω... :)

ερωτηση: αυτος ο αυτοκολητος καθρεφτης αν μπει σε απολυτα ομαλη επιφανεια ειναι κανονικος καθρεφτης ή κανει κοιλαδες και κυρτωματα και σε δειχνει μια σινεμασκοπ και μια σαν τον ντανι ντε βιτο?

 

Αφου σου λεει θα τον σπασει κιολας μετα. Ξερεις για να δειχνει οποιος τον κοιταει 8απλος, σε 5 κομματια κλπ.

 

Ασε που θα ειναι και σπλατερ, θα πας να τραβηξεις μια δυνατη πενια, θα ακουμπας την ραγισμενη επιφανεια, θα σου κοβει το γυαλι τις φλεβες στους καρπους, θα γουσταρει το κοινο...

 

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγώ σου απάντησα δύο φορές σοβαρά. Ψάξτο λίγο.

Δεν χρειάζεται να ασχολείσαι με όσους έχουν όρεξη για πλάκα. Δικαίωμά τους.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Saitek στα σοβαρά τώρα, δες τι σου γράφει ο mscmkr. Σε καμιά κιθάρα αυτό που είναι σαν καθρέπτης είναι φτιαγμένο από γυαλί. Και αυτό για 2 βασικούς λόγους:

1) Βάρος

2) Ασφάλεια

άντε και

3) Λόγω του ότι είναι εύθραστο, δεν αντέχει στην κιθάρα και γιαυτό μιας και αργά ή γρήγορα θα σπάσει, θα πάει και η κιθάρα (και τα πεταμένα γιαυτόν τον λόγο λ7) για βρούβες

 

Οπότε ή βάζεις τον αυτοκόλλητο καθρέπτη που είπε ο Κώστας στην αρχή, ή πάς στη λύση mscmkr.

 

Εξαίρεση αποτελούν οι κιθάρες κομοδίνα, που φτιάχνονται ως γνώμονα το αν ταιριάξουν με τις κουρτίνες του σαλονιού

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου σου λεει θα τον σπασει κιολας μετα. Ξερεις για να δειχνει οποιος τον κοιταει 8απλος, σε 5 κομματια κλπ.

 

 

 

αν δε σε πειραζει για δικο μου λογο ρωτησα επειδη θα το χρησιμοποιησω για να φτιαξω κατι που δεν αφορα το νοιζ.  ;)  δεν ηθελα να παρεκτραπω απο το θεμα του  saitek  αλλα το ειχα απορια και ηταν μοναδικη ευκαιρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπω, πέσατε να με φάτε όλοι μαζί ρε.. ήμαρτον δηλαδή. Τι να πω άκυρο το thread, σβήστε το mods.

 

saitek στην θεση σου θα ημουν ευγνωμων που ασχοληθηκαν με το θεμα  τοσοι πολλοι (οπως αλλωστε ειμαι παντα στις δικες μου ερωτησεις) , ειδικα απο την στιγμη που τα παιδια δεν σε προσεβαλλαν , ακομη και αν εγινε και χιουμορ καποιες στιγμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σου απάντησα δύο φορές σοβαρά. Ψάξτο λίγο.

Δεν χρειάζεται να ασχολείσαι με όσους έχουν όρεξη για πλάκα. Δικαίωμά τους.

 

Το ψάχνω φίλε mscmkr, απλά επειδή στο wiki και απο κάποιες αλλες πηγές, διάβασα οτι όντως είναι καθρέφτης.

Αλλα, αφου λέτε όμως οτι δεν γίνετε τότε ίσως να είναι plexiglas (καπου πείρε το μάτι μου για "Mirrored perspex acrylic"), τέτοιο ράγισμα όμως πως γίνει σε plexiglas..;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου σε τρωει ο ....

πηγαινε εδω και θα στα εξηγησει ολα. (ας ειναι καλα τα ενυδρεια)

 

Δημήτρης Σπακουρής

Κατασκευές plexiglass

Ευρωπαϊκά ακρυλικά φύλλα plexiglass (σε όλα τα χρώματα και πάχη-κοπή σε τεμάχια)

Φύλλα (χυτά - extruded)

Ράβδοι (στρογγυλοί, τετράγωνοι, οκτάγωνοι)

Σωλήνες (σε όλες τις διαμέτρους)

Καθρέπτες

Polycarbonate

Φύλλα Etalbond

P.V.C. - PETG

Πολυστερίνες

Κυματοειδή φύλλα & ρολλά

Κυψέλες οροφής

Darvic, κόλλες - αντιστατικά

 

Αποκλειστικοί Εισαγωγείς εργοστασίου IRPEN S.A.

 

Μυκάλης 29, Πειραιάς

τηλ. 210 4174971

fax 210 4131217

e-mail: [email protected]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ομολογω, οτι δεν με ειχε απασχολησει ποτε το θεμα καθρεπτιζουσας κιθαρας. Αλλα φανταζομαι εκτος του να βρεις καποιο καταλληλο υλικο, ελαφρυ, αθραυστο, λεπτο, ευκολα κοβομενο, με αντοχη στις γρατζουνιες κλπ (που σιγουρα το τζαμι ΔΕΝ εχει καμια απο αυτες τις ιδιοτητες) θα εχεις και τεχνικα προβληματα (στα πλαινα τελειωματα δεν θα πρεπει να "κρυψεις" το νεο στρωμα με καποιο binding στην κιθαρα? δεν θα υψωθει ολη καποια χιλιοστα ωστε να επικαλυπτεται πλαινο μερος απο το μανικι στην περιοχη του σωματος?).

 

Αστο να παει... παρορμηση ειναι, και θα φυγει... θα κανεις χαρη στον εαυτο σου σε πολλα επιπεδα.

 

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...με αντοχη στις γρατζουνιες κλπ (που σιγουρα το τζαμι ΔΕΝ εχει καμια απο αυτες τις ιδιοτητες...

Το πλεξι να δεις ποσο ευκολα γρατζουνιεται,

αλλα κατα τα αλλα αντεχει πολυ περισσοτερο απο γυαλι κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου