Προς το περιεχόμενο

ηχογραφηση ηλ. κιθάρας direct


V.P.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο stavrilian έχει δίκαιο, και εγώ μέχρι να αρχίσω να τα χώνω, έπαιζα χρόνια κατευθείαν στη line in του Mac. Το μόνο που χρειάζεσαι είναι ένα μικρό καρφί σε μεγάλο (από 2 ευρώ έως 20 εάν πάρεις Monster!)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλό βέβαια είναι να χρησιμοποιήσεις εξωτερικά ηχεία, τα του Mac είναι πολύ αδύνατα

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα καταλαβα, το βυσμα για να κανω το jack  - μικρο καρφι πρεπει να μου κανει το προβλημα....

θα δοκιμασω ετσι...ευχαριστω πολυ και τους δυο σας , μου γλυτωσατε κανα 150ευρω !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ. εισαι σιγουρος οτι το g-system ηταν στην γωνια καθολη τη διαρκεια???

Ήταν σε άλλο όροφο χωρίς ρέυμα, οπότε σίγουρα δεν επηρέασε το αποτέλεσμα  :D

 

καλό βέβαια είναι να χρησιμοποιήσεις εξωτερικά ηχεία, τα του Mac είναι πολύ αδύνατα

Πολύ σωστά, ή ακουστικά, αν περιμένεις και συ τώρα να ακούσεις προσομοίωση full stack JCM 800 απο τα ηχεία του macbook...

 

μου γλυτωσατε κανα 150ευρω

Ελα τώρα, μην το κάνουμε θέμα... κέρνα τα μισά μπύρες στην επόμενη μπυροσιά και είμαστε πάτσι  ;D

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω ειμαι on topic ...

για ηχογραφηση που λετε οτι χρειαζεται( η μαλλον βοηθαει πολυ) προενισχυση πριν την καρτα ηχου,

το ρολο της προενίσχυσης μπορει να παιξει η tonelab?(η ενεργή με χρηση δηλαδή εφε κ modeling ή απλά στο bypass)

Let's make some NOIZ !!! (αφου αυτο μπορουμε.....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω ειμαι on topic ...

για ηχογραφηση που λετε οτι χρειαζεται( η μαλλον βοηθαει πολυ) προενισχυση πριν την καρτα ηχου,

το ρολο της προενίσχυσης μπορει να παιξει η tonelab?(η ενεργή με χρηση δηλαδή εφε κ modeling ή απλά στο bypass)

αααααα αν δν εχεις mac εισαι off τοπικ....

αποτι καταλαβα και εγω απο αυτα που μου ειπαν, ναι γινεται...καλωδιο  δλδ απο το output τησ tl κατευθειαν στην καρτα ηχου σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου