Προς το περιεχόμενο

Πεταλάκι για Metalcore


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.. ειμαι σε μια μπαντα που παιζουμε Metalcore του στυλ Asking alexandria, a day to remember, bring me the horizon κτλ και χρειαζομαι ενα πεταλακι που να μαι καλυπτει... εχω βρει το Boss ml-2 metal core και το Metal muff της electrohmx και θελω να μου πειτε ποιο ειναι καλυτερη επιλογη.. επισης αν εχετε να προτεινετε κατι αλλο το δεχομαι γιατι αν ηξερα δεν θα ανεβαζα το ποστ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το boss μου θυμησε κατι σε ξυριστιικη μηχανη.το απορριπτω

γενικα πες μας και υπολοιπο εξοπλισμο κιθαρα,ενισχυτη κτλ...

 

http://www.thomann.de/gr/blackstar_ht_distx.htm

 

ξεφευγει λιγο απο αυτα που ανεφερες αλλα αξιζει καθε ευρω του

 

για πιο low budget δεν ξερω μπασιστας ειμαι απλα αυτο ετυχε να το εχει ο κιθαριστας μας και παιζουμε περιπου metalcore :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν γινει τοσο φθηνοι πλεον οι γκαζατοι ενισχυτες που πλεον δεν πιστευω οτι αξιζει να επενδυσει κανεις σε πεταλακια για τετοια παραμορφωση. Τωρα γουστα ειναι αυτα...

Τρολολολολολολολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν γινει τοσο φθηνοι πλεον οι γκαζατοι ενισχυτες που πλεον δεν πιστευω οτι αξιζει να επενδυσει κανεις σε πεταλακια για τετοια παραμορφωση. Τωρα γουστα ειναι αυτα...

 

Θα συμφωνήσω, πράγματι οι high gain tube amps είναι πλέον στα ίδια χρήματα με μερικά πετάλια και παίρνεις σαφώς καλύτερο ηχητικό αποτέλεσμα απ το να βάλεις το πεταλάκι μπροστά από κανένα ενισχυτή που δε σου αρέσει και τόσο σε χροιά ή tone γενικά. Υπάρχουν αρκετοί που δεν επενδύουν σε ενισχυτή και βάζουν ακριβά πεταλάκια μπροστά από μάπα solid state combos του '90. Μετά αναρωτιόνται γιατί δεν έχει και μεγάλη διαφορά στο tone...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε για τον ήχο που ψάχνεις 2 από τις καλύτερες επιλογές είναι:

1. Emma Electronics PisdiYAUwot (και γαμώ τα ονόματα) ;D

http://www.emmaelectronic.com/products/PisdiYAUwot/PisdiYAUwot.html

 

2. T-REX Bloody Mary

http://t-rex-effects.com/products/bloody-mary-2.aspx

 

Η επιλογή δική σου, υπάρχουν κλιπ στο youtube που τα συγκρίνουν για να πάρεις μια γεύση. Φυσικά πρέπει να τα δοκιμάσεις και προσωπικά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια το αλλο πραγμα ρωταω... Αν ηθελα ενσχυτη για ενισχυτη θα ρωτουσα. Δεν το θελω για προσωπικη ευχαριστηση απλα οταν παιζω σε μαγαζια θελω να χω δικο μου ηχο χωρις να κουβαλαω ενισχυτες μαζι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου