Προς το περιεχόμενο

προβλημα με boss gt-8


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Αυτά με σπρέυ γίνονται χειρότερα. Ήθελε αλλαγή εξ'αρχής. Για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Ειδικά εάν είσαι επαγγελματίας.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

οχι δεν ειμαι :P

επισης να πω πως πλεον εχει φτιαξει το switch!!! οποτε μεχρι να ξανακολλησει δεν με απασχολει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες αργότερα...

παιδες επαναφερω το θεμα γιατι το εν λογω ταλαιπωρημενο κουμπακι στην gt-8 εχει φρεσκο προβλημα :-[

τις τελευταιες μερες σαν να αντιδρουσε-μετακινουνταν λιγο περιεργα με καθε πατημα, δηλαδη ορισμενα πατηματα επρεπε να γινουν καπως διαγωνια, οχι καθετα :P

το αποτελεσμα τελικα ηταν οτι μετα απο ορισμενα συνεχομενα πατηματα το κουμπακι μαλλον εφυγε απο τη θεση του και χωθηκε πιο περα απο την τρυπα που ηταν στερεωμενο..

 

οποτε τι κανω σ αυτην την περιπτωση? ανοιγω προσεκτικα το πανω μερος της πεταλιερας και προσπαθω να  βαλω το κουμπακι στη θεση του? το παω σε μαστορα( δεν νομιζω.. μ φαινεται απλο και θελω να αποφυγω και την διαδικασια..), κατι αλλο??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωμη μου ειναι να μην την ανοιξεις......Πολυ πιθανον με το ανοιγμα να κοπουν τιποτα καλωδιακια ή να πειραχτει τιποτε αλλο και μετα δεν θα ξερεις τι φταιει,ενω τουλαχιστον τωρα γνωριζεις που ειναι το προβλημα!Πανε την για service.......τωρα που μπορεις να κανεις service σε κατι τετοιο μηχανημα δεν γνωριζω.......αν εισαι θεσσαλονικη που πιθανον να το αναλαβει ο telegun!

NON SERVIAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεβιδωσα τις εξωτερικες βιδες, αλλα αυτεσ συγκρατουν το μεταλλικο "πατωμα" τις πεταλιερας, οποτε δεν εχς προσβαση αναμεσα στις πλακετες και το μεταλλικο καπακι, αναμεσα στα οποιοα ωρισκεται το switch.. οι πλακετες ειναι με τη σειρα τους βιδωμενες πανς στο καπακι, αλλα για κανενα λογο δεν θα επιχειρισω να τις ξεβιδωσω..

επισης δοκιμασα με 2 κατσαβιδακια να φερβ το κουμπι στα ισια του απεξω, αλλα μαλλον βρισκει στο switch και δεν γινεται... οποτε μαστορας...

 

αθηνα μενω, λετε να τον παω στην αντιπροσωπεια της boss/roland στη μεσογειων, ή θα μου πιασουν τον κ@λο για το τιποτα..  επισης το εχω περιπου 2,5 χρονια , οποτε εγγυσεις και τετοια δεν νομιζν να παιζουν για να το πας στο μαγαζι που το πηρα καπου στο κεντρο..

μηπως να το πηγαινα στο γνωστο μουσικο μαγαζι της γλυφαδας, οπου τους ξερω καπως?

η ξερει κανεις καποια συγκεκριμενη λυση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρωτα τον jam μηπως (αν και δεν το νομιζω Undecided) μηπως και αναλαμβανει τετοιες δουλεις,ειναι Αθηνα και ειναι και μελος του noiz.....http://www.jampedals.com/

NON SERVIAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω!

επικοινωνησα ηδη με τον jam αλλα επειδη δεν ειναι σιγουρο οτι θα μπορεσει να το επισκευασει, και επειδη θα χρειαστω συντομα την πεταλιερα για λαιβ, ψαχνω και την επομενη κινηση..

απο οτι εχω ακουσει η αντριποσωπεια- σερβις τις boss εφυγε απο την μεσογειων που ηταν παλια. ξερει κανεις που βρισκεται τωρα, 'η καπου αλλου που θ μπορεσω να την επισκευασω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
απο οτι εχω ακουσει η αντριποσωπεια- σερβις τις boss εφυγε απο την μεσογειων που ηταν παλια. ξερει κανεις που βρισκεται τωρα, 'η καπου αλλου που θ μπορεσω να την επισκευασω?

 

Στην μεσογείων ήταν κατάστημα που πουλούσε προϊόντα Roland - Boss - Edirol. Ποτέ δεν ήταν η αντιπροσωπεία αλλά ούτε και το service.

Το service ήταν και είναι στην Πάτρα (Βενέδικτος Στόλλας) τηλ. 2610.435400 και

στην Αθήνα (Μανώλης Χναράκης) Φειδίου 2, τηλ. 210.3303579 καθημερινά από 1 έως 5μμ.

http://www.roland.gr/pages/contacts.htm

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το service στην Αθήνα (Μανώλης Χναράκης) Φειδίου 2, τηλ. 210.3303579 καθημερινά από 1 έως 5μμ.

http://www.roland.gr/pages/contacts.htm

 

 

ποιος ειναι αυτος?

τον ξερει κανενας?? ;D ;D ;D ;D

 

 

περαν της πλακας, εγω δεν ειχα ποτε προσωπικη επαφη με τον κυριο χναρακη, (μαλιστα μεχρι τωρα δεν ηξερα πως ''εχει'' το σερβις της μπος!)αλλα απο την διαρκη παρουσια του στο φορουμ και τα οσα λεει εχω καταλαβει πως ειναι γνωστης του θεματος!

 

φιλε nik_scarlets η γνωμη μου ειναι να την πας με κλειστα ματια!

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου