Προς το περιεχόμενο

Ακούστε κάτι δικό μου


Georgebob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ηχογράφησα γιατί μου άρεσε σαν μελωδία.

Έχει κιθάρα χωρίς παραμόρφωση κ κιθάρα με παραμόρφωση.

 

Να προειδοποιήσω. Πολλές φορές στο σολάκι μου ξεφεύγουν κανα δυο ακυρα αλλά επειδή ήταν τζαμάρισμα το κράτησα.

Επίσης σχετικά με τον ακουστικό ήχο στην αρχή είναι η ίδια στροφή επαναλαμβανόμενη (με τη βοήθεια του nero).Γι αυτό υπάρχουν κενά μεταξύ των συγχορδιών.

 

Πως σας φαίνεται?

 

;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ'αρχην συγχαρητηρια για το θαρρος σου.

Υποθετω οτι εισαι νεος στο "αθλημα" παρ'ολα αυτα δεν φοβηθηκες να "εκτεθεις" στην "δημοσια κριτικη" και αυτο ειναι ενα προσον για τον μελλοντικο μουσικο.

Ξερω αρκετους καλους μουσικους που τους λειπει αυτο το θαρρος, με αποτελεσμα να μενει η δουλεια τους "κρυφη".

Αναλογα το χρονο που ασχολεισαι συνολικα με την κιθαρα, φαινεται ομως οτι εχεις τα απαραιτητο ταλεντο για να προοδευσεις. 

 

Και τωρα τα "ασχημα" που αν καταλαβεις για ποιο λογο αναφερονται,  πιστευω θα σε βοηθησουν στο μελλον.

Θελεις αρκετη δουλεια-μελετη και τεχνικα (χερια που κανουν αυτο που θελει το μυαλο και η ψυχη) και θεωρητικα (γνωσεις που χρειαζονται για να "βοηθανε" το μυαλο να λυνει μουσικα "προβληματα" και να δινει ιδεες).

Τα "ακουσματα" ειναι κατι υποκειμενικο και οχι υποχρεωτικο (για μενα).

Χωρις αυτα ισως ανακαλυπτες νεα ειδη μουσικης   :)

 

Καλη συνεχεια.

ΣΔ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενα ΜΠΡΑΒΟ και απο μενα.

θαρρω πως εχεις τα φοντα για να κανεις κατι καλο. απλα θα συμφωνησω με τον προλαλησαντα , στα περι τεχνικης και θεωριας. ειναι ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ.οπως επισης και η ΑΚΟΥΣΤΙΚΗ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ.

 

για μενα , ενα απο το πιο σημαντικα πραγματα σε εναν μουσικο ειναι , να μπορει να καταλαβαινει τι ειναι ακριβως αυτο που ακουει προτου το παιξει στο οργανο , ειτε ειναι π.χ. ενα σολο που θελει να το μαθει , ειτε μια αυτοσχεδια μελωδια με ακκορντα , δικης του εμπνευσης.

αληθεια εχεις κανει καθολου θεωρητικα?

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιότατο, ωραιότατο!

 

Μ' αρέσει που δεν δίνεις την εντύπωση ότι "γράφεις" απλά δυο κιθάρες ως κιθαρίστας, αλλά προσπαθείς να γράψεις μουσική και η κιθάρα είναι το μέσο για να το κάνεις (η λέξη "όργανο" τα λέει όλα, φυσικά).

 

Κeep on!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα κάνει σολφέζ όταν έκανα κλασική κιθάρα (στο γυμνάσιο) μετα τα παράτησα κ 3η λυκείου πηρα την ηλεκτρική κ ασχολούμαι μόνος μου.

Να πω κάτι. Από τεχνική υστερώ πάρα πολύ. Αλλά αυτό το έβγαλα γιατί μου άρεσε σαν μελωδία.

Για να μου πείτε τις γνώμες σας για την μελωδία. κ δεν θα το έβγαζα αν δεν ήθελα να ακούσω όλες τις γνώμες κ ευχαριστώ πολύ όλους σας.

 

Κάτι τελευταίο. Έχω γράψει άλλο ένα τραγουδάκι (το οποίο το θεωρώ αρκετά πιο ολοκληρομένο κ πιο μελωδικο.)

Έχω βάλει 2 ακουστικές , φωνη(εγώ ;D ;D ;D) κ ηλεκτρική με ένα πολύ ταιριαστό σολάκι.

Θα το ξανακάνω μια ηχογράφηση χωρίς λάθη αυτή τη φορά και θα το ανεβάσω.

Κ πάλι ευχαριστώ για τα σχόλια σας

;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω γράψει άλλο ένα τραγουδάκι (το οποίο το θεωρώ αρκετά πιο ολοκληρομένο κ πιο μελωδικο.)

Έχω βάλει 2 ακουστικές , φωνη(εγώ ;D ;D ;D) κ ηλεκτρική με ένα πολύ ταιριαστό σολάκι.

Θα το ξανακάνω μια ηχογράφηση χωρίς λάθη αυτή τη φορά και θα το ανεβάσω.

Το περιμενουμε!!  :D :D

"ΛΕΤ ΔΕΑΡ ΜΠΙ ΡΟΚ"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου