Προς το περιεχόμενο

Η Google παρουσιάζει το Chrome browser


kilon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για το δεύτερο δεν ξέρω πάντως το μεσαίο κλικ ανοίγει καινούριο tab. Επίσης στο μενου που ανοίγει με δεξί κλίκ πάνω σε ένα λινκ η πρώτη επιλογή είναι άνοιγμα σε νεο tab.

 

ωραιος θενξ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 48
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ατομα, να ρωτησω κατι σχετικα με το chrome?

Το εβαλα και μου δουλευει τζαμι. Και γρηγορο και "μεγαλο" φαινεται και ολα.

Μεχρι τωρα δουλευω το Firefox το οποιο εχει ενα  μικρο "κατι" που εμενα με βολευει πολυ. Αν κανω κλικ στο ροδακι του mouse μου βγαζει αυτο το scroll και παει πολυ γρηγορα πανω και κατω στη σελιδα χωρις να χρειαζεται να πηγαινω πανω κατω το ροδακι. Στο chrome αυτο δεν το εχει. Μηπως ειναι καπου και δεν μπορω να το δω?

 

Ναι αλλα γι αυτο που λεω εγω δεν εχει. Τωρα ακομα ειναι beta. Ξερουμε τιποτα για το "κανονικο"? Ποτε?

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σώθηκες με τη google στο θέμα beta... Πιθανότατα για πάντα θα είναι beta... Δε βλέπεις και το gmail, 4+ χρόνια...

 

Εγώ χρησιμοποιώ gmail 3 χρόνια καθημερινά ως βασικό mail και δεν έχω δει τίποτα το "beta". Αντιθέτως λειτουργεί άψογα.

 

Ανυπομωνώ να βγεί για mac να δούμε αν θα είναι πιο γρήγορος απο τον Safari, γιατί και τον Firefox και τον Opera τους έχει βάλει κάτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ χρησιμοποιώ gmail 3 χρόνια καθημερινά ως βασικό mail και δεν έχω δει τίποτα το "beta". Αντιθέτως λειτουργεί άψογα.

 

Ανυπομωνώ να βγεί για mac να δούμε αν θα είναι πιο γρήγορος απο τον Safari, γιατί και τον Firefox και τον Opera τους έχει βάλει κάτω.

 

Κι εγώ 4 χρόνια έχω gmail και είμαι πολύ ευχαριστημένος, δεν είπα κάτι αντίθετο! Είναι όμως beta παρ' όλα αυτά, πως να το κάνουμε! Σ΄αυτό απάντησα!

Το beta εξάλλου είναι μια ταμπέλα που μπορεί να σου δίνει συγχωροχάρτι σε πιθανή μελλοντική "στραβή"!  ;)

 

Εγώ πάντως, τον Chrome τον δοκίμασα 10 μερούλες και πλέον δεν τον χρησιμοποιώ. Είμαι σίγουρος ότι θα εξελιχθεί σε πολύ "γερό" παίκτη στο νέο browser war που εξελίσσεται, μέχρι τότε όμως δεν μου κάνει...

Στο θέμα ταχύτητα (σε windows πάντα), μου έδωσε την εντύπωση ότι είναι μεν πιο ελαφρύς (σαν πρόγραμμα), αλλά σε καμία περίπτωση πιο γρήγορος στο rendering από FF και -κυρίως- Opera...

Είδωμεν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα το μόνο που με ενόχλησε ήταν ότι δεν υποστηρίζεται ακόμη απο download managers. Κατα τ άλλα δεν μου λειψε κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμ, ενώ πας στην Opera και τα 'χεις όλα! :)

Και download manager, και torrent client, και mail client, και mouse gestures και απίστευτα options και και και...

 

 

και στο τέλος βγαίνει και η χοντρή :-Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O opera μου έπεφτε πάντα βαρύς. Δεν συγκρίνεται ο download manager του με τους κανονικούς (π.χ. IDM που είναι ο αγαπημένος μου)

 

Γούστα είναι αυτά βέβαια οπότε τσάμπα σάλιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι κάποια πράγματα της google, πχ gmail, είναι beta γιατί βολεύει από θέμα νομοθεσίας να παραμείνουν έτσι. Υποθέτω ότι αν χάσει κανείς μια μέρα όλα τα mail δεν μπορεί να της κάνει μήνυση ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου