Προς το περιεχόμενο

NOTEBOOK ACER ASPIRE 3002LMi


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ψαχνομαι για αγορα φθηνου λαπτοπ και βρηκα κατι ενδιαφερον

Δε θα κανω video editing ουτε θα παιζω παιχνιδια σε αυτο , αλλα το θελω για γενικες εφαρμογες multimedia (mp3 , καμια ταινια , ιντερνετ )

 

http://www.chipshop.gr/store/product.php?productid=6323&cat=122

 

η τιμη ειναι καλη νομιζω.

 

εχω ομως καποιες αποριες.

xtft? τι σημαινει xtft? μηπως ειναι απο εκεινες τις οθονες που μολις αλλαξεις γωνια θεασης δε βγαζεις ακρη?

 

AMD Sempron 2800+

που αναμεσα ειναι αυτος? σαν να λεμε ποιος ιντελ?

 

64 mb shared

ειναι τραγικο το shared?

 

5 kila! πολλα ε????

 

το site? αξιοπιστο? εχει πολυ καλες τιμες και μεγαλη ποικιλια προιοντων αλλα δε εχει καλες περιγραφες των προιοντων. δεχεται και αντικαταβολη.

 

γενικα πως σας φαινεται σαν αγορα?

τι απο τα παραπανω θα σας πειραζε ποιο πολυ?

θενξ ε λοτ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ξενο site που μολις ειδα λεει 15 in. XGA TFT LCD και Featuring a crystal clear 15 screen, αυτο μαλλον ειναι καλο... ????

 

για τον επεξεργαστη ομως λεει AMD's Sempron 2800+ processor / AMD Sempron 1.6 GHz

 

http://www.dealtime.co.uk/xPF-Acer_LX_A5505_077_LXA5505077

 

επισης : Battery Run Time 1.5 Hour(s). χαλια???

 

βασικα δεν εχω εμπειρια απο λαπτοπ και δε μπορω να κανω συγκρισεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Boody, το μηχάνημα αυτό είναι υπέραρκετό για τη χρήση που περιγράφεις. Βέβαια, όλα εξαρτώνται από το αν θα το χρησιμοποιείς όντως σαν φορητό ή αν απλά ψάχνεις για ένα μικρούλι επιτραπέζιο κομπιούτερ - κάτι που κάνουν πολλοί άνθρωποι μεταξύ των οποίων και εγώ. Αν ισχύει το πρώτο, η αυτονομία της μιάμισης ώρας θα σου την σπάσει (τα καλύτερα φορητά έχουν αυτονομία τρισίμισι ώρες) όπως επίσης θα σου την σπάσει και το βάρος των πέντε κιλών. Σου συνιστώ να προσέξεις και κάτι άλλο, ειδικά με τα Acer: ότι το λειτουργικό που δίνουν είναι ελληνικό, όχι αγγλικό - κάτι που θεωρώ μεγάλο πρόβλημα και ΔΕΝ υπάρχει τρόπος να το αλλάξεις εκ΄των υστέρων παρά μόνο αν στείλεις όλο το μηχάνημα στο Μιλάνο και περιμένεις είκοσι μέρες (!!!). Ο προμηθευτής σου, κοιτώντας τα part numbers μπορεί να στο προμηθεύσει από την αρχή με αγγλικό λειτουργικό. Με γειά.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα λαπτοπ δε μπορω να κανω φορματ και φορτωση νεου λειτουργικου οπως κανω στο desktop?

επισης γιατι θεωρεις οτι τα ελληνικα windows ειναι προβλημα? (και εμενα δε μου αρεσουν νομιζω οτι ειναι λιγοτερο σταθερα αλλα δεν εχω ακλονητες αποδειξεις)

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βεβαίως μπορείς να κάνεις φορμάτ και να κάνεις ότι θέλεις (αλλά θα πρέπει να κατεβάσεις τους drivers για το φορητό σου από το site της Acer, και είναι πολλοί οι άτιμοι). Όσον αφορά τα ελληνικά Windows δεν λέω ότι είναι απαραιτήτως πρόβλημα, απλώς εμένα δεν μου αρέσει να βλέπω κακομεταφρασμένες αγγλικές λέξεις, αυτό είναι όλο.

 

Αυτό που προσπαθώ να σου πω είναι ότι αφού δικαιούσαι μία νόμιμη άδεια χρήσης με το φορητό σου, γιατί να μην είναι για το λειτουργικό που θέλεις; Αν παραιτηθείς από αυτή τη δυνατότητα, τότε θα αναγκαστείς να βάλεις ένα άλλο, ίσως μη-νόμιμο, ίσως προβληματικό λειτουργικό και η άδεια θα πάει στο βρόντο.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με τον Sempron, στο παρακάτω link μπορείς να βρεις κάποια παραπάνω στοιχεία

 

AMD Mobile Sempron

 

Tom's Hardware Sempron vs Celeron comparison (Desktop versions)

 

πάνω κάτω είναι αντίστοιχος του Intel Celeron M 1.6.

 

Τα 64ΜΒ shared αναφέρονται στη μνήμη της κάρτας γραφικών. Στην ουσία η κάρτα γραφικών δεν έχει δική της μνήμη και χρησιμοποιεί 64ΜΒ από την κύρια μνήμη (RAM). Δεν είναι και ότι καλύτερο, αλλά για τις εφαρμογές που θέλεις να τρέξεις δεν νομίζω ότι θα'χεις πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου