Προς το περιεχόμενο

koch vs vox


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο custom classic δεν ειναι γενικα καλυτερος ενισχυτης απο τον Studiotone ειναι πολυ κατωτερος και με μετρια ποιοτητα κατασκευης ,ο Handwired ναι ειναι "καλυτερος" ειδικα  για...ηχο VOX μια και ...ειναι VOX... ;D ;D (αλλα βεβαια μιλαμε για εντελως διαφορετικα πραγματα 1Χ12 σε συγκριση με 2Χ12 & 800 ΕΥΡΩ διαφορα)

 

Παντως αν εννοεις οτι ειναι καλυτερος για ηχο "VOX" οντως ειναι μια και ο KOCH ΔEN ακουγεται επουδενι σαν VOX  ;)

 

 

To ίδιο λέμε.Ο koch δεν ακουγεται σαν vox.Αλλά ο vox ο φτηνός δεν αξίζει τα λεφτά του για να έχεις ήχο ''σαν'' vox.Αρα προτιμότερο να πάρεις (για μένα) ένα koch και να εχεις 5 10 20 καλους ήχους παρά να πάρεις τον vox μόνο και μόνο για τον ήχο vox (που το πόσο θα σου τον δώσει είναι αμφιλεγόμενο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Aπό τη μια διαφωνώ κάπως ότι ο Koch δεν θα δώσει ήχο Vox. Στο 100% εννοείται πως όχι, αλλά έχει αρκετά από τα "γυάλινα" καθαρά σε συνδυασμό με το πριμάτο μεγάφωνο, τις δυο EL84 και με τoν (σχεδόν) Class A σχεδιασμό. Βεβαίως, εγώ τον έχω "απο-βοξοποιήσει" ;D αλλάζοντάς του μεγάφωνο. Όσον αφορά την ποιότητα κατασκευής του, είναι επίσης κορυφαία (αν θέλετε παραθέτω και φωτό του εσωτερικού - είχα γράψει παλιότερα εδώ ότι τον άνοιξε ένας επίσημος τεχνικός της Vox-Marshall και Fender κι έπαθε ΠΛΑΚΑ!!!)

 

Από την άλλη ναι, έχω κι εγώ στο παρελθόν εξυμνήσει τους δυο απίστευτους λευκούς handwired Vox, τον 15ρη και τον 30ρη. Είναι κορυφαίοι, κι εδώ και πολύ καιρό που τους άκουσα ήταν love at first note.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασαμε τον Koch studiotone, με το fender Pro Junior usa.

και τα 2 με το ηχειο του Koch γιατι ο PJ εχει 10αρι μεγαφωνο.

ο Pro Junior εχει ποιο vintage ηχο απο τον Koch !!!

 

Ειναι ασχετο με το θεμα μια που το καναμε το γραφω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα , ο KOCH ειναι πολυ πιο μοντερνος και "σφιχτος" ενισχυτης επουδενι δεν ειναι vintage style ενισχυτης. ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου