Προς το περιεχόμενο

la valse d'un minute (de bleu)


blue

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

Πως ειναι δυνατόν να παίζεις "παλιομοδίτικα" θέματα και να μου ακούγονται φρέσκα... εσύ ξερεις μελανιασμένε τύπε.

Οχι δεν μου θυμίζει κάτι που έχω ακούσει, αν αυτό εννοείς. Εντύπωση μου κανει που παίζεις προσεκτικά τη μελωδία, και δεν σου ξεφεύγει καποιο τσιτάτο που έχει συνηθήσει το χέρι σου. Και σε κιθάρα κιόλας; Μπράβο λόγιε νεαρέ.  :D

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ευχαριστω πολύ κύριοι spimav_z και yameth. :)

Περιμενω ακομα να δω μηπως ειναι κατι γνωστο γιατι εκει το βρηκα και ειναι απλο,δεν μπορει ;D

Σπυρο η ενορχηστρωση που λες ειναι η επομενη που θα προσπαθησω (τωρα κοντραμπασο δεν ξερω πως θα γινει αλλα λεμε τωρα) και μαλλον σκοπευω να μην το κουρασω με επιμήκυνση (αρκετά εχω χαλάσει για την αλλη) , αλλα με διαφορετικες εκτελεσεις (οπως γινεται σε πολλα soundtracks),εκτος αν παραμεινει ετσι με μια προσθηκη εισαγωγης και προσεκτικοτερη εναρμονιση (με ακουστικη κιθαρα αυτη τη φορα) με πιο ωραια ακκορντα,αντικαταστασεις,παυσεις κλπ.

 

Σας ευχαριστω και παλι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

νεα βερσιόν που παιχτηκε σωστοτερα με ακουστική και σκαφος και ακουγεται παλιοτερη απο την παλια.

Η μιξη εγινε απο το Μίλτο (Wrtsxx) που τον ευχαριστω δημοσια και κατοπιν καταστραφηκε απο μενα με τη βοηθεια του izotope vinyl.

Eλπιζω να σας αρεσει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πρωτο μαρεσε περισσοτερο θα λεγα.Το παιχτιρι ηταν πιο αληθινο.Στο δευτερο εκτος του κατακρεουργήματος απο το vinyl ειναι σαν να παιζει αλλος ανθρωπος.Δεν βγαζει την θλίψη που εχει το πρώτο.Πρεπει να προσθεσες κ κατι αλλα ακορντομελώντια κ δεν μου καθισαν γμτ.

Βαλε καρατζάνγκου κεθάρα ρε βαλσοστρατιώτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πετρο μου αρεσε η ιδεα και το παιξιμο φυσικα!

Μου θυμισε τον ερωτα μου με την AUDREY TAUTOU οχι καμια ταινια αλλα την ιδια. :P 

 

www.myspace.com/costaexarhos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω Κώστα :)

Οταν το εγραφα σκεφτόμουν λιγο το Ωντρεάκι γιατι μου εκανε κατι κόνξες και ειμαστε λιγο ψυχραμενοι,αλλα ειναι στανταρ οτι θα τα ξαναβρουμε γιατι τετοιον ερωτα δεν τον πετας στα σκουπιδια.Λυπαμαι για τον ανεκλπληρωτο σου ποθο.true story.

 

trigga οχι.Ο ιδιος ανθρωπος παιζει και το παιζει πιο σωστα.Σεβαστοτατη η γνωμη σου αλλα διαφωνω 100%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ όμορφο,γλυκό και ταξιδιάρικο θεματάκι

ούτε εμένα μου θυμίζει κάτι και σαφώς αξίζει να ασχοληθείς μαζί του

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ όμορφο,γλυκό και ταξιδιάρικο θεματάκι

ούτε εμένα μου θυμίζει κάτι και σαφώς αξίζει να ασχοληθείς μαζί του

 

 

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου