Προς το περιεχόμενο

Ποιον ενισχυτή High gain?


sayan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 169
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

... Γιαυτο και πηρα την αποφαση να τα σκασω γερα και να ησυχάσω...

 

Μην είσαι και πολύ σίγουρος ότι αν τα σκάσεις γερά θα ησυχάσεις ...  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Αυτοι ειναι βρωμιαρηδες ..ακου αυγα με φασολια

 

α,δεν εχεις δικιο μονο αν τρως τετοιο πρωϊνο θα παιξεις αυθεντικο ροκ (τι νομιζεις τρωει ο Clapton & οι WHO φετα και ελιες?? ;D

 

DSC01096.JPG

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά πως σας φαίνονται τόσο ξεκάθαρα τα πράγματα?

 

Ας πούμε ο boogie παρόλο που είναι πιο "τραγουδιστός" στα μεσαία του και σκοτεινός στα χαμηλομεσαία, είναι και λιγότερο σφιχτός στα χαμηλομεσαία όμως σε σχέση με τον 5150/ΙΙ. Ο boogie είναι πιο ευέλικτος, αλλά ο 5150 είναι ακόμα πιο κάφρικος. Εγώ έχω παίξει και με τους δύο και θα έπαιρνα για πολύ κομπρεσαρισμένα σόλο βρώμικα τον boogie, αλλά για μεταλ ρυθμικές μάλλον ο 5150 είναι καλύτερος... Γενικά δεν μου φαίνεται τόσο προφανής η επιλογή ανάμεσα τους, και τους έχω δοκιμάσει δεν μιλάω θεωρητικά... μάλλον το καλύτερο είναι να αγοράσεις και τους 2 :)

 

Για τον Diezel επίσης δεν έχω άποψη (τα κλιπάκια στο youtube καλά φαίνονται, ό,τι μπορεί να σημαίνει αυτό) και δεν μιλήσατε καθόλου γι αυτόν, είναι τόσο off league σε σχέση με τον recto?

 

Το καλύτερο sayan θα ήταν να τους δοκιμάσεις δίπλα δίπλα...

 

Πολλές φορές έχω σκεφτεί οτι άμα είναι να φτάσεις τα 2500, με 168 ευρώ πας πήγαινε έλα Γερμανία στον Θωμά, δίνεις και μια 200άρα ακόμα να κάνεις και 2 μέρες τουρισμό, και είσαι και σίγουρος για το τι παίρνεις :) δεν ξέρω αν είμαι υπερβολικός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Πολλές φορές έχω σκεφτεί οτι άμα είναι να φτάσεις τα 2500, με 168 ευρώ πας πήγαινε έλα Γερμανία στον Θωμά, δίνεις και μια 200άρα ακόμα να κάνεις και 2 μέρες τουρισμό, και είσαι και σίγουρος για το τι παίρνεις :) δεν ξέρω αν είμαι υπερβολικός...

 

Mωρε μια χαρά τα λες...

 

 

 

Edit: Peavy valveking? ;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν με πεταξετε με τις κλωτσιες,απλα μου αρεσε αυτο το κλιπακι

 

http://uk.youtube.com/watch?v=BOt85xh3rk8

 

Οντως χρειαζεται ενα καλο guitar center στην ελλαδα για να συγκρινεις ηχους. Παντως μηπως θα επρεπε να ησουν λιγο πιο σαφης στο τι ακριβως ζητας; Δηλαδη ενισχυτη για τι χωρο;δωματιου; για μπαντα προβες live κτλ;για ολα;

 

Και κυριως δωσε ενα δειγμα ποιο ηχο θεωρεις ιδεατο high gain δηλαδη "αυτον θελω". Old school metal; Super bothros; Nu metal;

 

Όλες οι αποψεις που παρατεθηκαν γενικα θα με επειθαν να παρω καποιο απο αυτούς που προτεινουν. Ωραιος ο engl, mesa τι να πεις; Vht τον ακουσα Live απο τον πιτσιρικα του vai και κατουρηθηκα(πιο ωραιος ηχος και απο του αφεντικού!). Εσενα σε καλυπτουν το πως ακουγονται;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει πεταμε και καμια μαλακια για να περασει η ωρα. Παντως πιο πολυ μου εκανε εντυπωση που σε αναλογο thread στα forum του harmony-central, για καλυτερο metal ενισχυτη καποιοι βαλανε τον bandit της peavey. Και εχει ενα βρωμο-καναλο που πολυ μου αρεσε σαν να σου λεει βγες εξω απο το δωματιο τωρα. Και πολυ μου αρεσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου