Προς το περιεχόμενο

e-drums μεχρι 500-600ευρω


Warlord

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια πειτε μου σας παρακαλω επειγοντως αλλα ευρωπαικα e-shop να παραγγειλω τα alesis usb pro γιατι το dv247.com μου την εκανε την πατατα..ενω εγραφε in stock, μου στειλανε μετα απο 2 μερες email να μου πουν οτι θα ταχουν μεσα Φεβρουαριου!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το DV247 ανέβασε τις τιμές σε όλα τα Alesis τις τελευταίες μέρες..

 

Εγώ παρήγγειλα πριν μια βδομάδα για ένα φίλο το DM5 Pro Kit στα 350 ευρώ..

Σήμερα το έχουν 440!!!

 

Όπως και το Set με τα surge cymbals ανέβηκε περίπου 200 ευρώ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το alesis usb pro ανεβηκε 250 λιρες! 700 λιρες τοχει τωρα.. αλλα δε τοχουν αμεσα διαθεσιμο κ τελικα αφου πλεον δε το βρισκεις χαμηλοτερα το παρηγγειλα απο http://www.musik-schmidt.de/ στα 700ευρω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ανέβασε τις τιμές το dv247. απλά η λίρα πήρε για τα καλά την ανιούσα.

εγώ παρήγγειλα προ 2 εβδομάδων το roland td-3kw kit με 640 ευρώ και τώρα κάνει 735.

 

φίλε που ρωτάς, και αφού δε σε ενδιαφέρει module με έτοιμους ήχους γιατί δεν ψάχνεις το trigger της alesis?

http://www.dv247.com/invt/56557/

 

και εδώ στο noiz και αλλού θα διαβάσεις/ακούσεις πολύ καλά λόγια.

 

 

 

 

"ΝΑΙ, τα παιδιά είναι στους δρόμους ξανά!" μεθ.ξωτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ανέβασε τις τιμές το dv247. απλά η λίρα πήρε για τα καλά την ανιούσα.

 

 

 

 

 

Η λίρα ανέβηκε μεν αλλά λίγο..Η μεγάλη αύξηση έγινε απο το dv247..

Εκτός αυτού δεν ξέρω γιατί αλλά δεν έχουν και stock..Εγώ έχω παραγγείλει το dm5 pro kit στις 22/1 και ακόμη τίποτα...  ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά,επειδη ειδη υπαρχει thread δεν χρειαζεται να ανοιξω καινουριο,οποτε θα ηθελα την βοηθεια σας.

Ενα φίλος μου θελει να αγοράσει ενα σετ e-drums για εξασκηση στο σπιτι, διαθετει μεχρι 500 ευρω το πολυ και θα ηθελε να μαθει ποιες οι ουσιαστικες διαφορες αναμεσα σ'αυτα τα σετ (ηχητικες και οτι αλλες υπαρχουν)

http://www.thomann.de/gb/search.html?xsid=59701eea5e1c6de31007860f11f55017&gk=DREDSE&kf=on&oa=ala&pc=show&chk99823=on&chk68523=on&chk84280=on&chk48999=on

Σε αυτα τα χρήματα εχετε να προτείνετε εσείς κάτι;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Εάν δεν σε ενδιαφέρουν οι ήχοι του module, υπάρχουν οι παρακάτω λύσεις.

1) Βρίσκεις κάποιο μεταχειρισμένο τύπου TD-3 σε πραγματικά χαμηλό κόστος.

2) Αγοράζεις το HD-1 όπως αναφέρθηκε σε προηγούμενο post.

3) Το καλύτερο, βρες ένα "Trigger to Midi Converter".

Οπότε δεν θα πληρώσεις τους ήχους που όπως είπες δεν τους θέλεις.

Για παράδειγμα, κάτι σαν το TMC-6 της Roland κοστίζει γύρω στα 200 ευρώ αν θυμάμαι καλά.

Όμως σ'αυτή την περίπτωση θα πρέπει να πάρεις ξεχωριστά τα pads όπου θα είναι και της αρεσκείας σου.

 

http://www.roland.com/products/en/TMC-6/index.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά τί έκανες; Παρήγγειλες αυτό που γράφεις μερικά ποστ πιο πάνω;

Άργησα μάλλον, αλλά έστω και καθυστερημένα θα σου πω την άποψή μου.

Με 600 ευρώ μπορείς κάλλιστα να αγοράσεις ένα TD-3 εγκέφαλο με το KW σετ της Roland (ταμπούρο με σίτα, pads "ελαστικά" όλα 8 ιντσών), του οποίου τα παντς έχουν σίγουρα καλύτερο feeling από αυτά που δίνει το σετ της αλεσις. Επίσης μπορείς να πάρεις και σετ της μιλλένιουμ που αναφέρεις, απλά αν προκύψει οποιδήποτε πρόβλημα αντιμετωπίζεις εγγυήσεις και σερβις εξωτερικού.

Γενικά η πιο συμφέρουσα αγορά ηλεκτρονικών τυμπάνων κατά τη γνώμη μου είναι μεταχειρισμένα Ρόλαντ. Για Yamaha ούτε που το συζητάω, καθώ το entry set Roland (HD-1) κατά τη γνώμη μου έχει καλύτερη απόκριση σε δυναμικές και ταχύτητα ακόμα κι από το δεύτερο της Yamaha...

Πολλή προσοχή βέβαια στο τί αγοράζεις. Για κάποιο λόγο υπάρχει μία τάση οι περισσότεροι να αγνοούν ότι τα ηλεκτρονικά τύμπανα - σε αντίθεση με τα φυσικά - έχουν ρύθμιση έντασης και ευαισθησίας, με αποτέλεσμα να τα κοπανάνε...Έχω δει εγκέφαλο με λακουβίτσα (ποιός ξέρει πώς κατάφερε να του πέσει!), παντς επίσης με λακούβα (πρέπει να τα βαράς με σιδερένιες μπακέτες) και πιάτα ραγισμένα και σπασμένα. Δεν είναι ακραία αυτά τα παραδείγματα, πίστεψέ με, κι εγώ πριν πάρω τα προηγούμενα td-6 που είχα, έρευνα αγοράς έκανα, γι αυτό και απηύδησα και τελικά τα αγόρασα καινούρια. :P

Συνοπτικά προτείνω μεταχειρισμένα ρόλαντ παρά καινούρια μιλλένιουμ με αλεσις εγκέφαλο. Αν βέβαια σκοπεύεις να τα χρησιμοποιείς αποκλειστικά σε συνδυασμό με ένα υπολογιστή το τριγκεράκι μπορεί να σου αρκεί.

Αυτά. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου