Προς το περιεχόμενο

Σαμιαμίδια! Kill em all!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

όλες η σαύρες σε περίπτωση που πιαστούν, προτιμούν να "αφήσουν" την ουρά τους

πίσω και να εξαφανιστούν ενώ η ουρά συνεχίζει να κουνιέται για να τραβήξει την

προσοχή του κυνηγού! Δεν είμαι σίγουρος αν η ουρά τους ξαναδημιουργείται ή έχουν

μόνο μια ευκαιρία για αυτό (μπόνους ζωή  :P) Έτσι προέκυψε και ο μύθος!!!  ;)

I am chasomeritus and Goal Keeper

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 96
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ένας άλλος αστικός μύθος είναι ότι αν δώσεις τσιγάρο σε βάτραχο, αυτός σκάει.

Προσπάθησα να το δοκιμάσω μικρός, αλλά έπεφτα συνέχεια σε αντικαπνιστές βάτραχους.

Αν θέλει κάποιος να μοιραστεί ανάλογες εμπειρίες του μαζί μας, ας το πράξει άφοβα.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως ερχόμουν στη δουλειά, βρήκα έναν τεράστιο βάτραχο λιώμα στο δρόμο (είμαι και μέσα στη φύση).

Τον έβγαλα φωτογραφία, θα μοιραστώ την εικόνα μαζί σας το απόγευμα, αναμείνατε εναγωνίως στους υπολογιστές σας.

 

Το σαμιαμίδι ακόμα αγνοείται, υποθέτω πως πειράχτηκε που δεν του έδωσα τσιγάρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η το οινόπνευμα ήτανε μπόμπα και πήγε να βρει άλλο μαγαζί. :P

 

 

 

Εμένα με το που εμφανιζόταν ποτέ κανένα εξαφανιζόταν την ίδια μέρα. Στο στρατό μόνο που δεν είχα κιθάρα καθόντουσαν. Μαλλον έχουνε γούστο στο τι ακούνε.

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως ερχόμουν στη δουλειά, βρήκα έναν τεράστιο βάτραχο λιώμα στο δρόμο (είμαι και μέσα στη φύση).

Τον έβγαλα φωτογραφία, θα μοιραστώ την εικόνα μαζί σας το απόγευμα, αναμείνατε εναγωνίως στους υπολογιστές σας.

 

Το σαμιαμίδι ακόμα αγνοείται, υποθέτω πως πειράχτηκε που δεν του έδωσα τσιγάρο.

 

μα δεν βλεπεις το προφανες?

Το σαμιαμιδι ηπιε το οινοπνευμα, πηρε το αμαξι του και πατησε το βατραχο.

Καπνιστής βάτραχος παρασύρθηκε από τις ρόδες ασυνείδητου σαμιαμιδίου.

"Μου πεταχτηκε" δηλωσε το σαμιαμιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς!

 

E ρίξε λεπτομέρειες... ΤΙ diyer είσαι? ;D ;D Τα δικά μου τα φωνάζω Μπάμπη, Μάκη και Ρίτσα.  ;D

 

 

  Πάντως είναι μύθος ότι τα σαμιαμίδια τρώνε τα άλλα ανεπιθύμητα ζωύφια. Εγώ τουλάχιστον δεν είχα καμιά τύχη.

  Αυτό το καλοκαίρι φυσικά οι τεχνική μου βελτιώθηκε. Απέφυγα πολλές συγκινητικές γνωριμίες παραφυλάγοντας στην πόρτα όταν την άνοιγα (γιατί εμένα από κει τρύπωναν) με μια σκούπα. Τελικά η πρόληψη αποδείχθηκε για μια ακόμα φορά το καλύτερο φάρμακο.  ;)

  Ο ένας και μοναδικός Ευθύμης (Ρετζιάς στο επίθετο - λόγω μεγέθους) που τα κατάφερε να μπει χωρίς να τον πάρω χαμπάρι, εξαφανίστηκε από μόνος του, (εκτός αν έπιασαν κάτι αντι-σαμιαμιδο-βουντού που δοκίμασα :-\).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Πάντως είναι μύθος ότι τα σαμιαμίδια τρώνε τα άλλα ανεπιθύμητα ζωύφια. Εγώ τουλάχιστον δεν είχα καμιά τύχη.

  Αυτό το καλοκαίρι φυσικά οι τεχνική μου βελτιώθηκε. Απέφυγα πολλές συγκινητικές γνωριμίες παραφυλάγοντας στην πόρτα όταν την άνοιγα (γιατί εμένα από κει τρύπωναν) με μια σκούπα. Τελικά η πρόληψη αποδείχθηκε για μια ακόμα φορά το καλύτερο φάρμακο.  ;)

Κ εγώ μια τέτοια μαγκιά πήγα να δοκιμάσω, να το σπρώξω με φαράσι δεμένο σε σκουπόξυλο, από το ταβάνι που ήταν σιγά σιγά ως το παράθυρο.

Δυστυχώς στην πορεία έπεσε κ κρύφτηκε κάπου. Αηδία και μόνο που το σκέφτομαι!

 

μα δεν βλεπεις το προφανες?

Το σαμιαμιδι ηπιε το οινοπνευμα, πηρε το αμαξι του και πατησε το βατραχο.

Καπνιστής βάτραχος παρασύρθηκε από τις ρόδες ασυνείδητου σαμιαμιδίου.

"Μου πεταχτηκε" δηλωσε το σαμιαμιδι.

 

Μετά από αυτό μπορώ να πω πως νιώθω εγκληματίας.

Και επίσης κατέληξα πως το να ανεβάσω φωτογραφία του δολοφονημένου (τελικά) βατράχου, είναι απαράδεκτο. Πρόκειται για πολύ σκληρή εικόνα και ανήθικη πλέον. Ουφ.

 

H λυση ειναι μια...

samia-midi controller

 

αχαχαχαχα καμμένο, μ άρεσε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου