Προς το περιεχόμενο

Korg radias - desktop προβλημα με το vocoder.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους και καλη χρονια να χουμε.

Αν βρειτε λιγο χρονο και γνωριζετε κατι πανω στο προβλημα μου,οποιαδηποτε βοηθεια - πληροφορια θα την εκτιμουσα πολυ.

Στο korg radias καθως εχω περασει ολους τους driver - midi,radias,sound editor...και εχω συνδεσει το μηχανιμα κανονικα προσπαθω οσο μπορω να βγαλω ακρη απτο μανουαλ και να κανω το vocoder να δουλεψει.

Ακολουθω οσο μπορω τις οδηγιες αλλα ματαια δε μπορω να βγαλω ηχο απτο μικροφωνο του.

Μηπως ξερει κανεις πως θα μπορεσω να γραψω φωνη και να την επεξεργαστω "ρομποτικα"  ;D ?

Ασχολουμε με ηλεκτρονικη μουσικη και θα μου ειναι πολυ χρησιμο αν μπορω να γραφω δικα μου vocals  και να τα επεξεργαζομε με το vocoder.

Any info will help alot!!!!!!!!!!

 

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα περισσοτερα vocoder presets πρεπει να πατησεις τα πληκτρα και να χρησιμοποιεις το μικροφωνο ταυτοχρονα για να ακουστει κατι.

Μπορει να χρειαστει να ανεβασεις το gain του line/mic input για να εχεις αποτελεσμα.

Μπορεις να χρησιμοποιησεις οποιοδηποτε δυναμικο μικροφωνο αλλα οχι πυκνωτικο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου