Προς το περιεχόμενο

Ποια ειναι η χειροτερη "μουσικη" στιγμη σας?


marmelaki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 102
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

πρωτο live σε γιορτη αποφοιτησης στο σχολειο. 8α παιζαμε 2 μπαντες. Εμεις θα παιζαμε 2οι. Μολις ξεκινησαν οι πρωτοι, αρχισε να βρεχει. Δεν επαιξε κανεις. δεν εχει πολυ καιρο που εγινε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

αχώνευτος ο Μπον Τζοβι ρε. Με βάλανε να παίξω με το ωδείο.

τα άλλα ωδεία παίζανε Κλαπτον και εμείς τον μαλάκα...

 

Πίκρα!

 

Ρε συ να παίζαμε κανένα Blaze Of Glory, κανένα Livin' On A Prayer να πω "Πα' στο διά'λο", αυτό που παίξαμε θα μπορούσε να ήταν άνετα Britney Spears το κομμάτι (Ευτυχώς στην μπάντα μου τώρα παίζουμε KISS, Firehouse, Badlands και την βρίσκω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aληθεια στις μπαντες σας ποιος αποφασιζει τι τραγουδια θα παιξετε?

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aληθεια στις μπαντες σας ποιος αποφασιζει τι τραγουδια θα παιξετε?

 

 

από κεινού συνήθως

 

 

απλά απορρίπτουμε τις ιδέες που αρέσουν μόνο σε έναν

Ορκισμένος Μπλουζάς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(το πρωτο μου ποστ εδω,αρα καλωσηρθα!).

 

1)Το πρωτο μου λαιβ περσι (οταν ειμουν 15 χρονων δηλαδη) ειμουν τελειως ψαρωμενος(οχι οτι τωρα ειμαι Ο εμπειρος αλλα λεμε τωρα...) και ανεβαινοντας στη σκηνη ξεχασα να κουρδισω την κιθαρα.με αποτελεσμα η πολυ φτηνη μου κιθαρα (fender squier των 150 ευρω) να με προδωσει και να κανει να ακουγεται η σολ σαν σκουζει γιδα και σε συνδυασμο με το wah που χρησιμοποιησα στο σολο του sweet child of mine ηταν σκετο δραμα.αρχικα δεν ακουστηκε,κανεις δεν το καταλαβε,αλλα στο βιντεο μετα εκανε μπαμ.παρολα αυτα περασαμε γαματα γιατι παιξαμε φοβερα κομματια και ωραια σολο οπως το the killing road των megadeath στο οποιο εγινε χαμος...

 

2)στο ιδιο λαιβ σε ενα απο τα κομματια εγινε το εξης:σε ενα απο τα κομματια εμπαινα μονος μου στην εισαγωγη και ακολουθουσαν οι υπολοιποι.ο μπασιστας λοιπον δεν ξερω γιατι ειχε σκαλωσει στην εισαγωγη και επαιζε λαθος νοτες και ρυθμο.του το ειχα πει απειρες φορες στις προβες αλλα δεν ελεγε να καταλαβει ;D οταν λοιπον το παιξαμε ο μπασιστας συνεχισε το χαβα του και οι αλλοι 2(ο 2ος κιθαριστας και ο ντραμερ) αντι να συντονιστουν μαζι μου συντονιστηκαν μαζι του και ειμασταν 4 λακαμαδες που παιζαμε ο καθενας αλλα αντι αλλων σε διαφορετικο μετρο.χαχχα ακομα το θυμαμαι!!!

life is like a dick.When it gets hards...FUCK IT!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xαχα πολυ καλο θεμα, ελιωσα με μερικα εδω μεσα!  ;D

 

ειναι επιλεγμενη βλακεια του σκηνοθετη να  νομιζει οτι ο κοσμος δεν τα παιρνει ειδηση και ας μην ειναι μουσικος η γνωστης του χωρου γενικοτερα.

 

Νομιζω οτι πλεων δεν τους ενδιαφερει γιατι ο κοσμος ξερει οτι ειναι πλει-μπακ, οποτε τους μουσικους τους βαζουν για να γεμιζει η σκηνη.

 

Εγω παντως σε ενα λαιβ που ο τραγουδιστης λιγες μερες πριν αποφασισε να αλλαξει τα φωνητικα με "ουι ουι ουα" να πω την αληθεια ψιλοντρεπομουν που ημουν στην σκηνη... οι αλλοι χτυπιοντουσαν και εγω εκοβα βολτες και γυριζα κοιτουσα πισω την θεα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ενα απο τα λαιβ του περσινου καλοκαιριου με το συγροτημα, καπου στην μεση του προγραμματος, λεμε θα παιξουμε τωρα το "are you going my way" του κραβιτς το οποιο τραγουδουσα εγω.....Ξεκιναμε λοιπον με μπολικη πωρωση και αρχιζω να τραγουδαω....Μετα το πρωτο 2στιχο ξεχναω τουσ υπολοιπους στιχους και αρχιζω να λεω οτι ναναι...Και σαν να μην εφτανε αφτο φευγει και το μπασσο απο την ζωνη και παει να πεσει....(Παλι καλα που το επιασα απο τυχη)...Αλλα τελικως το τραγουδι πιγε μια χαρα...........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες αργότερα...

Πρώτη φάση!!

ΠΕΜΠΤΗ δημοτρικού σε εκδήλωση της εκκλησίας για τον Καραισκάκη έχουμε λάβει μέρος σαν σχολείο με μεγάλη χορωδία 2 ξυλόφωνα ένα μεταλόφωνο (εγώ) και πιάνο,,,

εκεί που είμαστε στον χόρο που μας έδειξαν ακούγεται η φωνή "βγταίνεται" παίρνω τις διέσεις (κομμάτια μέταλικά για το μεταλόφωνο προφανώς) στην τσέπη και το όργανο στο χέρι-αρκετά μεγάλο! :D οπότε όπως περπατάμε κάνει κρακ η ζώνη και πέφτει το παντελόνι απ'το βάρος. την έδεσα κόμπο-παίξαμε σε +3000 άτομα :D πρώτη και τελευταία μέχρι τώρα με τόσο κόσμο...

 

Δεύτερη αλλά επαναλαμβανόμενη φάση!!

Με τον φίλο μου είτε με το σχολείο είτε στο συγκρότημα την ώρα που πάμε να ξεκινήσουμε το ζωντανό και κάνει να γρατζουνίσει τις χορδές της κιθάρας του πέφτει η πένα στο ηχείο!!! ΚΛΑΣΙΚΟ!!! τώρα πια έχω πενοθύκη στην τσέπη και του δίνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου