Προς το περιεχόμενο

Πρόταση για preamp?


antoniss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ το Χ-99 το πήρα 3000 μεταχειρισμένο

Το Custom audio κάνει επίσης γύρω στα 3000 καινούριο (Φυσικά να σου πω πως έχω χάσει τις επαφές με την αγορά από την αγορά του Soldano και μετά, οπότε μπορεί τα πράγματα να είναι διαφορετικά τώρα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σε αυτη την κατηγορια τιμης αν βαλεις ενταξεις κ μεταχειρισμενα (απο ebay) υπαρχει μεγαλη γκαμα

 

Αυτα που θα σου προτινα να κοιταξεις ειναι αμιγως λαμπατες προενισχυσεις:

 

Marshall JMP-1

Ada MP-1

Engl 530

Rocktron piranha

 

Απο αυτα το μονο που παραγεται στις μερες μας ειναι ο engl  ;)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως ο engl παίρνει ξεχωριστό μηχάνημα για midi (engl Z-7 ή Z-11) οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα (πέρα από τα 200ε επιπλέον για το μηχάνημα :P)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε Αντώνη, χτύπα το PSA (Sansamp) που είναι στα λεφτά που θες, αρκετά ευέλικτο και γράφει και ωραία direct

 

με αυτό τον τρόπο,όπως είπα και προηγουμένως,θα γλιτώσεις(σε πρώτη φάση τουλάχιστον) την αγορά τελικού και μονιτορ...πολύ πιο οικονομικά δλδ θα μπορείς να παίξεις σε live/studio.Θα σου χρειαστεί κάποια στιγμή ένα πολυεφφέ(πες 400-500Ε) και κανας compressor-gate...

www.myspace.com/subfireband

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με αυτό τον τρόπο,όπως είπα και προηγουμένως,θα γλιτώσεις(σε πρώτη φάση τουλάχιστον) την αγορά τελικού και μονιτορ...πολύ πιο οικονομικά δλδ θα μπορείς να παίξεις σε live/studio.Θα σου χρειαστεί κάποια στιγμή ένα πολυεφφέ(πες 400-500Ε) και κανας compressor-gate...

 

Ακριβώς αυτή είναι η επόμενη ερώτηση που είχα.. Στα 4 μηχανάκια που αναφέραμε παραπάνω (Marshall JMP-1

Ada MP-1, Engl 530, Rocktron piranha) χρειάζομαι και τελικό;

 

Για εφφέ, compresson και overdrive δε μου κάνει η GT-6 λες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην αρχή θα σου κάνει,αλλά σιγά σιγά, αφού θα έχεις ανεβεί κλίμακα με την rack προενίσχυση,θα θέλεις καλύτερα μηχανήματα...Έτσι σύντομα θα πάρεις κάποιο πολυεφφέ και έχει ο Θεος...

www.myspace.com/subfireband

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου