Προς το περιεχόμενο

επιλογη mixer για live καταστασεις


Προτεινόμενες αναρτήσεις

για να γινω ακομα πιο συγκεκριμενος λοιπον ,

 

1)ψαχνω για μια "μικρη" κονσολα με 6 mic εισοδους (+ phantom power) και 2 line stereo inputs.

2)αν εχει και παραμετρικα μεσαια ανα καναλι θα με βοηθουσε. αν οχι , και το 3band eq μου κανει την δουλεια μου.

3)τις απολυτως απαραιτητες εισοεξοδους ωστε να μπορει να "φιλοξενησει" ενα alesis midiverb 4 και ενα dbx 266xl compressor που   

  διαθετω

 

απο κει και περα εχω να διαλεξω μια , που να πληρει τις 3 ανωτερω προϋποθεσεις , και να εχει το καλυτερο value στα 200 - 250 € που διαθετω , ανεξαρτητως δικης μου προτιμησης σε brand name , διοτι απ οτι καταλαβα δεν εχω τις απαραιτητες γνωσεις για να μπορεσω να βγαλω μονος μου ακρη.

 

οποτε οποιος μπορει ας βοηθησει , με συγκεκριμενες λυσεις.

 

ευχαριστω ::)

 

 

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

οποτε οποιος μπορει ας βοηθησει , με συγκεκριμενες λυσεις.

 

 

Αφού έχεις εφέ και κομπρέσορα, τσέκαρε side by side τις δυο παρακάτω, σε σύγκριση με την EPM6:

http://www.thomann.de/gr/yamaha_mg_124_c.htm

http://www.thomann.de/gr/samson_mdr_1064.htm

Είναι και οι δυο τίμιες λύσεις και με βάση τα κριτήριά σου είσαι μέσα. Και οι τρείς είναι απλές κατασκευές και λογικά δεν θα πρέπει να έχεις κάποιο πρόβλημα δυσλειτουργίας. Προσωπικά θα επέλεγα μια από τις mg και mdr, λογω των εισόδων και της ευλελιξίας της χρήσης aux, καθώς και του lo cut για χρήση live όταν χρειαζόταν. Αν δε δεν υπήρχε και πρόβλημα χρημάτων ίσως η επικρατέστερη να ήταν η mg...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου