Προς το περιεχόμενο

Η Google παρουσιάζει το Chrome browser


kilon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

Δεν ισχύει αυτό. Μόλις το ξανακατεβασα και ξεκίνησα τηε διαδικασία εγκατάστασης από τον ΙΕ 7.0.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 48
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μ'αρέσει πάντως που ορισμένοι βλέπουν την κακιά microsoft και τις καλές apple, google κλπ που δουλεύουν με open source, εναλλακτικά κλπ... Ρ

 

Ποιος θεώρησε την MS κακιά; Εγώ δουλεύω κυρίως με win και δε σκοπεύω να τα αλλάξω προς το παρόν

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ατομα, να ρωτησω κατι σχετικα με το chrome?

Το εβαλα και μου δουλευει τζαμι. Και γρηγορο και "μεγαλο" φαινεται και ολα.

Μεχρι τωρα δουλευω το Firefox το οποιο εχει ενα  μικρο "κατι" που εμενα με βολευει πολυ. Αν κανω κλικ στο ροδακι του mouse μου βγαζει αυτο το scroll και παει πολυ γρηγορα πανω και κατω στη σελιδα χωρις να χρειαζεται να πηγαινω πανω κατω το ροδακι. Στο chrome αυτο δεν το εχει. Μηπως ειναι καπου και δεν μπορω να το δω?

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή παρατήρηση, είμαι σε laptop οπότε δεν έχω ιδέα ;D Μου αρέσει πολύ όμως το address bar, το sort που κάνει για τις πιθανές προτάσεις είναι πολύ καλό κ επιπλέον είναι απίστευτα βολικό ότι η πρώτη πρόταση βγαίνει ΠΑΝΩ στο address bar καθώς γράφεις οπότε αρκεί να πατήσεις 2 γράμματα κ ένα enter για να πας στο site που θέλεις (αν πηγαίνεις συχνά και είναι πρώτο στη λίστα)! Ease of use ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον χρησιμοποιώ από την πρώτη μέρα που βγήκε, και φαίνεται να έχει πολλές προοπτικές. Προς το παρόν όμως έχει αρκετές παιδικές ασθένειες (είναι και beta άλλωστε), κρασάρει συχνά στα video και στο quicktime, ενώ οι επιλογές που έχει στα options είναι ελάχιστες.

Έχω καλομάθει βέβαια από τον Opera στο θέμα παραμετροποίηση (και σε πολλά άλλα), αλλά το γεγονός ότι είναι... google* με κάνει να αισιοδοξώ!

 

*είμαι δηλωμένος fan της εταιρείας, με αφήνει πολύ συχνά με ένα χαμόγελο "ρε-τους-κερατάδες-τι-έκαναν-πάλι" στυλ!  :) :) :)

Ταυτόχρονα όμως προβληματίζομαι αρκετά, yameth και mageiras με κάλυψαν πάνω-κάτω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

στον firefox με βολευει οταν κανω κλικ στην ροδελα πανω σε ενα active link και το ανοιγει σε new tab . Νομιζω οτι δε μπορω να ζησω χωρις αυτο. Επισης εχω εναν φακελο που λεγεται everyday το οποιο εχει μεσα τα σαιτ που βλεπω καθημερινα (νοιζ , in , καποια blogs , τα mail μου) και μολις κανω κλικ με την ροδελα πανω στο φακελο "everyday" ανοιγουν αμεσως ολα.

Αυτες οι λειτουργιες υπαρχουν?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στον firefox με βολευει οταν κανω κλικ στην ροδελα πανω σε ενα active link και το ανοιγει σε new tab . Νομιζω οτι δε μπορω να ζησω χωρις αυτο. Επισης εχω εναν φακελο που λεγεται everyday το οποιο εχει μεσα τα σαιτ που βλεπω καθημερινα (νοιζ , in , καποια blogs , τα mail μου) και μολις κανω κλικ με την ροδελα πανω στο φακελο "everyday" ανοιγουν αμεσως ολα.

Αυτες οι λειτουργιες υπαρχουν?

 

 

Για το δεύτερο δεν ξέρω πάντως το μεσαίο κλικ ανοίγει καινούριο tab. Επίσης στο μενου που ανοίγει με δεξί κλίκ πάνω σε ένα λινκ η πρώτη επιλογή είναι άνοιγμα σε νεο tab.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου