Προς το περιεχόμενο

Καποια καρτα ηχου τι προτεινετε?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

χρηση για ηλεκτρονικη μουσικη.................

αρα θελουμε τα εξης

καλους ASIO 2 DRIVERS TESTED

ΧΑΜΗΛΟ latency

και ισως 1 στερεο line in & mic in phandom power.

τωρα αν εχει και μερικα παραπανω πραγματακια δεν μας πειραζει.

επειδη η motherboard & cpu θα ειναι πολυ καινουρια ακουσα πως υπαρχουν προβληματα με την θυρα pci express της καρτασ γραφικων οτι μπορει να εξαφανιζει τον ηχο.αυτο εχει σχεση με τα irqs ? θα κανω νορμαλ εγκατασταση xp...

απο 250-350 ευρω αντε 400 το πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

αν έχεις αγοράσει μητρική nforce4 και καμία κάρτα απαιτήσεων όπως RME τότε θα έχεις πρόβλημα.. Σύμφωνα με ανακοίνωση στο Site της εταιρίας.. Εγω σε nforce4 έχω δοκιμάσει την OZONE USB της M-audio και δεν είχα πρόβλημα ούτε στο latency αλλά ούτε και στο CPU.

 

H Μ-audio δείχνει να ακολουθεί της εξελίξεις στο Hardware.... αλλά αυτό μένει να δοκιμαστεί...

 

Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα αντιμετωπίζω και εγω.. έχω αγοράσει το PC αλλά τώρα πρίν ααγοράσω κάρτα τα βρήκα σκούρα....και το ψάχνω

 

μάλλον εγω θα κινηθώ σε Μ-Audio και ότι γίνει....

 

πάντως αν μπορείς να βρείς Nforce3 μητρική τότε δεν πιστεύω να έχεις πρόβλημα

 

Απέφυγε SLI και σχετικά τέτοιοα καλούδια γραφικών... και μην μπερδεύεις την PCI-Express με την PCI-X είναι δυο διαφορετικά πράγματα....

ΜΤΠ = Μην Το παρεξηγείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω δοκιμασει μια καρτα και δεν ειχα καποιο προβλημα στο ευρος τιμης που ενδιαφερεσαι.λεγεται ESI-waveterminal 192x,ειναι καρτα και βγαζει σε κουτι τις εξοδους εξωτερικα.εχει 8 εξοδους σε καρφια,και 4 εισοδους αναλογικες

επισης 2 εισοδους για μικροφωνα προενισχυμενα.υποστηριζει επισης μιξη

απο 1 και 3 καναλι στην 7 εξοδο π.χ οπως ακριβως κανουν οι κονσολες,αλλα

ειναι δυσκολο καθως γινεται με jumpers,αν και ποτε δεν μου χρειαστηκε.

εχει εξοδο επισης για 2 ακουστικα(1 προενισχυμενο,και 1 οχι).το καλωδιο που βγαινει εξωτερικα απο την καρτα και συνδει το κουτι με τις εξοδους εχει μηκος

40 εκατοστα περιπου ισα-ισα για να βγει εξω απο το κουτι.ολες οι εξοδοι ειναι

μεγαλα καρφια.εχω παιξει με κιθαριστα και μπασιστα μαζι και ο ηχος χωρις να ειναι τελειος ειναι σε παααααααρα πολυ καλα επιπεδα.το κοστος ειναι 290 ευρω περιπου.με περιπου 30 ευρω παιρνεις και 1 adaptor με τις εξωτερικες midi εισοδους...ελπιζω να βοηθησα...

υ.γ η καρτα ηχου υπαρχει στον νακα...www.nakas.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 χρόνια αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου