Προς το περιεχόμενο

Ηacker στο noiz!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να με συγχωρεί η αφεντιά σου yameth,αλλά εξίσου απίθανοι είναι και αυτοί που χρησιμοποιούν software με μεγάλη bug list και δεν κάνουν updates.

 

:wink:

Occam's razor makes the cutting clean.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Administrator

Φίλε roybatty, για να μιλάς έτσι, προφανώς είσαι πολύ σίγουρος για κάτι που εμένα μου διαφεύγει... :roll:

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα νομιζω οτι εχει τελειωσει. ο τυπος εκανε hack στο μισο internet και την πατησαμε και εμεις. :cry:

 

το να κατηγορουμε τον yameth για αμελεια, ειναι γελοιο απο καθε αποψη, αφου αυτο το μαλ@#$$%%νο μας εβαλε στο ματι, θα την εκανε την πατατα του ουτως η αλλως, δυσκολα η ευκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι ήταν λάθος συμφωνούμε αλλά επειδή έχω γνωρίσει τέτοια παιδιά,και ενδιαφέροντα έχουν και ευφυέστατοι είναι και δε νομίζω οτι έχουν να ζηλέψουν κάτι ούτε απο το νοιζ ούτε απο κανένα άλλο site.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι ήταν λάθος συμφωνούμε αλλά επειδή έχω γνωρίσει τέτοια παιδιά' date='και ενδιαφέροντα έχουν και ευφυέστατοι είναι και δε νομίζω οτι έχουν να ζηλέψουν κάτι ούτε απο το νοιζ ούτε απο κανένα άλλο site.[/quote']

 

:?: :?: 8O

 

ναι τι να σου πω γαμω τα ενδιαφεροντα....τσοντες απο το Internet (συνοδευόμενες απο την αναλογη χειροτεχνία!! :lol: )

 

δε βρισκουν κανενα κοριτσακι καλύτερα....(θα μου πεις που να βρουν ετσι που εχουν γινει απο τα σπυράκια....της χειροτεχνιας!! :twisted: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
Ότι ήταν λάθος συμφωνούμε αλλά επειδή έχω γνωρίσει τέτοια παιδιά' date='και ενδιαφέροντα έχουν και ευφυέστατοι είναι και δε νομίζω οτι έχουν να ζηλέψουν κάτι ούτε απο το νοιζ ούτε απο κανένα άλλο site.[/quote']

...γιατί δηλαδή. Ο Hannibal Lecter βλάκας ήτανε;

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα νομιζω οτι εχει τελειωσει. ο τυπος εκανε hack στο μισο internet και την πατησαμε και εμεις. :cry:

 

το να κατηγορουμε τον yameth για αμελεια' date=' ειναι γελοιο απο καθε αποψη, αφου αυτο το μαλ@#$$%%νο μας εβαλε στο ματι, θα την εκανε την πατατα του ουτως η αλλως, δυσκολα η ευκολα.[/quote']

 

Προτείνω κιόλας να τον κεράσουμε στον yameth και μπυρίτσα :D που δε χρειάστηκε να στερηθούμε για κάποιο καιρό το site και τέλος καλό όλα καλά :D

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε roybatty' date=' για να μιλάς έτσι, προφανώς είσαι πολύ σίγουρος για κάτι που εμένα μου διαφεύγει... [/quote']

Aγαπητέ yameth,είναι γνωστό ότι το php-nuke είναι "τσαπατσούλικο" software όσον αφορά το security.Βάλε "php-nuke security" στα google groups και θα καταλάβεις.Φαντάζομαι πως και εσύ έχεις τις δουλειές σου και δεν μπορείς να ασχολείσαι με το noizκάθε μέρα,αλλά θέλει λίγη προσοχή.Φυσικά το σχόλιό μου ήταν προτρεπτικό,και όχι κατηγορία.....δοκίμασε αν θέλεις το PHPBΒ.'Eχει και αυτό τα bugs του βέβαια,αλλά διορθώνονται σχετικά γρήγορα.Αν θέλεις να σε βοηθήσω σε κάτι,πολύ ευχαρίστως.

 

το να κατηγορουμε τον yameth για αμελεια' date=' ειναι γελοιο απο καθε αποψη, αφου αυτο το μαλ@#$$%%νο μας εβαλε στο ματι, θα την εκανε την πατατα του ουτως η αλλως, δυσκολα η ευκολα.[/quote']

Kανείς δεν τον κατηγόρησε για αμέλεια.Γελοίο είναι να κρύβεσαι πίσω από το δάχτυλό σου πως "Δεν τρέχει τίποτα που δεν πέρασα το τάδε update,εμένα θα χτυπήσουν;" Γελοίο είναι επίσης να βάζει κάποιος "www.debian.org" σαν υπογραφή και να μη τον νοιάζει το security.Tα άτομα αυτά,δεν βάζουν κανένα στο μάτι.Scanners τρέχουν,και όποιο site βρούνε χωρίς patch το χτυπάνε.

 

Ότι ήταν λάθος συμφωνούμε αλλά επειδή έχω γνωρίσει τέτοια παιδιά' date='και ενδιαφέροντα έχουν και ευφυέστατοι είναι και δε νομίζω οτι έχουν να ζηλέψουν κάτι ούτε απο το νοιζ ούτε απο κανένα άλλο site.[/quote']

ΕΝΑΝ να μου βρείς από αυτά τα "έξυπνα παιδιά" που να έχει γράψει 2 γραμμές κώδικα μόνος του,θα σταματήσω να μιλάω.Δεν είναι εξυπνάδα το να είσαι "script kiddie".Πάσχουν από χαμηλή αυτοεκτίμηση φαντάζομαι.

 

[/quote=kostas iatrelis] Εγώ όταν πιάνω ιο δεν ψάχνω να ευχαριστήσω κανέναν γιατί με βοηθάει να βελτιώνομαι...τι λογική είναι αυτή;

Όταν κολλάς ιούς κωνσταντίνε είναι πρωταρχικά δικό σου φταίξιμο.Φυσικά και δεν "θα ευχαριστήσεις" κανέναν επειδή κόλλησες ιο,αλλά σίγουρα γίνεσαι καλύτερος με τη λογική πως την επόμενη φορά θα είσαι πιο προσεχτικός.

 

Δεν ξέρω αν έχω αναφέρει ποτέ τι δουλειά κάνω....systems admin στο Πανεπιστήμιο Μακεδονίας είμαι και τέτοια φαινόμενα τα βλέπω τακτικά.Δεν κατηγορώ κανέναν χρήστη (σκέψου να πάς να μαλώσεις τον αντιπρύτανη επειδή το pc του κόλλησε ιό...) Η λογική που προσπαθώ να περάσω κάθε φορά που συζητάω ένα τέτοιο θέμα είναι:

Mην θεωρείτε ότι είστε ασφαλείς,μην παίρνετε παθητική στάση αν σας "χτυπήσουν".Δώστε 15 λέπτα απο το χρόνο σας ασχολούμενοι με το αν είναι ασφαλές το μηχανημά σας,γίνετε μέρος της ΛΥΣΗΣ του προβλήματος.

 

Occam's razor makes the cutting clean.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου