Προς το περιεχόμενο

Καλώδιο Γείωσης σε Les Paul Historic


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Πως τσεκάρουμε/αλλάζουμε το καλώδιο της γείωσης σε μια Historic; H δικιά μου έχει την γείωση που πηγαίνει κάπου στη γέφυρα (αν και δεν ξέρω ακριβώς που), όχι το μεταλλικό κουτί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

η κιθάρα έχει μια τρύπα γύρω στα δυο χιλιοστά. από εκει δεν μπορώ να δώ που πηγαίνει και απορώ πως γίνεται να το αλλάξει κανείς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γείωση στις Les Paul είναι κολλημένη στο μεταλικό insert που βιδώνει η tuneomatic (όχι το stopbar, το κομμάτι με τα "σελάκια").

Για να βγει/αλλαχτεί θα πρέπει να βγει εντελώς αυτό το insert, πράγμα που απαιτεί ειδικό εργαλείο για να γίνει γρήγορα και αναίμακτα (για το φινίρισμα).

 

Γιατί όμως θες να το αλλάξεις; Κόπηκε το καλώδιο;

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δεν ξέρω αν έχει κοπεί ή ξεκολλήσει το καλώδιο, αλλά η κιθάρα αυτή τη στιγμή εμφανίζει πρόβλημα στη γείωση και ήθελα να το τσεκάρω. Δυστυχώς όμως απ' ότι κατάλαβα μάλλον θα πρέπει να απευθυνθώ σε τεχνικό. Ευχαριστώ για την πληροφορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου