Προς το περιεχόμενο

Fender Deluxe P-Bass Special


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σωστος, αλλα ξεφευγει σιγουρα στην τιμη για την οποια ο φιλος θελει να διαθεσει τα φραγκα του.

Κατα τα αλλα πρεπει να ειναι απαιχτο μπασο!

Ναι όντως, ξεφεύγουν λίγο τα χρήματα... Ούτως ή άλλως, όπως είπα εγώ παίζω με ένα Warwick Corvette $$ 5 NT, που είναι πολύ καλό όργανο, και το άλλο θα το είχα ως δεύτερο... Αλλά όπως λέτε, αν δεν είναι τόσο καλό, θα κρατήσω το παλιό μου, ένα Cort GB54.

Bass till I die!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...
  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν και έχει περάσει καιρός από τότε που έκλεισε το θέμα. Τελικά το πήρες το p-bass special?

 

Όχι. Εσύ έχασες. Το παρέλαβα πριν μερικές μέρες και ήδη το έχω τσακίσει στο παίξιμο και σκέψου οτι δεν είμαι μπασίστας. Πολύ καλός ήχος και δεν μιλάω για έναν ήχο αλλά για πολλούς καλούς ήχους μιας και τα active electronics πραγματικά προσφέρουν αρκετά ηχοχρώματα. Εδώ να πω ότι είναι περισσότερο P-bass παρά J-bass. Κατά καιρούς έχουν πέσει και P και J αμερικάνικα στα χέρια μου. Εννοείτε οτι το μεχικάνικο δεν μπορεί να φτάσει τα αμερικανάκια για τον επιπρόσθετο λόγω ότι τα συνδυαστικά όργανα δεν μπορούν να αποδώσουν όσο τα πιο εξειδικευμένα. Δεν μπορείς να έχει 2 σε 1 και να πιστεύεις οτι έχουν και το ίδιο καλή απόδοση.

 

Αλλά, για τα λεφτά του είναι πολύ καλό. Επειδή δεν είμαι μπασίστας το λεπτό του μπράτσο μου επιτρέπει να κάνω πράγματα που με άλλα μπάσα δεν κατάφερνα. Έχει αρκετές ηχητικές ρυθμίσεις οι οποίες όχι μόνο προσφέρουν πληθώρα ήχων αλλά συγχρόνως μπορούν να "κοροϊδέψουν" το αυτί ενός άπειρου μπασίστα ή ακόμα και ενός έμπειρου ακροατή.

 

Καλά κάνουν τα παιδιά εδώ μέσα που σε προφυλάσσουν από τέτοιες αγορές γιατί εσύ είσαι μπασίστας και πρέπει να σταθμίζεις διαφορετικά τον ήχο απ'οτι ένας κιθαρίστας. Εγώ όμως ως κιθαρίστας το αγόρασα γιατί γνώριζα από πριν τι μπορεί να κάνει για τα λεφτά του και ήμουν αρκετά προετοιμασμένος για αυτή μου την επιλογή. Πίστεψέ με έκανα πολύ καλή επιλογή, ιδίως αφού η τιμή που μου έκαναν στο Ελλάντα ήταν καλύτερη από του Θωμά. 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου