Προς το περιεχόμενο

"Κακιούλες" μεταξύ μουσικών


E7#9

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 113
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Εκνευρισμένος ο ντράμερ που οι υπόλοιποι της μπάντας τον κοροιδεύουν και τον απαξιώνουν, ότι δεν είναι μουσικός και δεν μπορεί να διαβάσει νότες, μπαίνει σε ένα κατάστημα, για να αγοράσει ένα άλλο όργανο...

 

"Γειά σας" λέει στον πώλητη, "θα ήθελα να αγοράσω αυτή την υπέροχη κόκκινη τρομπέτα, και αυτό το καταπληκτικό γκρίζο ακκορντεόν".

 

Ο πωλητής τον γειώνει πάραυτα και πηγαίνει να ασχοληθει με τον επόμενο πελάτη...

 

Μετά από μερικές ακόμα αποτυχημένες προσπάθειες, κι αφού έχει προσπαθήσει τα πάντα για να αποσπάσει την προσοχή του πωλητή, ο ντράμερ αποφασίζει και βρίσκει τον ιδιοκτήτη του καταστήματος...

 

"Γειά σας" επαναλαμβάνει ο ντράμερ, "Θα ήθελα, ξέρετε, αυτήν την κόκκινη τρομπέτα και αυτό το γκρίζο ακκορντεόν, για να μάθω κι εγώ επιτέλους να παίζω μουσική"

 

Κι ο ιδιοκτήτης του καταστήματος..."Κοίτα φίλε, ΟΚ, τον πυροσβεστήρα να στον δώσω. Το καλοριφέρ δεν το ξηλωνω..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίιιιιγο off-topic,

 

  σε "μουσικό οίκο"  της επαρχίας , ( που μεταξύ άλλων πουλάει πλαστικά άνθη, φριτέζες, ανεμιστήρες, χορδές , κλασσικές κιθάρες  κ.λπ)

Μπαίνει φίλος και ρωτάει : "παρακαλώ θα ήθελα μια ΜΙ καντίνι για κλασσική κιθάρα"

και η απάντηση ..... : " ναι αμέσως ... πόσα μέτρα να κόψω?" 

(βγάζοντας ένα κουβάρι με πετονιά......)

ttp://www.myspace.com/trioaynan

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης οφ αλλα δε μπορω θα το πω!ειμαι με τυπου καφρουλιδες γκραινδοφαση και τζαμαρουμε για πρωτη φορα..........."μεγαλε σε πια κλιμακα εισαι?" ρωταω αφελως μπας και βαλω τιποτις στις χαμηλες συχνοτιτες....."κλιμακες?πλακα κανεις?τι ειναι αυτο?"....ενταξει λεω δεν μας πειραζει,θα μου δειξει με θεσεις........μου δειχνει,παιζω και ακουγεται ισως αρκετα παραφωνα για να συγκριθει με της τραγουδιστικες μου ικανοτητες εν ωρα μπανιου....."εχεις κουρδισει ρε συ?" ρωταω.

"εεεεεεεεε.....ναι...νομιζω....χτες."

ΤΟ ΔΙΑΝΟΗΣΕ?ΧΤΕΣ?

ο χριστος και η παναγια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι που μου έχει τύχει......

Κάνω το πρόγραμμα σε ένα μαγαζί και παίζω και πλήκτρα.Καλούμε λοιπόν για audition μια τραγουδιστρια. Της παίζουμε το κομμάτι λοιπόν, μα αυτή φαλτσάρει συνέχεια.Έρχεται λοιπόν και με ρωτάει:Μαέστρο τι τόνος ήταν το κομμάτι?της απάντάω Ρε ματζόρε,και μου λέει μήπως μπορούμε να το παίξουμε από μινόρε γιατί δε με βολέυει από ματζόρε?. :-X :-X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα group δοκιμάζει ένα νέο κιθαρίστα ο οποίος τυχαίνει να είναι τσιγκάνος

-Το πρώτο τραγούδι ξεκινάει από ΝΤΟ, τον ενημερώνουνε.

-Ο.Κ. παιντιά το'χω...

Μετράει 4 ο ντράμερ, όλοι μπαίνουν σωστά, εκτος απο τον τσιγκάνο που παίζει αλλα ντάλα...

-Στοπ, ρε συ! Είπαμε από ΝΤΟ!

-Ω sorry παιντιά, τωρα το'χω, το'χω...

1,2,3,4, πάλι τα ίδια...

-Ρε άνθρωπε τι δεν κατάλαβες? Είπαμε: ΑΠΟ ΝΤΟ

-Ναι ρε παιντια αλλά ντεν μου είπατε απο που ακριβώς (δείχνοντας τα τάστα) από εΝΤΟ από εΝΤΟ ή από εΝΤΟ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο γνωστό - παλιό - κλασσικό μαγαζί με μουσικά στο Μοναστηράκι (ξέρετε...) μπαίνουν δυο πιτσιρικάδες και ρωτούν τον καταστηματάρχη - παπού:

ψάχνουμε για ενισχυτή κιθάρας, να έχει και μεταμόρφωση....

(ακόμα γελάω όταν το θυμάμαι).

 

Αυτάααα......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου