Προς το περιεχόμενο

Αναμνήσεις από το ελληνικό ροκ


studio54GR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλα η κοιλια. Με αυτες τις ΔΑΧΤΥΛΟΥΜΠΕΣ μπορεις να μου πεις πως το επαιζε ο ατιμος. Παντως αργοτερα στην πορεια που γνωριστηκαμε κιολας, μιας και ειχαν ερθει με ενα σχημα στο Bobby's που παιζαμε εμεις ηταν ΠΟΛΥ καλο ατομο

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 73
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ειχε παει κανεις στην aquarius στο μπραχαμι που πηγαιναν -πιο νεοι τοτε- οι κατσιμιχαιοι , ναμα κλπκλπ για jamming?

 

μου τα λεγε ο κουμπαρος μου το 80 με 87 περιπου.

αξιοζηλευτες μουσικες εποχες...

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα η κοιλια. Με αυτες τις ΔΑΧΤΥΛΟΥΜΠΕΣ μπορεις να μου πεις πως το επαιζε ο ατιμος. Παντως αργοτερα στην πορεια που γνωριστηκαμε κιολας, μιας και ειχαν ερθει με ενα σχημα στο Bobby's που παιζαμε εμεις ηταν ΠΟΛΥ καλο ατομο

 

 

Το όνομα του (έτσι για την ιστορία) είναι Τάκης Μακρής.Τον συνάντησα πρόσφατα,στο πάρτυ του Ηρακλή (Σοφίτα) στο Κύτταρο,για τα 30 του  χρόνια στη δισκογραφία  και είναι μιά χαρά  :) :) :) Επαιξε και τα δικά του...κάτι south φυσικά...ο "μεγαλύτερος" κιθαρίστας στην Ελλάδα όπως λέει και ο ίδιος  :) :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε γαμώτο, δεν συμμετείχα σ' αυτό το θρεντ για να το παίξω και εγώ τζόβενο. Αλλά με συγκινήσατε...

Απ' όλα τα παραπάνω, μόνο το "Crazy Love στου Ζωγράφου" δεν πρόλαβα. Ε, εκεί πια ήμουν πολύ μικρός!

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το όνομα του (έτσι για την ιστορία) είναι Τάκης Μακρής.Τον συνάντησα πρόσφατα,στο πάρτυ του Ηρακλή (Σοφίτα) στο Κύτταρο,για τα 30 του  χρόνια στη δισκογραφία  και είναι μιά χαρά  :) :) :) Επαιξε και τα δικά του...κάτι south φυσικά...ο "μεγαλύτερος" κιθαρίστας στην Ελλάδα όπως λέει και ο ίδιος  :) :) :)

Ναι φιλε μου εννοειται ο Τακης ο Μακρης, χαιρομαι ΠΟΛΥ που ειναι μια χαρα και ακομα active. Αν ελεγα Τακης Μακρης ομως μαλλον δεν θα θυμιζα τιποτε σε κανεναν. Και παλι ωραια πραγματα

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι...ενώ είμαι της εποχής, τα έχασα όλα αυτα. Το 79 έφυγα για σπουδές στο Παρίσι...(βέβαια δεν είδα όλους αυτούς αλλά είδα...Rorry Galagher, Steve Hacket, jethro tall, Rolling stones, eric clapton, king crimson, τον Carlos 3ις, Stanley με Georges Duke, Gkales band, Mike Oldfield...και πολλούς Γάλλους βέβαια...όλα μου τα λεφτά σε συναυλίες τα έφαγα)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ στο Παρίσι είδα Rolling Stones με support...... J.Gails Band....  το 1982 - 1983.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ στο Παρίσι είδα Rolling Stones με support...... J.Gails Band....  το 1982 - 1983.

...και Τelephone...ήμουν εκεί στο Hippodrome de Paris δεν ήταν? α ρε παλιόγερε!!!!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι φιλε μου εννοειται ο Τακης ο Μακρης, χαιρομαι ΠΟΛΥ που ειναι μια χαρα και ακομα active. Αν ελεγα Τακης Μακρης ομως μαλλον δεν θα θυμιζα τιποτε σε κανεναν. Και παλι ωραια πραγματα

 

φυσικά και εννοείται playloud  :)

Απ'οτι βλέπω,όλες οι "παλιοσειρές" στους ίδιους χώρους κινούμασταν πάνω κάτω...με τα ίδια λίγο-πολύ άτομα.

Αλλωστε στα 70'ς και early 80's,δεν ήταν και πολλές οι επιλογές που είχαμε.Η προηγούμενη δε γενιά,που έζησε τα 60'ς,είχε ακόμα λιγότερες επιλογές (στο χώρο του rock-jazz-blues πάντα).

Μόλις βρω λίγο χρόνο και την ανάλογη διάθεση,λέω να γράψω και τις δικές μου αναμνήσεις από το τότε ελληνικό ροκ.

(με τον κίνδυνο πάντα να καταντήσουμε "γραφικοί" ή κάτι σαν τους γέρους στο Muppet show  ::)  )

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις βρω λίγο χρόνο και την ανάλογη διάθεση,λέω να γράψω και τις δικές μου αναμνήσεις από το τότε ελληνικό ροκ.

Γράψτα ρε αδελφέ για να μαθαίνουν οι νέοι...που θεωρούν τον Slash καλό κιθαρίστα!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου