Προς το περιεχόμενο

Αναβαθμιση από Μ-Αudio 24/96 με 350 Ευρώ;


GEOfx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτη την περιοδο κανω μια γενικη αναβαθμιση στο home studio μου.Αν και ειμαι ευχαριστημενος απο την καρτα ηχου μου(m-audio 24-96) σιγουρα πιστευω πως θα υπαρχουν καλυτερες.

 

Δινω μεχι 350 ευρω.Ρωτωντας ενα φιλο ηχοληπτη μου ειπε οτι με αυτα τα χρηματα δεν παιρνω κατι αξιολογο και καλυτερα να μεινω με αυτη που εχω!Ποια ειναι η αποψη σας?Συμφωνειται?

 

Πληροφοριακα να σας πω οτι ασχολουμε κυριως με software αποτε δεν με ενδιαφερουν τα πολλα Ι/Ο.

Ευχαριστω!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν όντως δεν σε ενδιαφέρουν τα πολλά i/o και είσαι ικανοποιημένος με την κάρτα που έχεις δεν βρίσκω λογικό

να την αλλάξεις. Κράτα λοιπόν τα λεφτά σου και ρίχτα σε κάτι που πραγματικά θα σου χρειάζεται για να κάνεις

την δουλειά σου ή το κέφι σου καλύτερα.  ;)

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το επόμενο σκαλί από τα €80 αποκλείεται να είναι τα '1000' ... σίγουρα με 350 μπορείς να πάρεις κάτι καλύτερο ..

Τώρα το τι καλύτερα να πουν οι ψαγμένοι με την αγορά καθώς και εγώ έκανα τοπικ πρόσφατα.

Συζητήθηκε η Audio kontrol 1 της ΝΙ στα 250 και saffire pro απο 330 (με την οποία είχα καλές εντυπώσεις στο θέμα ήχου αλλά κακές με driver {ίσως να έφταιγε το mac}).

Είσαι σε mac η win?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το επόμενο σκαλί από τα €80 αποκλείεται να είναι τα '1000' ... σίγουρα με 350 μπορείς να πάρεις κάτι καλύτερο ..

Αυτο ακριβως σκεφτηκα κι εγω φιλε AIF.Τωρα το 350 ειναι ενδεικτικο.Αν πραγματικα αξιζει μπορω να δωσω και κατι παραπανω.

Σε windows δουλευω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ti αλλο εξοπλισμο διαθετεις γενικα?

 

Οχι τρελα πραγματα.Οπως ειπα και πριν δουλευω κυριως με software ακομα και το virus ti το χρησιμοποιω σαν vst.Με απλα λογια θελω μια καρτα ηχου με zero latency και καλυτερη ποιοτητα στον ηχο απο αυτη που εχω τωρα.Σε αυτη την κατηγορια  χρηματων υπαρχει κατι αξιολογο?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω μια μικρή σούμα αν μου επιτρέπεται για να καθαρίσει το τοπίο

Ο φίλος GEOfx δίνει έως €350 (και λίγο παραπάνω αν πραγματικά αξίζει)

Σύμφωνα με το noiz και κάποια άλλα forum μουσικής τεχνολογίας .. αξιόλογες προτάσεις κοντά σε αυτή τη τιμή έχουμε...

 

 

TC ELECTRONIC KONNEKT 24D €395

TC ELECTRONIC KONNEKT 8 €295

PRESONUS FIREPOD €389

M-AUDIO FIREWIRE 1814 €389

M-AUDIO PROFIRE 610 €339

M-AUDIO FIREWIRE 410 €291

NATIVE INSTRUMENTS AUDIO KONTROL 1 €255

FOCUSRITE SAFFIRE PRO 10 €329

 

Με σχετικά μικρή υπέρβαση (€100)

FOCUSRITE SAFFIRE PRO 40 €464

MOTU 828 MK II USB 2.0 €455

 

 

Ξεχνάω κάτι?

Αν όχι υπάρχει μια ξεκάθαρη απάντηση για το ποια απο τις παραπάνω:

 

Έχει τα καλύτερα AD/DA ?

Έχει τους καλύτερους  Προενισχυτές ?

Έχει τους καλύτερους drivers ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ap'oles αυτες αποκλειονται καποιες για τους παρακατω λογους

 

-η maudio 1814 k 410 λογω του οτι η profire 610 einai polυ πιο ...καλοηχη k ευελικτη..

 

-τις tc  γιατι εχουν πολλα προβληματα χωρις κανεναν....φοβερο ηχο.Για τον ιδιο λογο θα απεκλεια και την usb motu.

 

..αρα θα κατεληγα σε saffire  pro ,audio control 1 h profire 610.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου