Προς το περιεχόμενο

Ποσο μοιαζει με tool αυτο το πραμα???


parabol

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απ ό,τι μου έχει δείξει η εμπειρία μου ( ;D), θα πρέπει να προσπαθείς ώστε να μη χάνει ΚΑΘΟΛΟΥ.. Και επειδή άνθρωποι είμαστε και όχι μηχανές, αναγκαστικά θα χάνει λίγο, δίνωντας μια ομορφιά στο αποτέλεσμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κοιτα, αν παιξεις 2 φορες μια μουσικα σωστη φραση και την βαλεις την μια διπλα στην αλλη, ε αυτες οι 2 ποτε δεν θα ειναι ιδιες.. αυτο ειναι που δινει την ομορφια...

 

σε αυτα τα πλαισια μιλουσα οταν ελεγα "καλο ειναι να χανεις και λιγακι" στα πλαισια του μουσικα σωστου δλδ...

mpoyrdes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηρέμησε βρε!!  ;)

Αν δεν θέλεις να ακους απόψεις θα μπορούσες απλά να μην το ανεβάσεις.

 

Εγω μπορώ να σου πω μόνο την γνώμη μου και τίποτε άλλο....αυτό και έκανα.  ;)

 

(εξάλλου είπα οτι ήταν ωραίο...δεν το πρόσεξες μάλλον.)

Οχι δεν νευριασα καν...

Απλα την ''πλαστικοτητα'' την ελαβα ως σχολιο σχετικα με το doubling της κιθαρας αν με πιανεις...αν εννοουσες τον ηχο(χροια) δεκτο

 

Οσον αφορα το τεχνητο doubling...

Αν ντουμπλαρεις απλα το καναλι και το παναρεις ειναι σα να εχεις κανει τρυπα στο νερο...αφου θα ακουγεται μονοφωνικο το σημα σου...

Αν κανεις αποκλιση στο χρονο γα ακουγεται ''τρυπιο'' σα να εχεις βαλει ενα ομορφο chorus στο σημα...Δεν θα δημιουργει το λεγομενο Wall of Sound...εχει ξανασυζητηθει το θεμα,απλα παραθετω τη δικια μου εκτιμηση περι αυτου...

Η ελαχιστη αποκλιση (ms) μεταξυ των takes δεν ειναι θεμα....οταν ομως αυτο ακουγεται ειναι...Σε 2 σημεια ψιλοακουγεται ειναι η αληθεια... ;D ;D

Leo I 'm Suhr Tom Anderson has a Gibson

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περισσοτερο μοιαζει με Τool που διασκευάζουν Led Zeppelin...  ;) Πχ. No quarter... Undertow προς Aenima εποχή.

 

Παρ'ολ'αυτά, χωρίς το μόνο μελωδικό στοιχείο, αυτό της φωνής, που στους Tool δεν είναι απλά τραγούδι, είναι ο ορισμός της ερμηνείας, λείπει το νόημα των ρυθμικών αλλαγών. Αντέ βρες ενα Carey μετά... Δύσκολα πράγματα. Οι Tool είναι θεοί. Απλά.

 

Καλές οι κιθάρες, καλός ο ήχος τους, ίσως στο μπάσο λιγότερα πρίμα, ωραία τα drums σαν σκέψη, ωραίο σαν σύνολο.

 

Tooliban  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες αργότερα...

παντως εγω που ακουω tool  απο το 93 αν μου το εβαζες να το ακουσω τοτε που ακομα δεν επαιζαν οπως σημερα θα ελεγα ειναι tool...χωρις τον maynard

" Όταν θα'στε ευτυχισμένοι... "

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο και φέρνει σε tool πάντως.

 

Για το αν στο doubling ακούγεται λάθος, το παρατήρησα στο 2ο άκουσμα.

(Δε νομίζω να το παρατηρούσα άμεσα αν δεν το έβλεπα και σχολιασμένο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ μένα μ'άρεσε αρκετά μπορώ να πω. Μπράβο.  ;D

Το μόνο που θα άλλαζα είναι ίσως ο ήχος της κιθάρας που σε κάποια σημεία μου ακούγεται "λίγος" αλλά κατα τ'άλλα εξαιρετικό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες αργότερα...

Μοιάζει , μοιάζει ... Τα νραμς λίιιιγο υστερούν (ιδικά στα σημεία με τα επαναλαμβανόμενα ride) . Μου άρεσε , το βάζω στην άκρη να το ξανακούσω

He,that he knows the much and his mind downloads..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου