Προς το περιεχόμενο

μείωση θορύβου στην κιθάρα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

invader/?????? 8O πετα τον!!Ο ποιο φασαριωδης μαγνητης που εχω ακουσει σε κιθαρα....απαπα.....ξου-ξου σατανα :twisted:

Παντα στα λεω με την καλη εννοια και οχι με κακο ηφος.. :)

Απλα ηθελα να δωσω εμφαση :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ αλλά θα πρέπει να μου προτείνεις εναλλακτική :)

Passive, για καλή βαριά παραμόρφωση.

Να ρωτήξω και κάτι άλλο.. Μπορώ αντί για ups να πάρω κάποιο power conditioner πχ furman που να μπορώ να το χρησιμοποιήσω κ στο rack που σκοπεύω να φτιάξω? Κάτι σε rack μορφή? Συγκεκριμένες προτάσεις υπάρχουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης, αν έχεις συνδέσει το pc πάνω σε πολύμπριζο ή τάφ, κάνε μια δοκιμή να το ρίξεις απευθείας πάνω στην μπρίζα! Αν το πολύμπριζο ή το τάφ είναι ταλαιπωρημένα η κακής ποιότητας βγάζουν συχνά προβλήματα στη γείωση και οι παρενέργειες μπορεί να είναι...τραγικές!

Ακόμα φρόντιζε αν μπορείς να έχεις τον ενισχυτή σε διαφορετική μπρίζα από τα άλλα. Μόνο του δηλαδή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά τύχη κ από περιέργεια δοκίμασα ενα καλό καλώδιοένός φίλου και έπαθα πλάκα! Το αποτέλεσμα ήταν το λιγότερο εντυπωσιακό. Ως δια μαγείας εξαφανίστηκε σχεδόν κάθε είδος βόμβου.. Σχεδόν έτσι? Εξαρτάται από τις ρυθμίσεις.. Και to noisegate αν και software κανει θαύματα αν ρυθμιστεί σωστά. Ρε συ Zakk έκατσα και έφτιαξα καλύτερα τα ηλεκτρικά, ξανακόλλησα τα πάντα και πραγματικά δεν βρισκω λόγο να αλλάξω μαγνήτη. Μου αρέσει σαν μαγνήτης και πραγματικά δεν μπορούσα να καταλάβω γιατί σε άλλους ενισχυτές (κ προφανώς με άλλα καλώδια) μου φαινότανε τόσο γαμάτος. Να μου πεις να αλλάξω κιθάρα οκ αλλά που φράγκα τώρα :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου