Προς το περιεχόμενο

Logic pro 8


ninja

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά βοήθεια.Λοιπόν αγόρασα το Logic (αφού το είχα πρώτα δοκιμάσει ''σπασμένο''), έκανα ένα format το mac mini μου, εγκατέστησα κανονικότατα το πρόγραμμα, αλλά έχω ένα πρόβλημα. Ενώ δηλώνω κανονικά την κάρτα ήχου από το preferences του Logic, δεν βγαίνει ήχος. Έχω συνδέσει με midi το motif es για να το δουλέψω σαν master keyboard και να παίξω με τους ήχους του Logic αλλά τίποτα. Εν' τω μεταξύ όταν ανοίγω το main stage κάνει σαν ένα τζ-τζ-τζ-(σαν μετρονόμος), αν όμως ξαδηλώσω την κάρτα και δηλώσω ''built-in'' , σταματάει.

Μπορείτε να με βοηθήσετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Σταματάει το τζ-τζ-τζ και παίζει κανονικά με την built in ή και πάλι δεν έχεις καθόλου ήχο?

Με άλλα προγράμματα (π.χ. με το main stage) παίζει το keyboard σου?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα ο θόρυβος δεν υπάρχει, αλλά συνεχίζω να μην έχω ήχο ούτε ένδειξη πληροφορίας από το midi key. Α! ξέχασα να αναφέρω ότι η κάρτα ήχου είναι μια tascam us 122l.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο support γιατι δεν απευθυνεσαι?Στειλε κανα αρχειο με σφαλματα να δουνε τι παιζει.Πες του γενικα τι γινεται.Και δοκιμασε να δουλεψεις με το σπασμενο.Απεγκατεστησε το κανονικο κ βαλε παλι το μουφα-ιντερνετ προγραμμα.Πες κ δω τι γινεται μετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου