Προς το περιεχόμενο

Toothles Rockstar


FNM

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδιά.Παίρνω το θάρος να ανεβάσω κάποια κομμάτια από το συγκρότημα μου.

 

Τα κομμάτια είναι instrumental με ψιλοσκληρό ήχο.Ελπίζω να σας αρέσουν.

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο για την προσπάθεια σου και το θάρρος :)

 

Ηχητικά είσαι μια χαρά.

 

Παιχτικά επίσης οκ.Περνάς μερικά ενδιαφέροντα riff...

 

Μουσικά βγάζεις μια ψυχεδελική (αγωνιώδη...) ατμόσφαιρα, πράγμα που εμένα μου αρέσει.

 

Όμως φίλε συνάδελφε, η προσωπική και ταπεινή μου άποψη είναι ότι και τα τρία τραγούδια-βίντεο-θέματα έχουν ομοιότητες... μοιάζουν...όχι με την καλή έννοια και φαίνονται κάπως ας το πω κομψά βαρετά..επαναλαμβάνονται συνεχώς οι ίδιες νότες(αρμονία?? ;D)

 

Νομίζω πως σ'αυτό το μέρος πρέπει να κάνεις διορθώσεις...και να τα κάνεις πιο ενδιαφέροντα.

 

Ο ψιλοσκληρός ήχος ταιριάζει απόλυτα και είναι σούπερ και να μην έχεις άγχος ;D.

 

Είσαι βιντεοgamer??? coin up?? ;) ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ'ευχαριστώ sotirouba για τα σχόλια!

 

Οσον αφορά για το επαναλαμβανόμενο της μουσικής έχεις ένα δίκιο.Προσπαθούμε να τα κάνουμε τα πράγματα πιο ενδιαφέροντα αλλά απ'ότι φαίνεται έχουμε δρόμο ακόμα  ;D

 

Βίντεογκέιμερ υπήρξα τις ένδοξες ημέρες των coin op οπότε και τάιζα τα αδηφάγα αυτά τέρατα με το χαρτζηλίκι μου!Εκτοτε αποφεύγω το βίντεογκέιμινγκ γιατί είμαι ικανός να κολάω με τις ώρες με τα μηχανήματα αυτά του διαβόλου!

 

Εντάξει δεν τα αποφεύγω και τελείως...  ;D  ;D  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη μασάτε καθόλου ;) έχετε καλές βάσεις από ότι ακούω και πραγματικά χρειάζεται δουλειά για να υπάρχει ικανοποιητικό αποτέλεσμα  νομίζω ότι άμα ψαχτείτε περισσότερο με το κομμάτι-σύνθεση-διορθώσεις θα τα καταφέρετε.

 

Εγώ για παράδειγμα παιδεύομαι 2 μήνες με ένα σόλο(σιγά μη σκίσω κανένα καλτσόν) ενώ το τραγούδι μου βγήκε με την μία(βασική μελωδία,συγχωρδίες,ρυθμός κουπλέ,ρεφραίν κλπ)το σόλο μου χει σπάσει τα αρχ..νεύρα ;D αυτά είναι...

 

Το gaming μην το σταματάς, κατεβαίνουν ιδέες,κανένα κλέψιμο.. ;D

 

Έχετε μουσικό προσανατολισμό οπότε οκ dudes ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με τον sotirouba.

Έχετε ωραίο σκληρό ήχο και ωραία ατμόσφαιρα αλλά θέλει λίγο παραπάνω δουλειά.

Το βασικό που πρέπει να κάνετε κατά τη γνώμη μου είναι να βρείτε τραγουδιστή και να ενσωματώσετε στίχους και μελωδίες φωνητικών στα κομμάτια. Αμέσως θα αποκτήσουν πολύ περισσότερο νόημα και ενδιαφέρον.

 

Keep it up guys!

;)

 

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραία κομμάτια!

 

Τα παιξίματα ήταν ωραία, όπως και η ατμόσφαιρα αγωνίας που μου δημιούργησαν.

Δώστε λίγο βάση σ' αυτά που είπε ο sotiroubas παραπάνω και το αποτέλεσμα θα είναι ακόμα καλύτερο.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eυχαριστώ Loki!

 

Η αλήθεια είναι οτι το γυρίσαμε στο instrumental αφού πρώτα είχαμε διάφορες 'περιπέτειες' με αυτά τα λαμπρά αλλά ταυτόχρονα και περίεργα πλάσματα που λέγονται τραγουδιστές. Οπότε αυτό το γκρούπ (δυο είμαστε όλοι κι όλοι) είναι και το καταφύγιο μας μακρυά τους  ;D  και η ευκαιρία να γράψουμε μουσική που μας αρέσει.

 

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο που αφιερώσατε πάντως παιδιά τόσο να ακούσετε τα κομμάτια όσο και να απαντήσετε εδώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου