Προς το περιεχόμενο

Θόρυβος σε Stratocaster με Seymour Duncan


Προτεινόμενες αναρτήσεις

spimav_z ένας σωστά γειωμένος και θωρακισμένος μονός μαγνήτης δεν έχει τίποτα να ζηλέψει από οποιονδήποτε active ή διπλό μαγνήτη.

Με λίγα λόγια αν οι προηγούμενοι μαγνήτες με το ίδιο setup δεν σου παρουσίαζαν τον βόμβο που λες ξέρεις και στο περίπου που είναι το πρόβλημα.

 

Υγ. Χμ.. Βάσικα κάτι άλλο είναι που με έκανε να ποστάρω... με τα 500 euro στον Ζοζέφ τί ακριβώς αγόρασες αν επιτρέπετε;

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Administrator
γεια σου ρε elavd modulator :D

Ξέρεις...γλείφω τους μονιμάδες να μου δώσουν κανένα αστέρι...;)

Τίποτα δεν πάει χαμένο! :D :lol:

σε καλό δρόμο είσαι!

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμ... Σιγά-σιγά μου έρχονται στο νου αλλά βόμβος στην κιθάρα μπορεί να σημαίνει ότι τα φώτα του μαγαζιού επιχειρούν "έφοδο" στο σήμα σου από κάποια "τρύπα" που έχεις αφήσει (βλ. καλώδια, μετασχηματιστές κλπ). Κάνε μερικές προσπάθειες και είμαι σίγουρος ότι θα καθαρίσεις όλα τα bugs που σε ενοχλούν.

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8O 8O 8O Ωραιο link... τα γραφει αναλυτηκωτατα!!!!!!!!!! 8O 8O 8O

Ειρωνικά το λές??? :D

 

φυσικα οχι......... πραγματικα μου αρεσε......αφου το εβαλα στα αγαπημενα στον explorer....

"Simplicity is gold"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικά οι humbuckers δεν βγάζουν θόρυβο(εξού και το όνομα hum-buckers) αν είναι σωστά συνδεμένοι.Οι μονοί βγάζουν θόρυβο και ο μόνος τρόπος μείωσης είναι το shielding οπως είπαν τα παιδιά.Τις επόμενες μέρες περιμένω ένα κιτ για shielding(copper pickguard,silver wire) και μόλις το εκγαταστήσω θα ποστάρω εντυπώσεις και κάποιο κλίπ για να δούμε τα αποτελέσματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην strat που ειχα στις θεσεις 2 και 4 ηταν οι μοναδικες που ηταν αθορυβοι...neck' date='middle και bridge ειχα θορυβο...

το ιδιο νομιζω και η κιθαρα του srv...

[/quote']

 

 

 

Στις θεσεις 2 & 4 δεν εμφανιζεται γιατι ας πουμε οτι λειτουργουν σα διπλοπηνιος...... στη θεση bridge εννοειται πως εχει θορυβο αν ειναι μονοπηνιος..... αλλα στην περιπτωση του duncan (που εχω και εγω στη θεση bridge) κανει μεν θορυβο αλλα αρκετα λιγοτερο....

 

Σωστά έχετε δίκιο λάθος δίκο μου.Αυτό ήθελα να πω και μπερδεύτικα.

Τουλάχιστον θυμώμουν σωστά ότι κάτι παίζει με τις 2 και 4 :D :D

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά για όλες αυτές τις απαντήσεις!

χθες λοιπον στο σπιτι οπως '' επαιζα '' με τα ποτενσιομετρα της πεταλιερας κολλησα στο ΕQ& και κοβοντας 16 db στα 635 hz και δινοντας λιγα db στα 2500 & 6300 hz εξαφανιστηκε κατα 80 τοις εκατο ο θορυβος και πηρα ιδιαιτερη χαρα.απο κει και περα αν ακουσω παλι τα ιδια στο μαγαζι τοτε σιγουρα φταινε τα dimmer........

ως αναφορα τον αγαπητο φιλο που με ρωτησε προς τι τα 500 ευρω, ιδου:αγορα μαγνητων , ολοκληρωτικη εγκατασταση&καλωδιωσεων,ποτενσιομετρα push-pull,φωλια,5θεσιος επιλογεας,τριψιμο ταστων ,ρυθμιση μπρατσου και bridge και 1 σετ χορδες. θα ηθελα να ρωτησω παιδια ,ποτε θεωρειτε φρονιμο να κανω το επομενο set up και που.&&&ενας πολυ καλος μπασσιστας με προϋπηρεσια σε στουντιο απο εποχης του δισκου ζεστα ποτα , με παροτρυνε να την παω για σετ απ στην χαριλαου τρικουπη.ενα γωνιακο μαγαζι στο οποιο υπαρχει μεσα ενας κυριοσ με μακρυ σχετικα μαλλι...αυτα ξερω μονο.δεν μπορω να βρω τιποτα απο ζακυνθο ομως.μηπως καποιος ξερει για ποιο ακριβως μαγαζι μου ειπαν?θα το εκτιμουσα ιδιαιτερα αν καποιος μου εδινε ενα τηλεφωνο.παρακολουθω στενα το forum απο δω και μπροσ και επανερχομαι λιαν συντομως .σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας.bye απο το τζαντε!

&

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χθες λοιπον στο σπιτι οπως '' επαιζα '' με τα ποτενσιομετρα της πεταλιερας κολλησα στο ΕQ& και κοβοντας 16 db στα 635 hz και δινοντας λιγα db στα 2500 & 6300 hz εξαφανιστηκε κατα 80 τοις εκατο ο θορυβος και πηρα ιδιαιτερη χαρα.

Μήπως παρατήρησες μαζί με το θόρυβο να λείπει κι ο ...ήχος ή, για την ακρίβεια, ένα μεγάλο μέρος του; Εκτός, βέβαια, αν έχει τόσο στενό Q το EQ σου, αλλά... :?

url=http://www.soundclick.com/akisk]Akis K

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

&&&ενας πολυ καλος μπασσιστας με προϋπηρεσια σε στουντιο απο εποχης του δισκου ζεστα ποτα ' date=' με παροτρυνε να την παω για σετ απ στην χαριλαου τρικουπη.ενα γωνιακο μαγαζι στο οποιο υπαρχει μεσα ενας κυριοσ με μακρυ σχετικα μαλλι...αυτα ξερω μονο.δεν μπορω να βρω τιποτα απο ζακυνθο ομως.μηπως καποιος ξερει για ποιο ακριβως μαγαζι μου ειπαν?θα το εκτιμουσα ιδιαιτερα αν καποιος μου εδινε ενα τηλεφωνο.παρακολουθω στενα το forum απο δω και μπροσ και επανερχομαι λιαν συντομως .σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας.bye απο το τζαντε!

&

[/quote']

 

δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι αυτος που λες, αλλα για ρωτησε αυτον (πρεπει να δουλευε παλια στο ζοζεφ.....) ενας φιλος μου αλλαξε ταστα και εκανε την στρατ του σκαλοπ και ολο αυτο που εκανες εσυ με το πικγκαρντ και του εκανε ΑΡΙΣΤΗ δουλεια......το εχω δει....

 

το τηλεφωνο ειναι 2103823710

εγω του μηλησα και φανηκε ο ανθρωπος οτι δεν προκειτε να με κοροιδεψει....(οπως μερικοι βλεπε jimmi's γ@#$ το φελεκι μου....ημουν μικρος τι να κανω??)

"Simplicity is gold"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου