Προς το περιεχόμενο

Youtube, η γνώμη σας;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Muddy, να στο πω αλλιώς;

Με εμένα συμφωνεί ο Prince.

Με εσένα συμφωνεί ο .........

Ένα-μηδέν υπέρ μου, πως να το κάνουμε;

 

:) :)

 

 

Βέβαια δεν είναι και η κουτσή Μαρία από δίπλα αλλά έλα τώρα, δεν είναι και θεός ο Prince!...

Πιστεύει αυτό που πιστεύει, καλώς/κακώς. Υπάρχουν χιλιάδες ακόμη καλλιτέχνες που πιστεύουν το αντίθετο!

Μπορεί απλά να σιωπούν στην έξαρση του youtube αλλά ακόμη και αυτό θα το πάρω σαν αντίθετη απάντηση. Μπορούν να μιλήσουν άμα θέλουν, μόνο ο Prince έχει γλώσσα δλδ?

Δεν μπαίνω στην διαδικασία να μετρήσω το σκορ γιατί πλέον το γάλα μου το πίνω σκέτο, χωρίς Χέμο.

 

Cheers

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

δεν νομιζω οτι αυτο που καθεστε και αναλυετε ειναι το youtube αλλα

μια γενικοτερη μουσικη πειρατια μεσο του ιντερνετ.

eye,μια χαρα ειναι το youtube, και το myspace και ολα,

βοηθανε  ατομα να αναδειξουν τα ταλεντα τους(οποια ειναι αυτα)

και να αλληλοβοηθηθουν,παραδειγμα,σε εναν φιλο μου εστειλε mail στο

προφιλ της μπαντας του ενα συγκροτημα απο σουηδια,για να τους κανουνε

support,εγω γνωρισα ενα τυπα που εψαχνε μπαντα για tour μαζι με το δικο του

και το καλοκαιρι φευγουμε απο εβρο μεχρι πρεβεζα,

δεν υπαρχει κατι κακο σαυτο,ουτε νομιζω οτι υπαρχει ζημια στους ηδη φτασμενουν

καλλιτεχνες.

οι περισσοτεροι +φωνουν οτι η ζημια γινετε απο κατι rapidshare,lime wire,azureus κτλ κτλ.

εγω δεν +φωνω παλι,

αυτο που αλλαζει ειναι ο τροπος που θα χρησιμοποιησεις καθε ευκολια που σου δινετε.

π.χ. προσφατα ακουσα στο myspace τους the faceless και σημερα εκανα παραγγελια το cd τους.

μαρεσε η μουσικη τους και γιαυτο τον λογο αγοραζω το cd για να τους στηριξω.

θα μπορουσα να το κατεβασω,αλλα δεν το εκανα γιατι προσπαθω να σεβομαι την δουλεια π κανει ο αλλος.

(btw,δεν διαβασα ολα τα ποστ,μπορει να λεω αλαντιαλλο :-X ::))

I dance,with angels,to celebrate the holocaust...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βέβαια δεν είναι και η κουτσή Μαρία από δίπλα αλλά έλα τώρα, δεν είναι και θεός ο Prince!...

 

Ασφαλώς. Δεν είναι θεός ο Prince αλλά ο .............

 

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Muddy, να στο πω αλλιώς;

Με εμένα συμφωνεί ο Prince.

Με εσένα συμφωνεί ο .........

Ένα-μηδέν υπέρ μου, πως να το κάνουμε;

 

:) :)

 

 

 

 

Kαι τι έγινε που συμφωνεί ο πρινς?

Επιχείρημα είναι αυτό?

Εχω διαβάσει άπειρες συνεντεύξεις, όπου οι μπάντες δεν έχουν πρόβλημα με το φαινόμενο.

Απειρο - 1, υπέρ μου? Καλή φάση. Δεν χρειάζεται να κουράζουμε και τους τένοντες μας για να γράψουμε.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι τι έγινε που συμφωνεί ο πρινς?

Επιχείρημα είναι αυτό?

Εχω διαβάσει άπειρες συνεντεύξεις, όπου οι μπάντες δεν έχουν πρόβλημα με το φαινόμενο.

Απειρο - 1, υπέρ μου? Καλή φάση. Δεν χρειάζεται να κουράζουμε και τους τένοντες μας για να γράψουμε.

 

 

 

Animae, παρ'ότι κάθε προηγούμενη προσπάθεια να παρακολουθήσω αυτά που λες απέτυχε, ας κάνω μία προσπάθεια (για άλλη μία φορά) να σου εξηγήσω μερικά πράγματα. Κάνε μία προσπάθεια να παρακολουθήσεις.

 

Συζητάμε λοιπόν εδώ το YouTube, έχοντας σαν αφετηρία τον προβληματισμό του Nikolas. Διατυπώνω την άποψη ότι πρόκειται για μία αθλιότητα και παρέχω ως επιχειρήματα, πράγματα που όφειλαν να είναι αυτονόητα σε μία κοινότητα με δημιουργικό προσανατολισμό.

 

Κοίτα λοιπόν τι απαντάς:

 

Oι τιτάνιες ανάγκες στον μπαντγουιντθ, κάνουν άλλους κλάδους να ανθίσουν.Δεν μου φαίνεται όμως ότι θα ήταν "σωστό" να συζητηθεί κάτι τέτοιο εδώ, καθώς κατά την γνώμη μου είναι σχεδόν πολιτικό ζήτημα.

 

Σε αυτή την παράγραφο είσαι ήδη εκτός θέματος. Όπως ακριβώς και ο marathon έτσι και εσύ δεν κατάλαβες ότι αναφερόμουν στις οικονομικές προϋποθέσεις που πρέπει να ισχύουν ώστε να συνεχίσει να λειτουργεί του YouTube. Αλλά δεν βαριέσαι, άνθρωποι είμαστε. Δες όμως τι λες αμέσως μετά:

 

Το μόνο που  δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί θεωρείς de facto σωστό τον καλλιτέχνη και τον ακροατή κάφρο.

Και οι 2 "ομάδες" προέρχονται από τις ίδιες κοινωνίες, οπότε δεν μπορώ να δω τι κάνει τον έναν καλύτερο/χειρότερο από τον άλλον.

 

Εδώ διατυπώνεις την πρωτοφανή θεωρία ότι οι "ομάδες" (άρα όλοι μας) όσοι προερχόμαστε από την ίδια κοινωνία έχουμε τα ίδια ποιοτικά χαρακτηριστικά, συνεπώς δεν τίθεται ζήτημα του να είμαστε ο ένας καλύτερος/χειρότερος από τον άλλο. Τέτοια μαλακία δεν έχω ξαναδιαβάσει στη ζωή μου, όμως αποφεύγω να σου το πως ευθέως και σου δίνω ένα παράδειγμα:

 

Ο πρόεδρος του Ολυμπιακού, ο Λαζόπουλος, η Πετρούλα, εγώ, εσύ, ο Πάσαρης, ο πρωθυπουργός, ο πρόεδρος αριστερού ενδοκοινοβουλευτικού κόματος, η Χριστίνα Λαμπίρη: όλοι προερχόμαστε από την ίδια κοινωνία.

 

Σου δίνω λοιπόν μερικούς ανθρώπους που δεν έχουν απολύτως κάνενα κοινό ποιοτικό χαρακτηριστικό, εκτός αν θεωρείς ότι έχεις κάτι κοινό με έναν καταδικασμένο δολοφόνο, καίτοι προέρχονται από την ίδια κοινωνία. Αλλά είσαι ασταμάτητος ρε άνθρωπε:

 

Γιατί μου απαντάς ακριβώς με αυτό που είπα?

 

Σου απαντάω με αυτό που είπες μπας και καταλάβεις ότι δεν πρέπει να το ξαναπείς. Γι' αυτό σου απαντάω με αυτό που είπες. Φαίνεται όμως ότι η ευαισθησία σου στα ισχνά επιχειρήματα, εξαντλείται σε εμένα, διότι όταν ο MuddyPete γράφει:

 

Όταν οι κολπλέις βγάλουν το audio από τα βιντεάκια στο youtube τότε θα σταματήσω να στηρίζω ΤΟΣΟ παραπληροφορημένα μια ασσύληπτης κλίμακας ηλιθιότητα, η οποία μπλα μπλα μπλα...  8)

 

... δεν ασχολείσαι να απαντήσεις. Εγώ (έχοντας το σύνηθες πολιτικό κόστος) το κάνω όμως και κράζω ωμά αυτό που γράφει ο Pete. Ο Pete, το ρίχνει στην πλάκα, για να μην τσακωθούμε και γράφει:

 

Χούμορ κανω βρε  :)

Σας τάπωσαν άλλοι, πόσα ακόμα επιχειρήματα θα θέλατε?

Κρου.

 

Αμέσως, και επειδή δεν έχω όρεξη για άλλον ένα δικτυακό καυγά, αποδέχομαι την πρόσκληση σε πλάκα και απαντώ με πλάκα λέγοντας ότι έχω ένα-μηδέν υπέρ μου επειδή συμφωνώ με τον Prince. Και τσουπ, να' σαι πάλι, για να κριτικάρεις το ότι δεν επιχειρηματολογώ, αγνοώντας μίαμιση σελίδα που έχει προηγηθεί και (προφανώς) μην έχοντας χορτάσει από αυτά που ειπώθηκαν νωρίτερα.

 

----

 

Το προσωπικό μου συμπέρασμα είναι ότι κακώς μέχρι σήμερα σε αντιμετωπίζω ως άνθρωπο με τον οποίο διαφωνώ: το πραγματικό πρόβλημα είναι δυστυχώς ότι δεν σου κόβει αρκετά ώστε να μπορείς να παρακολουθείς αμερόληπτα μία συζήτηση. Και ναι, χωρίς καθόλου πλάκα, προτιμώ να συμφωνώ με τον Prince απ' ότι με οποιονδήποτε εδώ μέσα, διότι (σε αντίθεση με εσένα) έχω κάτσει και σε πέντε τραπέζια για να πιω ένα ποτό με επώνυμους ανθρώπους και δεν έχω μία μουτσούνα για την πορτοκαλιά μας παρέα και ΑΛΛΗ μουτσούνα γι' αυτούς.

 

Συμπληρώνω, ότι η γενική εικόνα παραμένει θλιβερή. Λέτε τις ίδιες μαλακίες πέντε χρόνια, έχουμε γίνει γενικώς ρεζίλι έχοντας απίστευτες πρωτιές στο ενεργητικό μας: είμαστε το ΜΟΝΟ ελληνικό site που έχει σχέση με δημιουργικότητα και αδιαφορεί για την πνευματική ιδιοκτησία, το μόνο που έθαβε τα Βίστα πέντε μήνες πριν βγουν, το μόνο που χρειάζεται να έχει μία ειδική κατηγορία για να δείχνει ο ένας στον άλλο βίντεο κλιπς από το youtube και να λέμε μεταξύ μας "τι ωραία που είναι".

 

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχοντας αγοράσει 1200 βινύλια και άλλα τόσα CD στη ζωή μου, δεν έχω κανένα πρόβλημα να χρησιμοποιώ το Youtube καθημερινά, παρακολουθώντας κυρίως:

 

1. Unsigned μουσικούς και bedroom players.

2. Άγνωστους (στην Ελλάδα) μουσικούς με δισκογραφία, έτσι ώστε να πάρω μία ιδέα και να παραγγείλω CD τους.

3. Πανάρχαιες μαγνητοσκοπήσεις/ηχογραφήσεις (π.χ. big bands, τηλεοπτικές εμφανίσεις μουσικών δεκαετίας '60) που συνήθως δεν κυκλοφορούν σε CD/DVD.

4. Διάφορα μαθήματα μουσικής.

5. Σκουπιδαριό πάσης φύσεως.

 

Το τελευταίο πράγμα που θα έκανα θα ήταν να χρησιμοποιήσω το Youtube για να μάθω τον Prince ή τους Radiohead ή για να γίνω φωτεινός παντογνώστης σε 1 εβδομάδα. Το θεωρώ πολύ "εύκολο".

 

Έχοντας (πιστεύω) κάποιο background στα μουσικά, πιστεύω ότι το Youtube με έχει βοηθήσει ιδιαίτερα και αποτελεί μεγάλη εξέλιξη στη διάδοση της μουσικής, αρκεί να χρησιμοποιείται σωστά και όχι με τον υπερβάλλοντα ενθουσιασμό του τσαμπατζή που έχει σα συνέπεια το overdose πληροφοριών και τελικά την ημιμάθεια. 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ακόμα μια φορά προσωπική επίθεση. Συνεχίζεις να μην πρωτοτυπείς eye.

Και να μην ξεχνάμε και το "εγω έχω κάνει εκείνο, εγώ έχω κάνει το άλλο".

 

 

 

1.Σε αυτή την παράγραφο είσαι ήδη εκτός θέματος. Όπως ακριβώς και ο marathon έτσι και εσύ δεν κατάλαβες ότι αναφερόμουν στις οικονομικές προϋποθέσεις που πρέπει να ισχύουν ώστε να συνεχίσει να λειτουργεί του YouTube. Αλλά δεν βαριέσαι, άνθρωποι είμαστε. Δες όμως τι λες αμέσως μετά:

 

2.Εδώ διατυπώνεις την πρωτοφανή θεωρία ότι οι "ομάδες" (άρα όλοι μας) όσοι προερχόμαστε από την ίδια κοινωνία έχουμε τα ίδια ποιοτικά χαρακτηριστικά, συνεπώς δεν τίθεται ζήτημα του να είμαστε ο ένας καλύτερος/χειρότερος από τον άλλο. Τέτοια μαλακία δεν έχω ξαναδιαβάσει στη ζωή μου, όμως αποφεύγω να σου το πως ευθέως και σου δίνω ένα παράδειγμα:

 

3.Σου δίνω λοιπόν μερικούς ανθρώπους που δεν έχουν απολύτως κάνενα κοινό ποιοτικό χαρακτηριστικό, εκτός αν θεωρείς ότι έχεις κάτι κοινό με έναν καταδικασμένο δολοφόνο, καίτοι προέρχονται από την ίδια κοινωνία. Αλλά είσαι ασταμάτητος ρε άνθρωπε:

 

4.Σου απαντάω με αυτό που είπες μπας και καταλάβεις ότι δεν πρέπει να το ξαναπείς. Γι' αυτό σου απαντάω με αυτό που είπες. Φαίνεται όμως ότι η ευαισθησία σου στα ισχνά επιχειρήματα, εξαντλείται σε εμένα, διότι όταν ο MuddyPete γράφει:

 

... δεν ασχολείσαι να απαντήσεις. Εγώ (έχοντας το σύνηθες πολιτικό κόστος) το κάνω όμως και κράζω ωμά αυτό που γράφει ο Pete. Ο Pete, το ρίχνει στην πλάκα, για να μην τσακωθούμε και γράφει:

 

5.Αμέσως, και επειδή δεν έχω όρεξη για άλλον ένα δικτυακό καυγά, αποδέχομαι την πρόσκληση σε πλάκα και απαντώ με πλάκα λέγοντας ότι έχω ένα-μηδέν υπέρ μου επειδή συμφωνώ με τον Prince. Και τσουπ, να' σαι πάλι, για να κριτικάρεις το ότι δεν επιχειρηματολογώ, αγνοώντας μίαμιση σελίδα που έχει προηγηθεί και (προφανώς) μην έχοντας χορτάσει από αυτά που ειπώθηκαν νωρίτερα.

 

----

 

6.Το προσωπικό μου συμπέρασμα είναι ότι κακώς μέχρι σήμερα σε αντιμετωπίζω ως άνθρωπο με τον οποίο διαφωνώ: το πραγματικό πρόβλημα είναι δυστυχώς ότι δεν σου κόβει αρκετά ώστε να μπορείς να παρακολουθείς αμερόληπτα μία συζήτηση. Και ναι, χωρίς καθόλου πλάκα, προτιμώ να συμφωνώ με τον Prince απ' ότι με οποιονδήποτε εδώ μέσα, διότι (σε αντίθεση με εσένα) έχω κάτσει και σε πέντε τραπέζια για να πιω ένα ποτό με επώνυμους ανθρώπους και δεν έχω μία μουτσούνα για την πορτοκαλιά μας παρέα και ΑΛΛΗ μουτσούνα γι' αυτούς.

 

7.Συμπληρώνω, ότι η γενική εικόνα παραμένει θλιβερή. Λέτε τις ίδιες μαλακίες πέντε χρόνια, έχουμε γίνει γενικώς ρεζίλι έχοντας απίστευτες πρωτιές στο ενεργητικό μας: είμαστε το ΜΟΝΟ ελληνικό site που έχει σχέση με δημιουργικότητα και αδιαφορεί για την πνευματική ιδιοκτησία, το μόνο που έθαβε τα Βίστα πέντε μήνες πριν βγουν, το μόνο που χρειάζεται να έχει μία ειδική κατηγορία για να δείχνει ο ένας στον άλλο βίντεο κλιπς από το youtube και να λέμε μεταξύ μας "τι ωραία που είναι".

 

 

 

 

1. Εσύ δεν βλέπεις μάλλον ότι για να μπορέσει να λειτουργήσει το youtube και το κάθε youtube, πρέπει να υπάρχουν από πίσω εργαζόμενοι.Αλλά φυσικά, εννοείς ότι θες να εννοείς και όπως σε βολεύει.

 

2.Εδώ διατυπώνεις ΕΣΥ αυτή την θεωρία. Σε ρώτησα πως μπορείς να διαχωρίζεις de facto ακροατές/καλλιτέχνες ως κακούς/καλούς αντίστοιχα. Απάντηση καμία. Μηπως γιατί δεν μπορεί να γίνει τέτοιος διαχωρισμός?

Αλλά ξέχασα, ΕΣΥ έχεις δίκιο.

 

3.Χμ, αν νομίζεις ότι δεν επηρεάζεις το κοινωνικό σου σύνολο, κάνεις τεράστιο λάθος. Έχεις τον κάθε Κοκκαλη, γιατι τον αξίζεις.

 

4.Να διαφωνίσω με τα αυτονόητα ή νομίζεις ότι θα σχολιάζω κααααθε ποστ που γίνεται? Αν εσύ δεν έχεις άλλη δουλειά, δεν φταίω γω.

 

5.Ναι γιατί για ακόμα μια φορά, ότι και να σου πουν νομίζεις ότι έχεις δίκιο. De facto πάλι. Και αυτό δεν είναι συμπέρασμα από αυτήν την συζήτηση, αλλά από την γενικότερη στάση σου σε αυτό το φορουμ.

 

6.Το πιανού δεν κόβει και το ρίχνει στις προσωπικές επιθέσεις (δεν θυμάμαι άλλον να το κάνει τόσο συχνά), άστο να το κρίνουν οι υπόλοιποι και όχι εσύ.Αφού όπως λες, δεν θες να συμφωνείς με οποιονδήποτε εδώ μέσα, γιατί κάθεσαι στο φορουμ? Σε κρατάει κανείς? Δεν είχες φύγει?

Δεν ξέρεις με ποιούς συναναστρέφομαι και ούτε πρόκειται να κάτσω να σου εξηγήσω. Αλλά το επίπεδο σου φτάνει μόνο μέχρι εκεί. Να δειχτείς και τίποτα άλλο.

 

7. Σε αυτά μάστορα φταίς και συ. Φταις που δεν μπορείς να κρατήσεις ένα επίπεδο, φταίς που φεύγεις και έρχεσαι (σταθερότητα πάνω απ όλα), φταίς που δημιουργείς καυγάδες κάθε 3 και λίγο, φταίς που νομίζεις ότι είσαι κάτι.

Οι μαλακίες που λέμε, κρατάνε ζωντανό αυτό το φορουμ και αυτό αξίζει. Αν άξιζε κάτι παραπάνω(το οποίο ευτυχώς δεν ισχύει, αλλά προσπαθώ να κρατήσω το ίδιο επίπεδο με σένα), δεν θα μίλαγα τώρα με σένα.

 

Για ακόμα μια φορά απαράδεκτος. Για ακόμα μια φορά υπό το μηδέν. Έχει πλάκα όμως να βλέπεις μεγάλους ανθρώπους, με υποτιθέμενο επίπεδο, να ξεφτυλίζονται από μόνοι τους (δεν θα κάνεις κανένα θρεντ αποχώρησης τώρα? Δεν θα κάνεις κανένα θρεντ επαναπατρισμου? )

 

Sad, just sad.

 

Και για να πω και τίποτα για το youtube, δεν το χω χρησιμοποιήσει ποτέ ιδιαίτερα για μουσική. Αν δω κάτι, θα δω live και όχι video κλιπ.

Όπως αρκετοί καλλιτέχνες έχουν απαντήσει και για τα mp3 και για την πειρατεία(με μια πιο ανοιχτή ματιά βάζουμε και το youtube μέσα): δεν τους κάνει ιδιαίτερη διαφορά. ΑΥτός που ήταν να πάρει τον δίσκο(ναι eye, προσφάτως το έκανα αυτό-ΚΑΤΕΒΑΣΑ τον δίσκο των sugah galore, TON EΚΛΕΨΑ και μετά από 2 μέρες ήμουν στο μετροπολις και τον αγόραζα. Αυτό έχει γίνει με άπειρους δίσκους), θα το πάρει, αυτός που ήταν να μην τον πάρει, δεν υπήρχε περίπτωση να τον πάρει έτσι και αλλιώς. Μπορεί όμως έτσι, γνωρίζοντας την μπάντα έστω και τζαμπατζίδικα, να πάρει κανά μπλουζάκι, να έρθει σε κάποια συναυλία.Ετσι και αλλιώς δεν θα ήταν στο κοινό της μπάντας.

Από την άλλη βέβαια όταν πριν χρόνια το μετροπολις έριξε τις τιμές σε μπόλικα cd, δεν είδα κανέναν να παραπονιέται για τις πωλήσεις. Τώρα που έχουν σφίξει τα πράγματα, η περισσότερη μουσική είναι ΣΑΒΟΥΡΑ (παρολαυτά, τα γκρουπς φυτρώνουν σαν τα μανιτάρια), οι τιμές μένουν ίδιες. Ας καταλάβουν οι εταιρίες ότι πρέπει να κάνουν κάτι με τα κερδη τους και όχι να κλαίγονται. Ναι κατακριτέο να καταβάζεις μπλα μπλα μπλα, αλλά δεν έχει γίνει και καμία σοβαρή κίνηση από αυτές. 

Οι καιροί αλλάζουν και πρέπει να πάει και η μουσική παράλληλα(δυστυχώς).

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμπληρώνω, ότι η γενική εικόνα παραμένει θλιβερή. Λέτε τις ίδιες μαλακίες πέντε χρόνια, έχουμε γίνει γενικώς ρεζίλι έχοντας απίστευτες πρωτιές στο ενεργητικό μας: είμαστε το ΜΟΝΟ ελληνικό site που έχει σχέση με δημιουργικότητα και αδιαφορεί για την πνευματική ιδιοκτησία, το μόνο που έθαβε τα Βίστα πέντε μήνες πριν βγουν, το μόνο που χρειάζεται να έχει μία ειδική κατηγορία για να δείχνει ο ένας στον άλλο βίντεο κλιπς από το youtube και να λέμε μεταξύ μας "τι ωραία που είναι".

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=162591.0

 

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμπληρώνω, ότι η γενική εικόνα παραμένει θλιβερή. Λέτε τις ίδιες μαλακίες πέντε χρόνια, έχουμε γίνει γενικώς ρεζίλι έχοντας απίστευτες πρωτιές στο ενεργητικό μας: είμαστε το ΜΟΝΟ ελληνικό site που έχει σχέση με δημιουργικότητα και αδιαφορεί για την πνευματική ιδιοκτησία, το μόνο που έθαβε τα Βίστα πέντε μήνες πριν βγουν, το μόνο που χρειάζεται να έχει μία ειδική κατηγορία για να δείχνει ο ένας στον άλλο βίντεο κλιπς από το youtube και να λέμε μεταξύ μας "τι ωραία που είναι".

 

Οχι ρε συ.. δεν ισχύει τιποτα απο αυτά. Ολα αυτά ειναι λογικά, ειμαστε όλοι διαφορετικοί άνθρωποι και αυτό ειναι φόρουμ. Το φόρουμ ειναι μια εικονική πλατεία, τιποτα παραπάνω. Όλοι μιλάμε. Αλλά πέρα από αυτο δεν ειναι ετσι τα πράγματα.

Τα vista θαφτήκαν σε πολλά φόρουμς και εναν χρονο πριν βγουν!

Αυτο περι πνευματικής ιδιοκτησίας υπάρχει ΠΑΝΤΟΥ και είναι μεγάλο θέμα μετά την πτώση των δυνοσαύρων (dinosaurs will die - NOFX) και εννοώ τις δισκογραφικές. Δεν ειναι ρεζίλι, όπως προείπα είμαστε μια οικογένεια με διαφορετικά dna.

Επίσης η κατηγορία youtube παίζει να ειναι το ποιο συχνό τοπικ σε φορουμς που εχω δει. Και ειναι ομορφο γιατι επικοινωνείς με άσχετους ανθρώπους απο σένα και τους λες ότι κάτι σε άγγιξε. Ξεκινά απο την ανάγκη μας για επικοινωνία, ειναι αρκετά πρωτόγονο ένστικτο και δεν ειναι διόλου κατακριτέο. Εγώ προτιμώ myspace, εχω ανακαλύψει άπειρη ανεξάρτητη μουσική από εκεί που αξίζει απίστευτα.

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου