Προς το περιεχόμενο

Black Sabbath


electrictabs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Γεια χαρά σε όλους.Δυστυχώς λόγω δουλειάς δεν κατάφερα να πάω στην Συναυλία με κεφαλαία γράμματα.Όνειρο ζωής ήταν και έχω συνηθίσει να ζώ μόνο με τα όνειρα.Περί ηλιθίων κουτσομπολιών δεν θα ασχοληθώ καν,όμως πρέπει να ξέρετε (επειδή γνωρίζω εκ των έσω)ότι οι υπεύθυνοι του φεστιβάλ (παγκοσμίως γίνεται αυτό)απλά προσφέρουν τον ΒΑΣΙΚΟ ηχητικό και ηλεκτρικό εξοπλισμό,ενώ ο υπόλοιπος εξοπλισμός (ήχος,φως, τζίτζιλι-μίτζιλι) έρχεται μαζί με τα συγκροτήματα (εξού και οι νταλίκες).Επίσης οι καλλιτέχνες είναι υποχρεωμένοι να φέρουν δικό τους ηχολήπτη (αν θέλουν να έχουν τον δικό τους ήχο),αλλιώς το φεστιβάλ απλά τους παραχωρεί καποιον (που σίγουρα ο άνθρωπος όσο και να ξέρει,δεν είναι του συγκροτήματος).Αυτά γίνονται σαφή σε ΟΛΟΥΣ όσους πάνε να παίξουν στο φεστιβάλ,γι'αυτο δεν θα δείτε κάποιον καλλιτέχνη να διαμαρτύρεται (και αν το κάνει κακώς).Επαναλαμβάνω,αυτό γίνεται σε όλα τα μεγάλα φεστιβάλ του κόσμου και ξεκίνησε έτσι ώστε να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις.¶ρα ο χάλια ήχος που προηγήθηκε των BS έχει να κάνει αποκλειστικά με τον ηχολήπτη.Ίσως να πείραζε και ο αέρας,ή ο λίγος κόσμος δεν ξέρω.Αυτά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός ο kokoman.Ασε που λιγοι θα νοιαστήκαν για το θέμα του ήχου.Οταν θα βγήκαν οι ¶ρχοντες θα το ξεχάσαν κιόλας :D

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά για κόπια συναυλίας υπολογίζεται και σε μένα σας παρακαλώ.

Υπάρχει μια μικρή περίπτωση να βρω (μόνο τους Sabbath) εγώ πρώτος από κάπου. Αν τυχόν το βρω θα ενημερώσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όμως πρέπει να ξέρετε (επειδή γνωρίζω εκ των έσω)ότι οι υπεύθυνοι του φεστιβάλ (παγκοσμίως γίνεται αυτό)απλά προσφέρουν τον ΒΑΣΙΚΟ ηχητικό και ηλεκτρικό εξοπλισμό' date='ενώ ο υπόλοιπος εξοπλισμός (ήχος,φως, τζίτζιλι-μίτζιλι) έρχεται μαζί με τα συγκροτήματα (εξού και οι νταλίκες).Επίσης οι καλλιτέχνες είναι υποχρεωμένοι να φέρουν δικό τους ηχολήπτη (αν θέλουν να έχουν τον δικό τους ήχο),αλλιώς το φεστιβάλ απλά τους παραχωρεί καποιον (που σίγουρα ο άνθρωπος όσο και να ξέρει,δεν είναι του συγκροτήματος).Αυτά γίνονται σαφή σε ΟΛΟΥΣ όσους πάνε να παίξουν στο φεστιβάλ,γι'αυτο δεν θα δείτε κάποιον καλλιτέχνη να διαμαρτύρεται (και αν το κάνει κακώς).Επαναλαμβάνω,αυτό γίνεται σε όλα τα μεγάλα φεστιβάλ του κόσμου και ξεκίνησε έτσι ώστε να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις.¶ρα ο χάλια ήχος που προηγήθηκε των BS έχει να κάνει αποκλειστικά με τον ηχολήπτη.Ίσως να πείραζε και ο αέρας,ή ο λίγος κόσμος δεν ξέρω.Αυτά![/quote']

 

Αυτό είναι γνωστό.Αλλά μου φαίνεται λίγο απίθανο να φέρανε κακούς ηχολήπτες-εξοπλισμό ο Zakk και οι VR ταυτόχρονα.....

Occam's razor makes the cutting clean.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν είμουν εκεί,δεν μπορώ να κρίνω τον ήχο των μεν ή των δέ.Απλά ξέρω πως λειτουργούν κανονικά τα φεστιβάλ.Τώρα η διαφορά του ήχου σε live είναι αποτέλεσμα πολλών παραγόντων.Ίσως απλά ο ηχολήπτης των Sabbath να ήταν απλά πολύ καλύτερος!Δεν ξέρω,πάντα υπάρχει η περίπτωση να έγινε κάποιο λάθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες αργότερα...
  • 2 μήνες αργότερα...

Προσωπικα συμφωνω απόλυτα με τον electrictabs. Ο Iommi είχε τον καλυτερο ηχο κιθαρας που εχω ακουσει ποτε σε συναυλία. Οποιος δεν πήγε έχασε. Δεν ξέρω αν πρόκειτε να ξανακούσω ποτέ τέτοιον ποιοτικό ήχο. Η συναυλία και μόνο για ιστορικούς λόγους ήτανε must, απλά εγώ προσωπικά είμαι λάτρης της Dio/Gillan/Martin περιόδου. Ομως οντως, οι ανθρωποι σκίσανε.

A href="http://www.ragenheart.com">www.ragenheart.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου