Προς το περιεχόμενο

αγορα mic μεχρι 80ευρο


dikasths32

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δε χρειάζεσαι απαραίτητα πυκνωτικό τότε. αν έχεις να τσοντάρεις κάτι παραπάνω χτύπα εδώ http://www.thomann.de/gr/shure_sm58.htm ή σε κάτι παρόμοιο. με ένα καλό δυναμικό μια χαρά θα είσαι.

 

 

υγ το νάκα δε θα τον συνιστούσα (προσπάθησα να το πω ευγενικά).

"ΝΑΙ, τα παιδιά είναι στους δρόμους ξανά!" μεθ.ξωτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

γιατι οχι απο τον νακα γιατι δεν θα το συνιστουσες?μου εχουν πει πως το πυκνωτικο κανει καλητερη δουλεια για ηχογραφισει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και κατι αλλο αν το παραγγηλω στον Φιληππο νακα θα μου το φερουν???(Behringer B1)

 

o nakas.. δε φερνει behringer μονο ο στολλας φερνει... στην ελλαδα..

κοιτα φιλτατε πυκνοτικο ειναι καλυτερο.. οκ.. αλλα πρεπει να εχεις και καλο χωρο ηχογραφισης.. λογικα σε υπνοδοματιο δε 8α το εχεις? τοιχοι ανακλασεις..  δε 8α σου συνιστουσαμε ενα φτηνο πυκνοτικο με τπτ.. το shure sm58 einai apo ta kalyeta mic... 8a to perneis kai se live  ;)  rap de kaneis?

psycho beatsssssss

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον εγω θα σου προτεινω να περιμενεις να μαζεψεις χρηματα και να αγορασεις το rode nt-1. Βασικα αυτο που πας να κανεις ειναι οτι χειροτερο κατα την αποψη μου. Αυτα στα λεω γιατι και γω εκανα κατι παρομιο και μετα περιμενα μηνες μεχρι να μαζεψω χρηματα και να παρω το rode που στην τελικη μου κοστισε διπλα. Μπορει να ακουγομαι κακος αλλα αυτη ειναι η αληθεια.

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Man εγω σου προτεινω να ψωνισεις ενα Shure SM58 να κανεις μια αρχη καλη και να το παιρνεις και στα live σου και στην συνεχεια αφου μαθεις κατι παραπανω (σε σχεση με τα οπτικοακουστικα συστηματα) προχωρα σε αγορα ενως πυκνωτικου ετσι ωστε να εχεις μια καλητερη ποιοτητα στα demo σου. Το οτι τα πυκνωτικα ειναι ποιο ευαισθητα και πιανουν και το πεταγμα της μυγας, δεν συμαινει οτι ειναι και καταληλλο για την δουλεια σου γιατι θελουν το καταλληλο στησιμο (χωρο, μηχανιματα) εστω και για home studio.  Παντως για τσεκαρε κανα post με σχετικα θεματα recording κτλπ.

 

το Shure ειναι πολυ καλο και πιστευω οτι θα μεινεις ευχαριστημενος.

 

Υ.Γ. ελπιζω να ξερεις τι ειναι το Phantom Power (δεν το λεω ειρωνικα, απλα πρεπει να ασχολιθεις λιγο με τις συσκευες που θα χρησιμοποιησεις και να μαθεις σε γενικες γραμμες τον τροπο λειτουργεια τους, πριν προχωρησεις στο οτιδηποτε)

 

  cya!!

Που πάτε ρε κερατάδες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι  ραπ κανω(πως το καταλαβες)και σε υπνοδοματιο θα γραφω.στολα μαγαζι που εχει  μπορεις να μου πεις?

 

pes to εμπειρια πες οτι ραπας νοιωθει ραπα και ετσι...

μαν ασε τα πυκνωτικα με το shure sm58 8α βγαλεις καλη δουλεια...

και θα σου πω και κατι αλλο... δεν εχει σχεση με εξοπλισμο αλλα ραπ..

 

ψυχοδραμα και ποσα αλλα συγκροτηματα  γραφαν με απλα μικροφονα αλλα τα ραπ πους

σπανε κοκαλα.. εκει ειναι το θεμα.. χιπχοπ κανουμε!!!! και κατι αλλο θα στο πο πριβε!!!

psycho beatsssssss

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλος συμφωνω μαζι σου σχετικα με το ραπ, αλλα δεν θα ηταν καλο να φτιαξει το παιδι τις μουσικες του με μια (οχι τελεια) καλη και σωστη ποιοτητα ? κυκλοφωρουν mix tapes απο μεγαλα συγκροτηματα πχ και δεν καταλαβαινεις τι λενε γιατι φυσανε τα παντα.    Man εμπνευση να εχεις εσυ και ολα τα αλλα λυνονται. Ετσι κι αλλιως κανεις δεν ξεκινησε σε studio, ολοι στο δωματιο μας με απλα και φτηνα μηχανιματα για να γουσταρουμε.

 

* Phantom Power ειναι η ταση τροφοδωσιας (48V) ενως πυκνοτικου μικροφωνου γιατι χωρις ταση δεν λειτουργουν, αντιθετα με τα δυναμικα δεν χρειαζεσαι κατι τετοιο. Το εχουν ενσωματομενο καποιες κονσολες ακομα και καρτες ηχου αλλιως το αγοραζεις extra.

Που πάτε ρε κερατάδες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου