Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτροκλασικές κιθάρες


georgym

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν κρίνω καλά απ' αυτό που βλέπω πρέπει να είναι η Takamine Hirade TH90...Ενημέρωσέ με

Πράγματι, η TH90 είναι. Μόλις την πιάσω στα χέρια μου (ή αύριο ή σε 10 μέρες) θα σε ενημερώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης έχει σημασία αν θα παίζεις σε live με δυνατές εντάσεις ,αν θα παίζεις όρθιος ή καθιστός και αν θα παίζεις με πένα, η κιθάρα να μην ενισχύει το τσικι τσικι ::) της πένας.Κάτι που για μένα χαλάει πολύ τον ήχο.Εγω πάντως βολεύτηκα με μια Godin γι αυτο και δίνω την Alhambra.Δεν έχει βέβαια ηχείο αλλά στο Live είναι εργαλέιο ;)

του μπεί ορ νοτ του μπεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spy την κιθάρα τη δοκίμασες πριν την παραγγείλεις; Ρωτάω, γιατί την έπαιξα μία φορά στον κ....... και έμεινα άφωνος, αν και δεν είμαι κλασσικός κιθαρίστας. Έχει μπει σε πολύ ψηλή θέση στη wish list μου και με ενδιαφέρει να ακούσω σχόλια από άλλους κατόχους (καθ' ότι δε γνωρίζω πολλά πράγματα από κλασσικές, απλά αυτή μου έκατσε τρομερά καλά με τη μία).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν.... εγώ την έχω ήδη την TH90 στο σπίτι μου όχι αγορασμένη αλλά για δοκιμή. Το δυνατό της σημείο είναι το design της αλλά και το cool tube, μια λυχνία που ρυθμίζεις το ποσοστό λειτουργίας της και κάνει τον ήχο πολύ πιο ζεστό. Κατά τα άλλα δε μ' ενθουσίασε καθόλου ο φυσικός της ήχος. Λες και δεν θέλει να φύγει απ' το ηχείο. Έχει πολύ κλειστό ήχο κατά τη γνώμη μου αλλά θα ήθελα και τη δική σας άποψη αν πέσει στα χέρια σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spy την κιθάρα τη δοκίμασες πριν την παραγγείλεις;

Όχι, διότι μένω σε μικρή πόλη και το μοναδικό μαγαζί που υπάρχει δεν τις φέρνει. Πάντως κι εγώ ηλεκτρική παίζω οπότε δεν έχω το αυτί ενός κλασικού κιθαρίστα για ηχητικές λεπτομέρειες. Θα ενημερώσω, αν και για την ώρα εσύ ξέρεις περισσότερα από μένα... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

I godin grand concert giro stay 2200 exi fovero ixo, exi midi, ke tastiera ine sto megethos mias kanponikis klassikis oste na bori o xristis na meletisi klasiki kanonika. Tin exo 3 xronia ke I piotita tis idika stin ixografisi Ine fadastiki.

Den exo pc ke grafo apo iPod. AMA thelete sviste to ego na voithiso thelo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου