Προς το περιεχόμενο

Καινούριος ενισχυτής


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 148
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ΜΑRK 1 :wink:

 

Ναι, αλλά εννοούσα τον Fender στον οποίο στήθηκε ο Mark I. Πρέπει να ήταν ο Bassman αλλά δεν το κόβω κιόλας……

Tigka metal!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και για να μην ανοιξω καινουριο θεμα....

 

Εχει κανεις γνωμη για τα reissue της fender, και συγκεκριμενα '65 Deluxe Reverb και Vibrolux Reverb?

 

Για τον Vox AC30?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΑRK 1 :wink:

 

εδω θελω να τονισω κατι.σαν ατομο ειμαι πολυ,εως σπαστικα μετριοφρων.ομως προχθες δοκιμασα εναν hot rod deville ενος φιλου μου .....και διαπιστωσα με μεγαλη μου χαρα οτι ο συγκεκριμενος εχει πολυ ωραιο blues ηχο....και για την ακριβεια , π α ρ α π ο λ υ ω ρ α ι ο b l u e s η χ ο ----->>>>ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΟΜΩΣ ΜΕ ΤΑ Κ Α Θ Α Ρ Α ΤΟΥ MARK 1 :lol: :lol: :lol: :twisted: 8)

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΑRK 1 :wink:

 

Ναι' date=' αλλά εννοούσα τον Fender στον οποίο στήθηκε ο Mark I. Πρέπει να ήταν ο Bassman αλλά δεν το κόβω κιόλας……[/quote']

 

οχι ο Fender Princenton ηταν,ουσιαστικα ολοι οι πρωτοι Mark 1 ηταν Fender Princenton με "αλλαγμενα τα φωτα" :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και για να μην ανοιξω καινουριο θεμα....

 

Εχει κανεις γνωμη για τα reissue της fender' date=' και συγκεκριμενα '65 Deluxe Reverb και Vibrolux Reverb?

 

Για τον Vox AC30?[/quote']

 

πολυ καλες προσπαθειες ειδικα α AC30 ο οποιος κατα τη γνωμη μου ειναι καλυτερος & πιο reliable απο τους original (εκτος απο την κλασσικη reissue εκδοση με τα τυπωμενα κυκλωματα κυκλοφορει & η πανακριβη handwired εκδοση φτιαγμενη απο τον Tonny Bruno που σκοτωνει,επισης κυκλοφορει & η νεα κινεζικη και πολυ "λογικη εκδοση" AC30CC που ειναι ισως & η καλυτερη λυση)

 

τα reissue της Fender ειναι μια πολυ καλη προσπαθεια πολυ κοντα στους original blackface Fender (πολυ γκρινιαζουν για την μη Handwired κατασκευη & για τα τυπωμενα κυκλωματα εμενα ομως που ειχα πολλους original fENDER μου ακουγονται σχεδον ιδιοι) :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ καλες προσπαθειες ειδικα α AC30 ο οποιος κατα τη γνωμη μου ειναι καλυτερος & πιο reliable απο τους original (εκτος απο την κλασσικη reissue εκδοση με τα τυπωμενα κυκλωματα κυκλοφορει & η πανακριβη handwired εκδοση φτιαγμενη απο τον Tonny Bruno που σκοτωνει' date='επισης κυκλοφορει & η νεα κινεζικη και πολυ "λογικη" εκδοση AC30CC που ειναι ισως & η καλυτερη λυση).... [/quote']

 

Όπου και να ψάξεις θα σου πούνε ότι όλοι οι παλιοί original VOX δεν ήταν και τόσο reliable (για να μην πω και καθόλου)! Αυτό ίσως είχε και σαν αποτέλεσμα την κυριαρχία της Marshall στην αγορά (που ήταν ο και ορισμός του αξιόπιστου μηχανήματος σε σχέση με τον άλλο Βρετανό ανταγωνιστή) και το τότε οικονομικό μαράζωμα της VOX ενώ οι ενισχυτές της καθ’ όλα τα άλλα θεωρούνταν ανώτεροι για εκείνη την εποχή!

Tigka metal!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια που πηρα κιθαρα, λεω να συνεχισω με την αγορα ενος μικρου ευελικτου λαμπατου.και λεω να τσιμπησω και εγω τον laney-vc15.(389 ευρω)

 

laney_vc15110_gitarrencombo_pimx_183405.jpg

 

τον εχετε ακουσει??τον ξανασυζητησαμε οταν ψωνιζε ο gangster, αλλα δεν ακουσα γνωμες απο κοσμο, γι αυτο και επαναφερω το θεμα.

 

η επομενη επιλογη ειναι σιγουρα ο classic 30 αλλα μιλαμε για κοντα 200 ευρω διαφορα και τα 30 watt δεν τα εχω αναγκη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου