Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ηταν γυρω στις 1.10 εψες το βραδυ... το τηλεκοντρολ περνει την αγαπημενη του θεση στην χερουκλα μου καθως βουλιαζα στον καναπε..κ πεφτω στο μεγαλο καναλι...ωπα...τι παιζει...? ενας γερακος εριχνε κατι σολακια...κατσε να δυναμωσω λιγο ...money... τι ειπε ρε ? μπα δεν ακουσα καλα ...μα ποιοι ειναι ρε γαμωτη μου...?...η καμερα σερφαρει στο κοινο κ σταματαει σε ενα μπλουζακι pink floyd... λες? μπα ... μετα θυμαμαι κατι thread απο εδω που αναφεροντουσαν σε αυτο... i wish you where here... οχι ρε !!!! τηλεφωνα σε ολους τους χαμενους...ολοι κοιμοντουσαν...τσιγαρο...μπυρα κ το αυτι ζντουπ για να ακουω...

 

Αυτα ειναι ...εδω στην ουγκαντα της ευρωπης κατουραμε ακομα σε πηγαδια...

f you don't want it you won't  do it

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

& εγω το ειδα σχεδον ολο,το τραγικο ήταν οταν σταματαγε για διαφημήσεις & κανοντας ζάπινγκ ξαναγύρναγα στην θλιβερή πολιτιστικη (& μη...) πραγματικότητα της Ουγκάντας..ε, με συγχωρείτε Ελλάδας :cry:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε το παρατραβηξες λιγο κ συ...δεν προτιμουσες την ταινιαρα στο star...? αμα δεν υποστηριξουμε ρε το σπιτι μας ... θα θελουμε γιατρους χωρις συνορα μετα!

f you don't want it you won't  do it

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ρε παιδιά κάτι παράξενο διέκρινα στους Pink Floyd χθες και θα ήθελα να μου πείτε αν το αισθανθήκατε και εσείς...

1) πολλά φαλτσάκια από τον Waters

2) ο Gilmour μου φαινόταν αγχωμένος λες κι έπαιζε πρώτη φορά σε κόσμο, και του ξέφευγαν κάποιες νοτούλες στα bendings (κυρίως)

3) (θετικό αυτό) ο drummer λίγο πριν το τέλος του "Wish you where here" πέταξε κυριολεκτικά τα ακουστικά από τα αυτιά του και αμέσως μετά, στο "Comfortably Numb" έπαιζε πολύ συγκινημένος

 

Εν ολίγοις, μου φάνηκε (πράγμα αδιανόητο για τους Floyd) λες και βγήκαν να παίξουν απροβάριστοι...

Θα μου πεις χρειάζονται να κάνουν και πρόβες αυτοί ??? αλλά αυτό είναι άλλο θέμα :D:D:D

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμ...και νομιζα οτι δεν ακουγα καλα...

οντως...ποτε δεν ξερεις τι κ πως....οταν επαναλαμβανεις την ιστορια ισως παρατηρεις πραγματα που σου ειχαν φανει ασημαντα..

f you don't want it you won't  do it

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες πραγματικά ένιωθα πολύ κουρασμένος. Γύρισα σπίτι κατά τις 12+ με σκοπό να κάνω μπάνιο και να την πέσω νωρίς (Δυστυχώς κάθε πρωι πρέπει να ξυπνάω για την δουλειά). Πάνω εκεί στο zapping και λίγο πριν με πάρει ο ύπνος, ακούω τον Πετρίδη να λέει κατι για Roger Waters και Pink Floyd και λέω δεν μπορεί. Ανοίγω λίγο παραπάνω το μάτι και αυτό ήταν. ¶σχετα με τα φαλτσάκια και όλα αυτά που λέτε, εγώ εκστασιάστικα και με έπιασα να ξαναβρίζω την Ουγκάντα. Καπάκι μετά Bon Jovi (μεγάλο πάθος όταν ήμουν πιτσιρικάς), οπότε σηκώθηκα κανονικά από το κρεβάτι, πήγα σαλόνι, τσιγαράκι, τηλέφωνα τους κολλητούς και on-line σχολιασμός και το αποτέλεσμα ήταν να κοιμηθώ 4 παρά. Αλλά χαλάλι.

Ο παράδεισος του μπουζουκιού, του ξέκωλλου (με την κακή έννοια), του εύκολου, της αρπαχτής, του δήθεν κτλ κτλ, η τριτοκοσμική Ελλάδα δηλαδή, για άλλη μια φορά μας έκανε να νιώσουμε άσχημα. Ευχαριστούμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένοντας υπομονετικά να βγουν οι Floyd και κάνοντας παράλληλα zapping :roll: , στο γύρισμα του control στο mega ακούω....MONEYYY!!!! 8O :lol:

Αυτό ήταν!!! 8)

Πέρα απο τα φαλτσακια και τα σχετικά που πέρασαν στα ψιλά και μόνο η εικόνα του γνωστού line up με μάγεψε!!

Παρακολουθούσα - ακουγα - μελετούσα τα πάντα σε αυτους του μουσικούς που έχουν γράψει με έντονα γράμματα πολλές σελίδες στην ιστορία της μουσικής και πέρα από τα χρόνια τους και όλα τ'αλλα το λέει η ψυχή τους!!

ΑΠΛΑ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟΙ!! 8)

Μακάρι να ήμασταν και εμείς εκεί....ακόμα και πίσω στο τέλος της αρένας ! !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ρε παιδιά κάτι παράξενο διέκρινα στους Pink Floyd χθες και θα ήθελα να μου πείτε αν το αισθανθήκατε και εσείς...

1) πολλά φαλτσάκια από τον Waters

2) ο Gilmour μου φαινόταν αγχωμένος λες κι έπαιζε πρώτη φορά σε κόσμο' date=' και του ξέφευγαν κάποιες νοτούλες στα bendings (κυρίως)

3) (θετικό αυτό) ο drummer λίγο πριν το τέλος του "Wish you where here" πέταξε κυριολεκτικά τα ακουστικά από τα αυτιά του και αμέσως μετά, στο "Comfortably Numb" έπαιζε [b']πολύ[/b] συγκινημένος

 

Εν ολίγοις, μου φάνηκε (πράγμα αδιανόητο για τους Floyd) λες και βγήκαν να παίξουν απροβάριστοι...

Θα μου πεις χρειάζονται να κάνουν και πρόβες αυτοί ??? αλλά αυτό είναι άλλο θέμα :D:D:D

 

& παλι καλα που τους είδαμε να λες.24 ΧΡΟΝΙΑ ειχαν να παίξουν μαζι (& μονο & μονο που οι υπόλοιποι ανέχτηκαν τον Waters (τον οποίο ΜΙΣΟΥΝ θανάσιμα) για να συμμετάσχουν στο event αυτό ειναι ΘΑΥΜΑ)

 

Αποτι διάβασα εκαναν μονο 2 ημερες προβα για να βγουν ζωντανα!

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχω να κανω πολλα σχολια......παρα μονο οτι πανω στη σκηνη ηταν πιο πολλα και βαρια αρχ.... απ οτι σε ολοκληρο το Hyde park.......

 

ιδου και το λινκ για ολη τη performance των floyd αν δεν εχει πεσει μετα απο τοσο κατεβασμα..........

 

http://d37.yousendit.com/D/27P1V90O2ZRR52ZOOP2Y7J4V1T/_3_boc_webcast2_220_live-1.asf

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

& παλι καλα που τους είδαμε να λες.24 ΧΡΟΝΙΑ ειχαν να παίξουν μαζι (& μονο & μονο που οι υπόλοιποι ανέχτηκαν τον Waters (τον οποίο ΜΙΣΟΥΝ θανάσιμα) για να συμμετάσχουν στο event αυτό ειναι ΘΑΥΜΑ)

Αποτι διάβασα εκαναν μονο 2 ημερες προβα για να βγουν ζωντανα!

Αλήθεια γιατί τον μισούν τόσο? Για μάθε μας λίγη ιστορία...

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου