Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://en.wikipedia.org/wiki/Roger_Waters

 

ΜΕΓΑΛΗ μουρη ο WATERS (ασε που τολμα να ...παιζει με..πενα μπάσο ο τρισάθλιος :lol: :lol: :lol: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και εγώ που νόμιζα ότι το ξέρατε όλοι για το live 8. Είχα στηθεί από τις 8 στην τηλεόραση μέχρι τις 5 που τελείωσε, όταν και ανακάλυψα ότι το καταραμένο video μου έχει χαλάσει και τελικά δεν έγραψε τίποτα. :cry: Δεν μετανοιώνω όμως για το ξενύχτι με αποζημίωσε και με το παραπάνω. Παιδιά προτείνω όποιος γνωρίζει τέτοιου είδους μουσικά δρώμενα που θα μεταδίδονται από την tv στο μέλλον, να βάζει καμμιά ειδοποίηση σε αυτόν εδώ τον τόπο από πριν, για να μην τα χάνουνε και οι υπόλοιποι. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://en.wikipedia.org/wiki/Roger_Waters

 

ΜΕΓΑΛΗ μουρη ο WATERS (ασε που τολμα να ...παιζει με..πενα μπάσο ο τρισάθλιος :lol: :lol: :lol: )

 

:o :o :o Μωρε ας ειχα γραψει κι εγω το 1/90 απο τα τραγουδια που εχει γραψει αυτος και ας επαιζα και με τις καλτσες μου μπασσο....... :D :D :D

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν καταλαβαίνω (ή μάλλον κάνω πως δεν καταλαβαίνω) γιατί ενώ στις άλλες ευρωπαϊκές χώρες προβλήθηκε τη μέρα που έγινε η κάθε συναυλία και ολοκληρές όλες εδώ στην Ελλάδα προβλήθηκαν αποσπάσματα μερικών συγκροτημάτων που σίγουρα κάποιος ειδικός έκρινε πως αυτά άξιζαν περισσότερο.

 

Εύγε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, λίγα λόγια διευκρινιστικά. Πρώτον, σε μία μαγνητοσκοπημένη εκπομπή δεν υπάρχει κανένας λόγος να κόψεις μουσική για να ράψεις διαφημίσεις: μπορείς να χώνεις εμβόλιμες διαφημίσεις όσες θέλεις, χωρίς να κοπεί τίποτε από το πρόγραμμα.

 

Δεύτερον, οι διαφημίσεις και η τηλεόραση είναι ταυτόσημες έννοιες, σε ολόκληρο το κόσμο. Όποιος δεν θέλει να βλέπει διαφημίσεις, δεν βλέπει τηλεόραση. Όποιος δεν θέλει να νοθευτεί το κοινωνικό του μήνυμα από τους διαφημιστές της τηλεόρασης βρίσκει άλλο τρόπο να προωθήσει το live 8.

 

Τρίτον, ο μόνος "ειδικός" (χωρίς εισαγωγικά) που αναμίχτηκε με την τηλεοπτική μετάδοση του live 8 στην Ελλάδα, είναι ο Γιάννης Πετρίδης, ο οποίος είναι πραγματικά ειδικός πολύ περισσότερο από όσο θα γίνουν οι έλληνες τηλεθεατές σε ολόκληρη τη ζωή τους.

 

Τέταρτον (κακά νέα για τους μικρούς μας φίλους) το τηλεοπτικό κοινό δεν δίνει μία δεκάρα τσακιστή για τα παρακάτω ζητήματα:

α) Τη φτώχεια στην Αφρική ή οπουδήποτε αλλού

β) Το ροκ ιδίωμα και την πιθανότητα να βοηθήσει στην οποιαδήποτε κοινωνική αλλαγή

γ) Τον Roger Waters

Συνεπώς, η τηλεθέαση του γεγονότος (ειδικά στις μεταμεσονύκτιες ώρες) σίγουρα θα ήταν πολύ-πολύ λίγη.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν καταλαβαίνω (ή μάλλον κάνω πως δεν καταλαβαίνω) γιατί ενώ στις άλλες ευρωπαϊκές χώρες προβλήθηκε τη μέρα που έγινε η κάθε συναυλία και ολοκληρές όλες εδώ στην Ελλάδα προβλήθηκαν αποσπάσματα μερικών συγκροτημάτων που σίγουρα κάποιος ειδικός έκρινε πως αυτά άξιζαν περισσότερο.

 

Εύγε!

 

Η απάντηση ειναι πολύ απλή.

Η λαϊκη μουσική των ευρωπαϊκων χωρών & των ΗΠΑ ειναι η ροκ/ποπ κτλ.... η ελληνική λαϊκη μουσική ειναι κάπως ...διαφορετικη :wink: :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου