Προς το περιεχόμενο

new intraVenus


JAM

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με χαρά σας ανακοινώνω την ολοκλήρωση του καινούριου κομματιού μας “odyssey”.

Μπορείτε να κατεβάσετε το mp3 εδώ http://users.ntua.gr/el03327/odyssey_demo.zip ή από το site μας : www.intravenus.gr

Περιμένω σχόλια και κριτικές.

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Jam, πολύ ωραίο το κομάτι σας. Είναι γεμάτο με θέματα και μουσικές ιδέες που άλλοι θα τις χρησιμοποιούσαν για να γεμίσουν έναν ολόκληρο δίσκο.

Θα κάνω και μία παρατήρηση: αυτό το είδος σύνθεσης λειτουργεί καλύτερα όταν δίνεις περισσότερο χρόνο σε κάθε ένα από τα sections του κοματιού.

¶λλες παρατηρήσεις:

α) Η εισαγωγή είναι απαραίτητη, αλλά θα έπρεπε να διαρκεί περισσότερο ώστε να υπάρχει ομαλότερη μετάβαση στο πρώτο κανονικό section. Επίσης, ο ατμοσφαιρικός της χαρακτήρας δεν επιτυγχάνεται πλήρως στο ελάχιστο χρονικό διάστημα που της διεθέτετε.

β) Το ίδιο ισχύει για τα υπόλοιπα sections. Θα έπρεπε να υπάρχει ομαλότερη μετάβαση μεταξύ τους και λίγος περισσότερος αέρας σε καθένα από αυτά, προκειμένου να δοθεί η ευκαιρία σε όλα τα όργανα να πουν τη γνώμη τους για κάθε ένα από τα θέματα.

γ) Το πνευστό ελπίζω να γίνει μόνιμη προσθήκη στο γκρουπ.

δ) Το πιανό καλό είναι, αλλά εγώ θα το είχα μιξάρει χαμηλότερα.

Keep them coming.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

jam μου άρεσε το κομμάτι σας ωραία δουλειά και με όμορφες επιροές

σίγουρα θα ακούτε eloy, camel, jane και ο πνευστός βαλκανικές μπάντες με χάλκινα, ωραίο πάντρεμα ήχων.

Σας εύχομαι τα καλίτερα.

brain

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβερό! Την πρώτη φορά που το άκουσα δεν μου άρεσε η εισαγωγή αλλά μετά από 2-3 ακροάσεις μου αρέσει...

Υπάρχει τίποτα άλλο ν'ακούσουμε? Κανένα demo?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ'αρχήν να σας ευχαριστήσω όλους για τα καλά σας λόγια και τα σχόλια σας ! είναι πολύ σημαντικό για ένα group να βλέπει ανταπόκριση στη δουλειά που κάνει.

 

 

γ) Το πνευστό ελπίζω να γίνει μόνιμη προσθήκη στο γκρουπ.

.

 

Και εμείς το ελπίζουμε...ψάχνουμε καιρό σαξοφωνίστα αλλά πολύ δύσκολο να βρεις κάποιον καλό' date=' που να γουστάρει, και να μην θέλει λεφτά...όποιος γνωρίζει κάτι/κάποιον, ας επικοινωνήσει...

 

 

Υπάρχει τίποτα άλλο ν'ακούσουμε? Κανένα demo?

Έχουμε ηχογραφήσει άλλο ένα κομμάτι το swimming (το πρώτο κομμάτι του συγκροτήματος, και ηχογραφούμε ένα καινούριο τώρα...υπάρχει ηχογραφημένο live.

Μπορείτε να τα κατεβάσετε απο το site στο section mp3. www.intravenus.gr

 

σίγουρα θα ακούτε eloy' date=' camel, jane και ο πνευστός βαλκανικές μπάντες με χάλκινα, ωραίο πάντρεμα ήχων. [/quote']

Εγώ προσωπικά είμαι fan των camel, παλιότερα και των eloy (oi jane ποιοι είναι ?). Αλλά γενικά στην μπάντα υπάρχει ποικιλομορφία στη μουσική που ακούει καθένας: jazz,fusion,ethnic,progressive rock...

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Jam θα με ενδιέφερε να μάθω πώς γράφτηκε αυτό το κομμάτι...

Το συνέθεσε κάποιος εξ ολοκλήρου ή ξεκίνησε σαν μια ιδέα που στην πορεία εξελλίχθηκε από όλους?

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

jam πολύ ενδιαφέρον, όντως... θα συμφωνήσω με κάποιους από τους συν-φορούμίτες πως ίσως θα χρειαζόταν περισσότερο "αέρα" ανάμεσα στα θέματα. Επειδή ακριβώς είναι πολλά και διαφορετικά θέλουν χρόνο για να τα χωνέψει ο ακροατής - στην μουσική σας διάρκειες κομματιών δεκάλεπτες μου φαίνονται λογικές, καθώς τα κομμάτια θέλουν τον χρόνο τους για να αναπτυχθούν.

keep on the good work, τι άλλο να ευχηθώ...

Γιάννης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Jam το κομμάτι είναι πάρα πολύ ωραίο, η παραγωγή άριστη και οι παίχτες σκίζουν. Ο σαξοφονιάς ιδιαίτερα τεχνικός, και το rhythm section (μπάσο τύμπανα) δεμένο και με φοβερές εμπνεύσεις.

 

Μπράβο που βγάζετε τέτοια μουσική!!!

 

Κάτι υποκειμενικό θα σου πω, που μπορείς άνετα να μη το λάβεις καθόλου υπ΄όψη σου, γιατί δεν έχω καμιά διάθεση να επέμβω στην έμπνευσή σας. Όλο το κομμάτι περίμενα τη στιγμή που σαξ και κιθάρα θα συναντιόντουσαν και θα κάναν μια φρασούλα μαζί. Φευ, αυτή δεν ήρθε ποτέ...

 

Μπράβο σας και πάλι. Συνεχίστε έτσι. :D

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου