Προς το περιεχόμενο

Μαγνήτες για Εpiphone Les Paul


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας!

 

Εχω μια Epiphone Les Paul Standard και σκέφτομαι να αλλάξω τουσ μαγνήτες που είχε απο το εργοστάσιο και να πάρω καλύτερους. Τι προτείνετε? Οι Seymour Duncan Alnico Pro II λένε? Παίζω hard rock, classic rock, blues κυριως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

νομιζω αυτους φοραει και ο slash

για αυτα που θες να παιζεις επισεις αξιολογο ζευγαρι ειναι απο duncan και οι jeff beck/bridge και '59/neck

νομιζω ειναι πιο flexi γενηκα

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://cgi.ebay.com/Seymour-Duncan-APH-1n-Alnico-II-Pro-SH-11-Set-Zebra_W0QQitemZ110286576369QQcmdZViewItemQQptZGuitar_Accessories?hash=item110286576369&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1199|66%3A2|65%3A12|39%3A1|240%3A1318

 

η τιμη ειναι για το set των 2

 

ε δες ποσο ειναι και τα εξοδα αποστολης και κανονησε

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εχω τους Alnico σε μια Gibson SG και δεν μπορω να πω οτι μου αρεσουν..πριν τουσ βαλεις δοκιμασε τους μην φας καμια ξενερα..και μην ξεχνας ο Slash εχει Gibson και εσυ Epiphone..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εχω τους Alnico σε μια Gibson SG και δεν μπορω να πω οτι μου αρεσουν..πριν τουσ βαλεις δοκιμασε τους μην φας καμια ξενερα..και μην ξεχνας ο Slash εχει Gibson και εσυ Epiphone..

Καλό θα ήταν να έλεγες και γιατί δεν σου πολυαρέσουν...

Θα βοηθούσες περισσότερο τον φίλο μας έτσι...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ζητω συγνωμη...Πολυ μικρο Output και δεν βοηθανε τοσο πολυ για Solo..Αυτη ειναι η αποψη μου παντα και με τα γουστα που εχω στα αυτια μου...για αυτο σου προτεινω να τουσ ακουσεις πριν τουσ βαλεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ζητω συγνωμη...Πολυ μικρο Output και δεν βοηθανε τοσο πολυ για Solo..Αυτη ειναι η αποψη μου παντα και με τα γουστα που εχω στα αυτια μου...για αυτο σου προτεινω να τουσ ακουσεις πριν τουσ βαλεις...

 

Το είχα ψιλιαστεί οτι αυτός θα ήταν μάλλον ο λόγος... ;)

 

Γι'αυτό και σου ζήτησα να γίνεις πιο συγκεκριμένος.

Πολλές φορές όταν δεν διευκρινίζουμε κάτι,όσοι διαβάζουν τα γραφόμενα μας ενδέχεται να σχηματίσουν λανθασμένες εντυπώσεις μην κατανοώντας ακριβώς γιατί δεν μας αρέσει κάτι.

(...γιατί δεν έχουμε και όλοι τις ίδιες προτιμήσεις... ;))

 

Για πολλούς παίχτες π.χ. οι low output μαγνήτες θεωρούνται must!

(...και όχι μόνο γι'αυτούς που παίζουν καθαρά.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου