Προς το περιεχόμενο

Parker P 40 με ψυχραιμία


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά σήμερα παρέλαβα από το ταχυδρομείο της περιοχής μου την καινούρια μου κιθάρα. Υπήρξε βέβαια μια μικρή καθυστέρηση 2 μηνων αλλά τι να κάνεις.

Το κακό είναι ότι μου ήρθε (εδώ κολλάει η ψυχραιμία) σε 2 κομμάτια. Ναι... είναι σπασμένη πάνω από το nut στο σημείο που ξεκινάει το κλειδί της Μι. :twisted: :twisted: :twisted:

Δεν θα βρίσω και θα μπω κατευθείαν στο θέμα.

Τι να κάνω; :(

Υπάρχει περίπτωση να διορθωθεί;

Νομίζω ότι είναι πολύ σοβαρή ζημιά. Μόνο που δεν κρέμεται το headstock απο τις χορδές. :( :(

Και να την βλέπατε...είναι κούκλα!!! :( :( :(

Να πάρω άλλο μπράτσο; Στο ebay δεν πουλάνε. :( :(

Έγραψα και στη Parker.

Ένας ξαδερφός μου είχε Hamer σπασμένη ακριβώς στο nut και το είχε επιδιορθώσει, στην Αμερική βέβαια.

:( :( :(

Αχχχχχ!!!!

Αν μπορέσω θα βάλω φωτογραφίες! :( :(

Βοήθεια :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Make a married woman laugh and youre halfway there

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο που την αγόρασες?αν την πήρες απο μαγαζί του εξωτερικου ΚΑΛΥΠΤΕΤΑΙ απο την ασφάλεια .Στείλε τους την πίσω (αφου επικοινωνήσεις βεβαια μαζι τους) για να σου στείλουν μια καινουργια.

Η επιδιόρθωση ενος bolt on μπράτσου (& ειδικα της Parker) ειναι ΠΟΛΥ δυσκολη & ΠΑΝΑΚΡΙΒΗ..

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κιθάρα δεν βγαίνει πλέον και η υπόθεση με την ασφάλεια είναι λίγο μπερδεμένη.

Όταν είδα ότι η κιθάρα αργούσε νε έρθει υπέθεσα πως θα έχει&χαθεί κάπου κ έτσι έγραψα στο paypal το οποίο μου επέστρεψε τα χρήματα της αγορας + αποστολής.

Μήπως βρω κάποιο μπράτσο να το αντικαταστήσω;

Ή να πάει στον κάδο των αχρήστων;Δεν θα το αντέξω.Ηδη η μέρα μου είναι χάλια.em.icon.dead.png

Make a married woman laugh and youre halfway there

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καπως μπερδεμενα μας τα λες..

 

δηλ. αν καταλαβα καλα πήρες μια κιθαρα ΔΩΡΕΑΝ?Ο πωλητης δεν αντεδρασε?

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι έκανε ο πωλητής με το paypal. Εμένα μου έστειλε 2 tracking numbers που δεν είχαν ανταπόκτιση ούτε στη usps ούτε στα Ε.Λ.Τ.Α.em.icon.dead.pngem.icon.dead.png

Make a married woman laugh and youre halfway there

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως όμως ειναι ηθικα σωστο να τον ειδοποιήσεις ότι την παρέλαβες τελικά?(οπως & το paypal?)

 

anyway η μόνη λύση οσον αφορα την επισκευή είναι να γραψεις στην Parker μηπως & σου πουλησουν κανενα μπράτσο...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να θέλω να στεναχωρήσω κι άλλο τον Bullfrog,δυστυχώς δεν πουλάνε.H μόνη λύση είναι να σταλεί πίσω στην Parker για επισκευή (και ούτε θέλω να ξέρω πόσο θα κοστίσει αυτό...)

 

Και χωρίς παρεξήγηση,το έχω πεί εκατό φορές ρε παιδιά,να είστε πολύ προσεκτικοί όταν αγοράζετε κιθάρες από το ebay,η μην αγοράζετε καθόλου.Τουλάχιστον ελέγξτε αν έχει σκληρή θήκη πριν την πάρετε.

Bullfrog περαστικά,τι να πω...

Occam's razor makes the cutting clean.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου