Προς το περιεχόμενο

Τελικά ισχύουν νόμοι στην Ελλάδα;


Nikolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 172
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Kαι ωδείο πότε πήγες?

 

 

;D ;D

 

 

τους κερνάγαμε ούζο και τους μαθαίναμε ζεμπέκικο.

 

καλα εσεις δεν σπουδαζατε τα ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΠΕΙΡΑΙΑ μαλλον γυριζατε σε επανεκδοση.. ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ evris

 

 

Το μόνο κακό με τη Μπριζ είναι ότι κνδυνευεις ως πεζός να σε πατήσει κανα άλογο.Αλλά απο το να με πατήσει νεόπλουτος που ''αγοράζοντας μερσεντές αγοράζει προτεραιότητα στο δρόμο'' (το ακουσαμε κα αυτο) χίλιες φορές να με πατήσει άλογο.

 

Και μιας και ανέφερες την καθαριότητα....περιστέρια.

Σε πάρα πολλές πόλεις σε πλατείες κλπ υπάρχουν πολλά περιστέρια (το Παρίσι πχ είναι γεμάτο,η Βενετία κλπ κλπ).Κουτσουλιά ούτε μια όμως.Πουθενά.

Και έρχεσαι εδώ Θεσσαλονίκη, πλατεια Αριστοτέλους, και τα περιστέρια εχουν ΧΕΣΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.

Ε δεν είναι να απορείς?Τα περιστέρια έξω δε κουτσουλάνε, εκπαιδευμένα είναι?Καθαριστές εμείς δεν έχουμε?Τι διαολο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαραντατριο ;D ειμαι αλλα δυστυχως στο εξωτερικο οπου οι ..αντρες δεν ζουνε μεχρι τα 35 τους με τους γονεις τους ;D ;D ,αλλα ειναι ηδη διευθυντες εταιρειων στα 27 τους...τα 43 ειναι λιιιιγο γερικα.. ;D ;D (ενταξει η Ευρωπη ευτυχως ειναι λιγο πιο επιεικης σε αυτο απο τις ΗΠΑ)

 

Καλά εσύ θα με τρελλάνεις.... 8) πάρε μία bc rich να δεις τι σημαίνει νιάτο!!!άσχετο και εγώ να πάω τώρα στο εξωτερικό-ταξίδι προς το άγνωστο με βάρκα την ελπίδα-μαμάτα θα τα περάσω ακόμα και στην Ακτή ελαφαντοστού...αν ξαναγυρίσεις ΤΩΡΑ να ΖΗΣΕΙΣ μόνιμα σαν "γέρος" και όχι νέος θέλω να δω τι θα έχεις να πεις... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ evris

Και μιας και ανέφερες την καθαριότητα....περιστέρια.

Σε πάρα πολλές πόλεις σε πλατείες κλπ υπάρχουν πολλά περιστέρια (το Παρίσι πχ είναι γεμάτο,η Βενετία κλπ κλπ).Κουτσουλιά ούτε μια όμως.Πουθενά.

Και έρχεσαι εδώ Θεσσαλονίκη, πλατεια Αριστοτέλους, και τα περιστέρια εχουν ΧΕΣΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.

Ε δεν είναι να απορείς?Τα περιστέρια έξω δε κουτσουλάνε, εκπαιδευμένα είναι?Καθαριστές εμείς δεν έχουμε?Τι διαολο?

 

Βλέπεις είναι πολιτισμένα περιστέρια...υπακούν στο νόμο!τα δικά μας είναι αλανιάρικα...για αυτό ο  Ozzy Osbourne πρέπει να επισκεπτεται πιο συχνα την Ελλάδα προς συμόρφωση και παραγειγματισμό ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sf, χωρις να εχω ΖΗΣΕΙ εξω με την εννοια της πολυετους μονιμης διαμονης, εχω επισκεφθει με βραχυχρονιες παραμονες αλλα συστηματικα και τακτικα πολλες Ευρωπαικες πολεις (μονο Ευρωπη). Το καλο με αυτο ειναι οτι δεν συγχεεις τις συμπεριφορες/χαρακτηριστικα των κατοικων με την κατασταση της πολης γιατι δεν μενεις αρκετα ωστε να τα μπλεξεις στο μυαλο σου (και να λες: ο Γερμανος εχει καθαρη πολη αλλα ειναι ψυχρος ανθρωπος, οποτε προτιμω Ελλαδα) και μετα να μην βγαζεις ακρη τι θες να πεις και τι επικαλεισαι.

 

Λοιπον, οσον αφορα τις πολεις ως υποδομες και μονο: ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΝΑ ΔΩ ΠΙΟ ΒΡΩΜΙΚΗ, ΠΙΟ ΑΣΧΗΜΗ, ΠΙΟ ΑΙΣΘΗΤΙΚΑ ΠΡΟΣΦΥΓΙΚΗ, ΠΙΟ ΑΠΟΠΝΙΧΤΙΚΗ, ΠΙΟ ΑΦΙΛΟΞΕΝΗ ΣΕ ΥΠΟΔΟΜΕΣ, ΠΙΟ ΓΚΡΙ ΑΠΟ ΘΕΜΑ ΠΡΑΣΙΝΟΥ, ΠΙΟ ΠΡΟΧΕΙΡΗ, ΠΙΟ ΣΥΓΚΟΙΝΩΝΙΑΚΑ ΛΑΘΟΣ, ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΗ ΣΤΑ ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ, ΠΙΟ ΑΣΤΑΘΗ ΣΕ ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΕΣ ΔΗΜΟΣΙΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ (τι δουλευει, ποτε, απο ποτε, που ειναι, γιατι δε δουλευει, θα ερθει, δεν θα ερθει, περναει, δεν περναει), ΠΙΟ ΠΕΡΑ ΒΡΕΧΕΙ ΣΕ ΕΠΙΒΟΛΗ ΝΟΜΩΝ, ΜΕ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΠΟΤΑΜΙΑ, ΜΕ ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ ΓΙΑ ΠΕΖΟΥΣ, ΜΕ ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΣΥΓΚΟΙΝΩΝΙΕΣ, ΜΕ ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΓΕΦΥΡΕΣ, ΠΑΡΚΑΚΙΑ, ΠΛΑΤΙΕΣ, ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΑ, ΔΗΜΟΤΙΚΕΣ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΕΣ, ΔΗΜΟΣΙΟ ΔΩΡΕΑΝ WIFI, ΣΗΜΕΙΑ ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗΣ, ΚΑΘΟΡΙΣΜΕΝΕΣ ΧΩΜΑΤΕΡΕΣ, ΠΡΟΣΒΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΑΝΑΠΗΡΟΥΣ κλπ.

 

(Συμπεριλαμβανω και την Μασαλια που επαιξε δυνατα σε ολα τα παραπανω (!) αλλα σε σχεση με τον Πειραια ειναι ανακτορο ταξης και οργανωσης, συμπεριλαμβανω ομως και μερη οπως η Μπριζ -Μπρουγκε-, την Φλωρεντια, που πραγματικα δεν εχουν συγκριση με τιποτα δικο μας)

 

Εvris χώρις να διαφωνώ σε αυτό που λές ... άκου ιστορία. Δουλευα σε ένα μπαράκι στην Αγγλία μέχρι αργά. Γυρνούσα τα βράδια , την βρωμία που έβλεπα  κάτω δεν μπορώ να την περιγράψω, κάλτσες, χάμπουργκερ, προφυλακτικά ... χαμός. Και ερχόταν ό τυπάς το πρωί πάνω στο αμαξάκι με την βούρτσα και τα έκανε το μέρος λαμπίκο. Την επόμενη μέρα το μέρος άστραφτε!  

 

Πάντως αν ρωτούσα τόν Αθηναίο ποιά είναι τα μεγγαλύτερα πάρκα στην Αθήνα , παίζει να μην έχει ιδέα . Κάπου είχα διαβάσει ότι ίσα ίσα είναι μέσα στις 20 ευρωπαικές πόλεις με τα περισσότερα πάρκα!!!!!!

 

Η Αθήνα θέλει πολυ δουλεία για να ισιώσει αλλά είναι σε καλό δρόμο. Οι λόγοι που αργήσαμε να ξυπνήσουμε είναι καθαρά πρακτικοι . Πχ. αν βγάλεις το πάρκο απο την ζωή του ξένου , ε δεν έχει και πουθενά αλλού να πάει.

 

Ενω το Σαββατοκύριακο ο Αθηναίος έχει φύγει,είναι πολλοί αυτόι που έχουν εξωχικά πλησίον της Αθήνας. Και η Αθήνα έχει το κάλο ότι έχει πάρα πολλούς προορισμόυς που είναι πανέμορφα.

 

Συν ότι παίρνεις και τον παράγοντα οικονομία , πως να συγκρίνεις την Ελλαδίτσα με μια Αγγλία , Γερμανία , Γαλλία.

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ρε παιδιά. 4 χρόνια στην Αγγλια με οικογένεια, παιδιά και δουλειά (και σπουδές).

 

Εεεε λοιπόν, τώρα που θα ανέβω πάλι σε μια βδομάδα σε Αγγλο θα μείνω! Όχι σε Ελληνα. Το NHS φρόντισε τα παιδιά μου όσο κανένα εδώ πέρα, και όλα free! Η αδιαφορία, αδιαφορία, δε λέω, και η οικογένια σμπαράλια εκεί πάνω, αλλα μη τρελαθούμε κι όλας.

 

Ξέρω κι εγώ πολλούς Ελληνες που λένε αυτα για κλίκες, για παρεες κλπ. Μπούρδες. Στο μυαλό είναι του καθενός τι θα κάνει και τι θα γίνει και πως θα πράξει. Αν είναι να πας έξω για να κάνεις παρέα με 14 Έλληνες, άστο, μη πας...

 

ποιότητα ζωής στο Λονδίνο: +1

ποιότητα ζωής στο Γέρακα: +1 επίσης! Με άλλα συν και μείον.

 

Δε ξέρω να κάνω πράξεις τέτοιου τύπου.

 

 

ΑΑαα, και ποστάρετε πολύ γρήγορα, ούτε ένα σπίτι δε μπορώ να καθαρίσω πριν πάει 5 σελίδες μετά το θρέντ!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ξαναγυρίσεις ΤΩΡΑ να ΖΗΣΕΙΣ μόνιμα σαν "γέρος" και όχι νέος θέλω να δω τι θα έχεις να πεις.

 

μα ηδη ειναι αποφασισμενο οτι τη...συνταξη θα την περασω εκει (για αυτο αλλωστε και αγορασα εκει το μοναδικο ακινητο που εχω στην κατοχη μου),σιγα μη κατσω εδω να με πεθανουν οι γιατροι στην ουρα του ΙΚΑ.

 

ασε που η πολη δεν εχει ουτε μια ανηφορα και εχει τραμ,λεωφορειο & μετρο σε καθε γωνια (οτι πρεπει για εναν γεροντα που μισει το Ι.Χ.) :)

 

Βερολινο αγορι μου με τζαμπα νοσοκομο στο σπιτι ;D  (πληροφοριακα επειδη οι περισσοτεροι Γερμανοι "ανταλλασουν" την 2ετη υποχρεωτικη στρατιωτικη θητεια τους με 3ετη πολιτικη θητεια σε νοσοκομεια,γηροκομεια κτλ υπαρχει πληθωρα "δωρεαν" νοσοκομων & care takers τους οποιους παρεχει το κρατους οπου αυτο νομιζει... ;D

 

τι νομιζεις ΟΛΑ τα εχω υπολογισει... ;D  

 

 

Το NHS φρόντισε τα παιδιά μου όσο κανένα εδώ πέρα, και όλα free!

 

Ειπα και εγω...γιατι αυτα ηξερα και εγω..

 

 

και η οικογένια σμπαράλια εκεί πάνω, αλλα μη τρελαθούμε κι όλας.

 

ναι ενω εδω ειναι καλυτερα... ::) καποτε ισως αλλα σιγα σιγα παει και αυτο..

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

............αλλα δυστυχως στο εξωτερικο οπου οι ..αντρες δεν ζουνε μεχρι τα 35 τους με τους γονεις τους ;D ;D ,αλλα ειναι ηδη διευθυντες εταιρειων στα 27 τους...τα 43 ειναι λιιιιγο γερικα.. ;D ;D (ενταξει η Ευρωπη ευτυχως ειναι λιγο πιο επιεικης σε αυτο απο τις ΗΠΑ)

 

Στα 43 (και Ευρώπη πλέον) είτε είσαι καταξιωμένος επαγγελματίας με τουλάχιστον 15-18 ΚΑΛΗΣ εμπειρίας είτε ......αντε γειά. Believe me. I know.

 

2 χρονια μεγαλυτερος τους ημανε ;D  και φυσικα πλακα κανω,ο superfunk οπως και ο superman δεν γερναει ΠΟΤΕ! ;D

 

Ακριβώς το ίδιο. Αρα στα πανηγύρια (Μωραίτη, Κολλέγιο, 2η) είχαμε βρεθεί.

Και το γκρουπάκι μας ήταν καλύτερο. No discussion.  ;D

Old records never age.

Off - topic αλλά ήταν ο τόπος γεμάτος γκρουπάκια τότε. Με ντιβανοκασέλες και κόντραπλακέ, αλλά υπήρχαν. Κάπου στα 90's εξαφανίστηκαν. Χαίρομαι που αυτό πλέον έχει αλλάξει. Sorry για το off topic και πάλι.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΑαα, και ποστάρετε πολύ γρήγορα, ούτε ένα σπίτι δε μπορώ να καθαρίσω πριν πάει 5 σελίδες μετά το θρέντ!

Βλέπω τα 2 πόδια σε ένα παπούτσι σε έχει η κυρία σου... αυτά κάνει η Αγγλία!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου